Geplaatst op: 09-03-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Hans Avontuur wint Persprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel

Hans Avontuur wint Persprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel
Reisjournalist en dagvoorzitter van het Trendcongres Toerisme & Vrije tijd heeft de Persprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel gewonnen voor het verhaal Allez wilt gij nog ne latte gepubliceerd in het Algemeen Dagblad


De Persprijs is een blijk van waardering voor de meest inspirerende reportages van Nederlandse journalisten die in samenwerking met Toerisme Vlaanderen & Brussel tot stand komen.


Hans Avontuur gaat in Antwerpen op zoek naar het verhaal van de koffie. Zijn queeste begint in de haven, de oude pakhuizen, branderijen en eindigt bij diverse hippe koffiebars en de authentieke klassieke koffiehuizen uit de 19e eeuw. Onderweg vertelt hij over bezienswaardigheden, interessante weetjes, musea en culinaire adressen van de stad. De warme sfeer van de geurige koffie ademt door in het verhaal over Antwerpen. Daarnaast wordt praktische informatie gegeven en maken de sfeerbeelden het artikel compleet. Dit authentieke verslag doet de lezer direct goesting krijgen voor ‘ne latte’ in Antwerpen.


Op het Trendcongres Toerisme & Vrije tijd is Hans Avontuur dagvoorzitter en verzorgt een intermezzo waar hij het Nederlands toerisme met de bril van een internationale reiziger beziet.


Genomineerden Persprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel

De overige vier genomineerden voor de toeristische persprijs waren:

  • Lotje Deinum en Denise Keus voor de publicatie "vtGent” verschenen in vtwonen magazine. Het artikel beschrijft smaakvol en uitbundig met sfeervolle foto’s de leukste adressen in Gent. Het spoort de lezer dan ook aan om zelf naar Gent te reizen en in hun voetsporen te treden.
  • Judith Smits en Mark Borst voor het artikel "Plan Bier” verschenen in Winq magazine. Judith en Mark fietsen in hun enthousiasme 15 kilometer meer dan de beschreven route in de gids Plan bier, om de beste bieren te degusteren in de Vlaamse Ardennen. Deze exercitie wordt prachtig beschreven.
  • Sander Cox en Jaap Buijs voor hun reportage "Met dank aan de mijnen” verschenen in ACSI FreeLife. Auteur en fotograaf geven heel mooi weer hoe het mijnverleden in Belgisch Limburg het huidige landschap en leven bepaalt van Genk en de omgeving.

Naast de toeristische persprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel werden nog twee specifieke persprijzen uitgereikt:


Culturele Blogprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel
Harri Theirlynck schreef op Cultureelpersbureau.nl "Waarom in Watou alles een andere betekenis krijgt (en het is niet eens om het bier)”, waarvoor hij de Culturele Blogprijs in ontvangst mocht nemen. Harri mijmert over de kunst in Watou en lardeert zijn verhaal met commentaren van intendant Jan Moeyaert. Ook bespreekt hij de lokale gastronomie en de eigenzinnige sfeer van het dorpje. Zo ontstaat een compleet beeld van dit bijzondere kunstenfestival in de Westhoek.


Blogprijs Toerisme Vlaanderen & Brussel

In de categorie Blog ontving Stéphanie Versteeg de prijs voor haar publicatie "10 tips voor een weekendje Gent” op Expeditieaardbol.nl. Stéphanie beschrijft haar 10 persoonlijke tips voor Gent met veel enthousiasme. Ze heeft oog voor zowel de historische beleving van de stad (Vlaamse meesters) als eigentijdse belevingen zoals street art en culinaire hotspots. Haar foto’s vormen een perfecte aanvulling op haar tips en tonen de schoonheid en veelzijdigheid van Gent.

Andere genomineerden voor de Blogprijs waren Kirsten Spooren en Nick van Rookhuijzen voor de publicatie "Hop, hop! Pak de trein naar de Westhoek!” op Reizen-met-de-trein.nl. Thema’s als WO1, gastronomie en bier worden hier samengevoegd en tonen de vele gezichten van de Westhoek.


Aan de persprijzen en de nominaties is - naast een officiële oorkonde - ook een Logeren in Vlaanderen Vakantiecheque verbonden.

Topics:Vakanties
Trefwoorden: toerisme, belgie, vlaanderen

CELTH



||| Nieuws |||

20/02/26
Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
20/02/26
Meertalige bezoekerservaringen
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
20/02/26
Grootste indoorsportpretpark van Europa opent in Nieuwegein
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.
19/02/26
GeoFort opent interactieve AI tentoonstelling met Bas Haring
Toekomstmuseum GeoFort opent vrijdag 20 februari een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). De aftrap wordt verricht door wetenschapper, schrijver en filosoof Bas Haring, die bekendstaat om zijn vermogen om complexe technologie begrijpelijk te maken voor een breed publiek.
18/02/26
Airbnb introduceert ‘Nu boeken, later betalen’ voor Nederlandse reizigers
Airbnb lanceert een nieuwe betalingsoptie voor Nederlandse gasten die wereldwijd verblijven boeken. Met de functie ‘Nu boeken, later betalen’ kunnen reizigers hun accommodatie alvast vastleggen zonder direct af te rekenen. De optie is beschikbaar bij in aanmerking komende accommodaties met gemiddelde of flexibele annuleringsvoorwaarden en moet zorgen voor meer flexibiliteit voor gasten én meer boekingskansen voor hosts.
17/02/26
Zeeuws toerisme krimpt: 5% minder overnachtingen in 2025
Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.  
17/02/26
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen draagt Vierdaagsebed over aan jonge onderneemster Jet Beers
Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
17/02/26
Duurzaamheid groeit: meer dan 850 vrijetijdsbestemmingen in Nederland officieel gecertificeerd
Steeds meer Nederlandse toeristische en vrijetijdsbestemmingen kiezen zichtbaar voor duurzaamheid. Ruim 850 locaties — van hotels en parken tot campings, wellness en zelfs bibliotheken — voldoen inmiddels aan de strenge eisen van Green Key en Duurzaam Gastvrij, de toonaangevende keurmerken in de sector.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...