Heuvelland Zuid-Limburg kandidaat voor Unesco werelderfgoed
Het Heuvelland van provincie Zuid-Limburg moet met zijn unieke kenmerken op de Unesco Wereld Erfgoedlijst komen, vinden de gemeenten Vaals, Eijsden-Margraten, Gulpen-Wittem, VVV Zuid-Limburg en de provincie Limburg. De UNESCO status biedt niet alleen kansen voor de internationale toeristische profilering van het Heuvelland als Bron van Europa, maar creëert ook bewustzijn bij vooral jonge generaties over de bijzondere regio waarin ze wonen, melden de initiatiefnemers.
Bron van Europa? De initiatiefnemers zijn van mening dat het Heuvelland aan een aantal van deze criteria kan voldoen. In het landschap zijn bijvoorbeeld nog duidelijk de tekens waarneembaar van de diverse culturen die er leefden, waaronder de Romeinen. Verder is het feit hier voor een deel de bron van Europa ligt van waarde, melden de initiatiefnemers. Ook de markante toeristische geschiedenis kan positief doorwerken op de kandidatuur. Het Heuvelland is immers een van de oudste toeristische bestemmingen van Nederland en >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: toerisme, landschap, recreatie, destinatie, marketing
|
|
08/04/25
De jaarlijkse Open Camping Dag was de start van het kampeerseizoen en gaat volgens BOVAG en KCI gepaard met bijna 15.000 meer caravans en campers in Nederland.
|
08/04/25
Van 7 juni tot en met 30 augustus 2025 vliegt de nieuwe chartervluchtverbinding van BBI Travel, uitgevoerd door Emerald Airlines, tussen Groningen Airport Eelde en Ireland West Airport Knock.
|
08/04/25
Het nieuwe ANWB-boek vakantie zonder vliegtuig' beschrijft 30 unieke en vliegtuigloze reisplannen, variërend van korte uitstapjes tot uitgebreide rondreizen.
|
08/04/25
Klimliefhebbers uit het noorden van Nederland kunnen zich verheugen op een gloednieuwe klimervaring! Klimbos Nederland kondigt de komst aan van Klimbos Assen.
|
08/04/25
Nederlandse bedrijven in het Europese emissiehandelssyteem (EU ETS) hebben in 2024 zo’n 1,8 miljoen ton CO2 meer uitgestoten dan in 2023. Deze 2,9% stijging volgt op 7 jaar van forse dalingen. De luchtvaart stootte fors meer uit, plus 17%.
|
08/04/25
De meivakantie wint snel aan populariteit onder Nederlanders als alternatief voor de drukke en dure zomervakantie. Uit recent onderzoek van de ANWB blijkt dat maar liefst 58% van de Nederlanders de komende weken op reis gaat.
|
08/04/25
In 2025 viert de Deutsche Märchenstraße zijn 50-jarig bestaan en nodigt bezoekers uit om zich onder te dompelen in de wereld van sprookjes en sagen.
|
07/04/25
Tijdens het Nationaal Congres Evenementen in Schiedam zijn de winnaars van de felbegeerde Nationale Evenementenprijzen 2025 bekendgemaakt. Na een spannende beoordelingsperiode door de jury zijn de meest toonaangevende steden en publieksevenementen van het afgelopen jaar in het zonnetje gezet.
|
|
12/04/25
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
|
05/05/25 t/m 11-05-25
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
|
26/05/25
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
|
24/06/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
|
25/06/25
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
|
|