Geplaatst op: 09-03-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Hans Avontuur wint Persprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel

Hans Avontuur wint Persprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel
Reisjournalist en dagvoorzitter van het Trendcongres Toerisme & Vrije tijd heeft de Persprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel gewonnen voor het verhaal Allez wilt gij nog ne latte gepubliceerd in het Algemeen Dagblad


De Persprijs is een blijk van waardering voor de meest inspirerende reportages van Nederlandse journalisten die in samenwerking met Toerisme Vlaanderen & Brussel tot stand komen.


Hans Avontuur gaat in Antwerpen op zoek naar het verhaal van de koffie. Zijn queeste begint in de haven, de oude pakhuizen, branderijen en eindigt bij diverse hippe koffiebars en de authentieke klassieke koffiehuizen uit de 19e eeuw. Onderweg vertelt hij over bezienswaardigheden, interessante weetjes, musea en culinaire adressen van de stad. De warme sfeer van de geurige koffie ademt door in het verhaal over Antwerpen. Daarnaast wordt praktische informatie gegeven en maken de sfeerbeelden het artikel compleet. Dit authentieke verslag doet de lezer direct goesting krijgen voor ‘ne latte’ in Antwerpen.


Op het Trendcongres Toerisme & Vrije tijd is Hans Avontuur dagvoorzitter en verzorgt een intermezzo waar hij het Nederlands toerisme met de bril van een internationale reiziger beziet.


Genomineerden Persprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel

De overige vier genomineerden voor de toeristische persprijs waren:

  • Lotje Deinum en Denise Keus voor de publicatie "vtGent” verschenen in vtwonen magazine. Het artikel beschrijft smaakvol en uitbundig met sfeervolle foto’s de leukste adressen in Gent. Het spoort de lezer dan ook aan om zelf naar Gent te reizen en in hun voetsporen te treden.
  • Judith Smits en Mark Borst voor het artikel "Plan Bier” verschenen in Winq magazine. Judith en Mark fietsen in hun enthousiasme 15 kilometer meer dan de beschreven route in de gids Plan bier, om de beste bieren te degusteren in de Vlaamse Ardennen. Deze exercitie wordt prachtig beschreven.
  • Sander Cox en Jaap Buijs voor hun reportage "Met dank aan de mijnen” verschenen in ACSI FreeLife. Auteur en fotograaf geven heel mooi weer hoe het mijnverleden in Belgisch Limburg het huidige landschap en leven bepaalt van Genk en de omgeving.

Naast de toeristische persprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel werden nog twee specifieke persprijzen uitgereikt:


Culturele Blogprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel
Harri Theirlynck schreef op Cultureelpersbureau.nl "Waarom in Watou alles een andere betekenis krijgt (en het is niet eens om het bier)”, waarvoor hij de Culturele Blogprijs in ontvangst mocht nemen. Harri mijmert over de kunst in Watou en lardeert zijn verhaal met commentaren van intendant Jan Moeyaert. Ook bespreekt hij de lokale gastronomie en de eigenzinnige sfeer van het dorpje. Zo ontstaat een compleet beeld van dit bijzondere kunstenfestival in de Westhoek.


Blogprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel

In de categorie Blog ontving Stéphanie Versteeg de prijs voor haar publicatie "10 tips voor een weekendje Gent” op Expeditieaardbol.nl. Stéphanie beschrijft haar 10 persoonlijke tips voor Gent met veel enthousiasme. Ze heeft oog voor zowel de historische beleving van de stad (Vlaamse meesters) als eigentijdse belevingen zoals street art en culinaire hotspots. Haar foto’s vormen een perfecte aanvulling op haar tips en tonen de schoonheid en veelzijdigheid van Gent.

Andere genomineerden voor de Blogprijs waren Kirsten Spooren en Nick van Rookhuijzen voor de publicatie "Hop, hop! Pak de trein naar de Westhoek!” op Reizen-met-de-trein.nl. Thema’s als WO1, gastronomie en bier worden hier samengevoegd en tonen de vele gezichten van de Westhoek.


Aan de persprijzen en de nominaties is - naast een officiële oorkonde - ook een Logeren in Vlaanderen Vakantiecheque verbonden.

Topics:Vakanties
Trefwoorden: toerisme, belgie, vlaanderen

CELTH



||| Nieuws |||

26/01/26
Caravana biedt meer entertainment
Over twee dagen opent Caravana 2026 haar deuren in het WTC Expo Leeuwarden. Naast het uitgebreide kampeeraanbod in (bus)campers, caravans, vouwwagens, voor- en daktenten en een breed scala aan accessoires, biedt de grootste kampeerbeurs van Noord-Nederland een vol programma met presentaties, activiteiten en bekende gasten voor jong en oud.
26/01/26
Prinses Margriet opent vernieuwd muZIEeum
Prinses Margriet opent donderdagmiddag 5 februari 2026 het vernieuwde muZIEum in Nijmegen. Tijdens de heropening wordt ook de nieuwe fototentoonstelling Unseen geopend.
26/01/26
Nieuw bos bij het Beesels Broek
Aan de Eikenbroeklaan in Beesel bij het Beesels Broek heeft Limburgs Landschap circa 15.000 bomen en struiken geplant. Dit nieuwe bos van bijna vier hectare compenseert bomen die elders moesten wijken.
23/01/26
Exclusief voor leden
Oprichting Wandelplatform Fryslân voor een sterke wandelprovincie
Op woensdag 21 januari vond de aftrap van Wandelplatform Fryslân plaats. De missie: Fryslân ontwikkelen tot een provincie waar lopen en wandelen vanzelfsprekend, aantrekkelijk en toegankelijk is voor iedereen.
23/01/26
Transavia vliegt in de zomer op Oujda
Transavia start komende zomer een tijdelijke verbinding tussen Rotterdam The Hague Airport en Oujda, in het noordoosten van Marokko. Tussen 2 juli en 31 augustus 2026 vliegt Transavia twee keer per week, op maandag en donderdag, rechtstreeks tussen Rotterdam en Oujda.
23/01/26
Exclusief voor leden
Gebruik creditcard neemt weer toe
Nederlanders gebruiken hun creditcard steeds vaker. Dat blijkt uit transactiedata van ruim 2,6 miljoen Nederlandse consumenten met een creditcard van ICS, aanbieder van Visa en Mastercard creditcards. Opvallend daarbij is dat het aantal betalingen aan Nederlandse ontvangers, zoals in de horeca, sterker groeit dan aan buitenlandse.
23/01/26
Genomineerden Nationale Evenementenprijzen en -steden 2026 bekend
De jury heeft de nominaties voor de Nationale Evenementenprijzen 2026 officieel vastgesteld. Welke s...
22/01/26
Beste campings in Nederland en Europa
De winnaars van de titel ‘ANWB Camping van het Jaar 2026’ zijn toegekend. In de categorie Fijnste familiecamping gingen Vakantiepark Beerze Bulten (Overijssel) en Camping Village Europa Silvella (Italië) met de hoofdprijs aan de haal. In de categorie Beste Kleine camping werden Camping Zwinderen (Drenthe) en Camping Domaine La Libaudié (Frankrijk) uitgeroepen tot winnaars.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...