ANVR controleert websites leden op aangescherpte regels
![ANVR controleert websites leden op aangescherpte regels](images/20180123_112555.jpg)
De ANVR heeft hiervoor honderden websites van haar leden reisondernemingen gecontroleerd op het beveiligd boeken en betalen, het cookiebeleid en het omgaan met klantgegevens. Vanaf 2018 is dit ook een harde eis voor reisondernemingen om toegelaten te worden tot de branchevereniging.
6-stappenplan
De ANVR heeft om dit mogelijk te maken een 6-stappenplan ontwikkeld voor haar reisondernemingen om veilig om te gaan met klantgegevens. Zo gaat op alle websites waar je klantgegevens kan invoeren of kan boeken en betalen de communicatie via een SSL-beveiliging. De klant kan dit zelf zien aan de vermelding https en het groene slotje in de adresbalk van de betreffende website.
Daarnaast hebben bedrijven een cookiebeleid en een privacy statement dat gericht is op het veilig omgaan met klantgegevens. Ook zijn reisondernemingen geadviseerd om gebruik te maken van goede disclaimers en copyright op materiaal op hun website.
ANVR-voorzitter/directeur Frank Oostdam: "Iets langer dan verwacht; maar uiteindelijk hebben we nu honderden websites van onze lidbedrijven allemaal doorlopen en waar nodig leden geattendeerd op tekortkomingen. In het najaar van 2017 zijn de laatste websites aangepast aan de aangescherpte regels. Met deze aanscherping voldoen we aan de eisen die klanten van ons mogen verwachten en voegen we een extra USP toe om bij hen te boeken.”
Algemene Verordening Gegevensbescherming
ANVR is nog niet klaar want eind mei 2018 moeten de reisorganisaties ook voldoen aan de AVG, de Algemene Verordening Gegevensbescherming. Deze privacy verordening stelt aan elk bedrijf, vereniging of organisatie in Nederland forse eisen aan het verwerken van persoonsgegevens.
De ANVR is hiervoor een samenwerking aangegaan met de Stichting AVG voor verenigingen. Deze stichting heeft de AVG-tool die gericht is op verenigingen omgebouwd voor brancheorganisaties met lidbedrijven. De ANVR is daarmee één van de eerste brancheorganisaties die deze nieuwe tool beschikbaar stelt aan haar leden.