Geplaatst op: 11-04-2018
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Directeur RECRON weg

Directeur RECRON weg
Monique van der Sanden vertrekt als directeur van RECRON. Ze draagt haar taken over aan het recent aangetreden bestuur.

In een afscheidsmail schrijft Van der Sanden dat ze zich met enorm veel plezier en passie heeft ingezet voor de recreatiesector. "Het bestuur van RECRON heeft mij bedankt voor de inzet en de basis die is gelegd voor vernieuwing op weg naar een toekomstbestendig RECRON. Dat waardeer ik zeer." Ze zal in april nog een aantal dossiers voor RECRON afronden.

Van der Sanden heeft bij RECRON geen makkelijke tijd achter de rug. RECRON moet veranderen maar dat ging bestuurlijk niet zonder slag of stoot. Het bestuur moest aftreden en in de tussentijd verloor de brancheorganisatie ook nog eens 30 procent van haar leden. Hoofdzakelijk door het vertrek van de bedrijfsgroep zwembaden en een groot deel van de bedrijfsgroep groepsaccommodaties. Mede daarom kantelde een winst van 100 duizend euro in 2016 naar een verlies van 665 duizend euro in 2017. Tussen 2016 en 2017 daalde de opbrengst uit contributies van leden met 300 duizend euro maar wat vooral pijn deed was de sterk verminderde bijdrage uit het SFV-fonds.


Al voor deze malaise was duidelijk dat RECRON moest veranderen. RECRON wil een invloedrijke en deskundige brancheorganisatie zijn voor ondernemers op gebied van Leisure en Hospitality. Daarbij komt het accent te liggen op een krachtige lobbyorganisatie die vanuit wordt kennis gedreven. De organisatie wil zich in de toekomst concentreren op de lobby (zowel in de EU en op landelijk en provinciaal niveau) en op arbeidsvoorwaarden in de branche. Daartoe moet de organisatie ondersteund worden door een kennisplatform dat voor en door leden wordt opgebouwd. In de nieuwe situatie blijven de zes regioconsulenten maar daalt het personeelsbestand van 19,9 fte naar 14,9 fte.


De plannen voor RECRON 3.0 werden in eerste instantie afgeschoten door de ledenvergadering waarna het bestuur aftrad. Het duurde bijna driekwart jaar voordat het nieuwe bestuur onlangs leiding van Cees Slager aan de slag kon. Nu is ook Van der Sanden gesneuveld.

Trefwoorden: brancheorganisaties, recron, verblijfsrecreatie, dagrecreatie

CELTH



||| Nieuws |||

20/01/26
Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
20/01/26
Exclusief voor leden
Primeur cultureel festival VLOED in en rondom Zandvoort
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
20/01/26
Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
20/01/26
Exclusief voor leden
Emirates biedt veganistische gerechten aan zonder vleesvervangers
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
19/01/26
Beerze Bulten bekroond tot ‘Fijnste Familiecamping 2026’
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.
19/01/26
RAI vereniging en Jaarbeurs werken samen aan Motorbeurs 'All brands United'
Koninklijke Jaarbeurs en RAI Vereniging brengen dit jaar vrijwel alle gerenommeerde motormerken samen tijdens MOTORbeurs Utrecht . Dit jaar is het de 40ste editie van MOTORbeurs Utrecht en de derde keer dat motormerken gezamenlijk naar voren komen onder het motto ‘All Brands United’.
19/01/26
Exclusief voor leden
Rotterdamse Leuvehaven krijgt groene metamorfose
De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
19/01/26
Exclusief voor leden
Maastricht sterker in handel iconische auto's
Autobeurs InterClassics Maastricht 2026 kijkt terug op een succesvolle editie, waarin een nieuw bezoekersrecord werd gevestigd. In totaal bezochten 44.323 kopers en liefhebbers de 31e editie van de klassiekerbeurs in MECC Maastricht. Nog belangrijker voor de beurs, de handel in deze iconische auto's wordt groter.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...