Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 16-03-2018
Auteur: Marc Gerlings

Paternotte op werkbezoek bij NBTC

Paternotte op werkbezoek bij NBTC
Jan Paternotte (D66) is een groot voorstander van het spreiden van het inkomend toerisme in Nederland. NBTC vindt de aanpak goed maar wijst in een officiële reactie op het feit dat er al veel gebeurt. De nationale marketingorganisatie wil graag de regierol oppakken om het spreiden van toerisme professioneel te begeleiden.

NBTC heeft kennisgenomen van het D66 actieplan ‘Nederland is groter dan Amsterdam’. Aangezien de huidige strategie zich richt op het spreiden van internationale gasten in tijd en ruimte, juichen we de steun voor deze aanpak toe. In het actieplan van D66 staan punten waarmee wij het roerend eens zijn en daarnaast zijn er onderdelen opgenomen die ‘werk in uitvoering’ zijn. Tot onze spijt zijn er ook zaken benoemd die berusten op verkeerde veronderstellingen. Ondertussen hebben we telefonisch contact gehad met Jan Paternotte (D66) en is hij inmiddels ingegaan op uitnodigingen tot een werkbezoek. Wij kijken er naar uit! Op basis van inhoudelijke verdieping kunnen misvattingen worden weggenomen en samen met overheden, politiek en bedrijfsleven worden gewerkt aan de meest effectieve aanpak. Er ligt daartoe momenteel al een stevige basis. De kansen en urgentie rond de waardevolle en groeiende bezoekerseconomie, vragen om samenwerking, versterking en versnelling op uiteenlopende terreinen. Ten behoeve van vitale en (be)leefbare steden en streken en een florerende sector; ook in 2030.

Zie ook het bericht van 15 maart 2018: NBTC niet afrekenen op aantal buitenlandse toeristen maar op spreiding.
Trefwoorden: toerisme, overtourism, spreiding

CELTH



||| Nieuws |||

22/04/25
Exclusief voor leden
Future Dikes krijgt steun van boekingsplatform
Natuurhuisje doneert 50.000 euro aan het project Future Dikes van Radboud Universiteit. Dijken vol natuur zijn niet alleen leuk voor recreanten maar het biedt dieren en insecten lange verbindingen met andere natuur.
22/04/25
Twee Utrechtse informatiepunten open Hollandse Waterlinies en Neder-Germaanse Limes
In de provincie Utrecht zijn twee nieuwe informatiepunten geopend over het UNESCO Werelderfgoed: de Hollandse Waterlinies en de Neder-Germaanse Limes.
18/04/25
Website Ophetwater.nl voor routes op het water
Het Watersportverbond heeft een nieuwe website gelanceerd: Ophetwater.nl. Deze gebruiksvriendelijke ...
18/04/25
Nederlands toerisme licht in de min in eerste twee maanden van 2025
Nederland heeft in toeristisch opzicht een matige eerste twee maanden van 2025 achter de rug. Het aantal gasten in logiesaccommodaties daalde met 2,1% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. In overnachtingen gemeten was de daling met -4,0% nog sterker.
18/04/25
Exclusief voor leden
Efteling kondigt nieuwe familieattractie en heropening van Wonder Hotel aan
De Efteling heeft spannende nieuwtjes voor haar bezoekers. Zo komt er een nieuwe familie-attractie en heropent het Eftelinghotel na een grondige renovatie.
18/04/25
Camperverhuurplatform Goboony professionaliseert hulpverlening
Goboony, het grootste camperdeelplatform van Europa, gaat een nauwe samenwerking aan met VHD Alarmcentrale, dé specialist in camperhulpverlening.
18/04/25
Oprichters KNAB en Albelli investeren €1 miljoen in snelgroeiend platform Glampings.com
Bij 2de investeringsronde heeft Glamping.com een groeikapitaalinjectie opgehaald om luxe camperen toegankelijker te maken voor een breed publiek.
18/04/25
Zuid-Limburg optimaliseert fietsknooppuntennetwerk
Zuid-Limburg heeft haar fietsknooppuntennetwerk herzien en geoptimaliseerd op het gebied van spreiding, beleving en veiligheid. Al met al zijn er deze winter een kleine 75 Zuid-Limburgse knooppunten bijgekomen, met een totale lengte van zo’n 400 km.

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...