Geplaatst op: 22-03-2018
Auteur: Marc Gerlings

Rendement op jouw cultural capital behalen?

Rendement op jouw cultural capital behalen?

Eén van de 6 grote actuele onderwerpen in het Trendcongres 2018 op 5 april in de break-out sessies is Cultural Capital. Steden en regio’s zijn zich bewust van de waarde van culturele rijkdom. Cultuur is goed voor recreatie, sociale cohesie, omzet voor detailhandel maar ook als factor in het binnenhalen van nieuwe bedrijven en bewoners. Hoe haal je rendement op jouw cultural capital? Daarvoor zijn 5 sprekers aangetrokken: Frank van den Eijnden, Lieke van der Westen, Andries van den Broek, Moniek Hover en Jurriaan van Waalwijk.

Op 5 april organiseert NRIT Media samen met de vijf HTRO-opleidingen van Saxion, NHL Stenden, Inholland, NHTV en HZ het jaarlijkse Trendcongres Toerisme & Vrije tijd. Al meer dan 100 deelnemers hebben zich ingeschreven. Mis het niet en reserveer snel je ticket!

Cultuur toeristentrekker
Cultuur en toerisme groeien steeds meer naar elkaar toe waarbij culturele attracties echte toeristentrekkers worden. In de markt zijn veel voorbeelden hoe anderen dat hebben aangepakt. In dit thema hebben we een divers palet aan sessies met volop aanknopingspunten voor de ontwikkeling van je eigen cultural capital.

  • Het levensverhaal van Vincent van Gogh als internationale verleider voor de destinatie Brabant - Frank van den Eijnden, Van Gogh Brabant
  • De waarde van erfgoed en cultuur voor de vrijetijdssector – Lieke van der Westen, Bureau Buiten
  • De sociale staat van Nederland, culturele vrijetijdsactiviteiten – Andries van den Broek, SCP
  • Het verbinden en het beleven van erfgoed via storytelling – Moniek Hover en Jurriaan van Waalwijk, NHTV

Cultural Capital wordt in 4 van de 20 break-out sessies besproken. Alle 20 break-out sessies zijn langs een strenge selectie van 6 actuele onderwerpen gelegd door de organisatie. Je vindt hier het hele programma.

Schrijf je nu in
Kom ook op donderdag 5 april naar het Trendcongres 2018 bij Saxion in Apeldoorn (direct naast NS station Apeldoorn). We bieden je nu nog als vroegboekende congresfan een mooie korting! Ben je ZZP'er of student? Dan hebben we voor jou een speciaal tarief.

Locatie: Saxion Apeldoorn, Spoorstraat 29 (makkelijk bereikbaar: direct naast het NS station)
Tijd congres: Tussen 10.20 en 17.30. De zaal is open vanaf 09.00. Kom op tijd om goed te netwerken.
Trefwoorden: cultuur, toerisme, recreatie, regio

CELTH





||| Nieuws |||

07/02/25
Vanaf 1 april geen emissie meer van boten in grachten Amsterdam
Vanaf 1 april 2025 wordt het centrumgebied een uitstootvrije zone voor recreatievaartuigen, meldt gemeente Amsterdam. Dit betekent dat alleen vaartuigen die varen op elektriciteit, waterstof of spierkracht zijn toegestaan. Je mag geen uitstoot meer produceren.
07/02/25
Brabant gaat met innovatief monitoringssysteem en de Wandelstarter recreatie beter spreiden
Vanaf 2025 wordt in Noord-Brabant een innovatief monitoringssysteem gelanceerd dat de recreatiedrukte in kaart brengt en helpt bij het afstemmen van routes en startlocaties op de behoeften van bezoekers.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
24/01/25
Perspectieven op internationalisering in Uncover
We zijn verheugd aan te kondigen dat alle artikelen van de nieuwste editie van Uncover, het jaarlijkse, thematische tijdschrift van de Academy for Leisure & Events van de Breda University, nu online beschikbaar zijn in de kennisbank van NRIT.
16/01/25
Gelderland trekt bijna 5 miljoen verblijfgasten in 2024
Stijging van 5,4% van gasten die minstens één macht in Gelderland verbleven. Het dagtoerisme groeide 13% bij attracties.
16/01/25
Apollo Reizen verlengt sponsoring van de NN Marathon Rotterdam
De touroperator Apollo Reizen blijft officieel sponsor van de NN Marathon Rotterdam en gaat op de Marathon Sport Expo in gesprek met de deelnemers.
15/01/25
7 Kamerleden ontvangen Ondernemersagenda Gastvrijheidssector
Op dinsdagmiddag 14 januari hebben diverse branchevertegenwoordigers in het platform Gastvrij Nederland de Ondernemersagenda van de Gastvrijheidssector aangeboden in de Tweede Kamer.
13/01/25
Witte fiets Veluwe aan Zee weer terug
De beeldbepalende witte fiets is weer teruggeplaatst bij Leisurelands locatie Veluwe aan zee. De fie...

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...