Geplaatst op: 11-04-2018
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Directeur RECRON weg

Directeur RECRON weg
Monique van der Sanden vertrekt als directeur van RECRON. Ze draagt haar taken over aan het recent aangetreden bestuur.

In een afscheidsmail schrijft Van der Sanden dat ze zich met enorm veel plezier en passie heeft ingezet voor de recreatiesector. "Het bestuur van RECRON heeft mij bedankt voor de inzet en de basis die is gelegd voor vernieuwing op weg naar een toekomstbestendig RECRON. Dat waardeer ik zeer." Ze zal in april nog een aantal dossiers voor RECRON afronden.

Van der Sanden heeft bij RECRON geen makkelijke tijd achter de rug. RECRON moet veranderen maar dat ging bestuurlijk niet zonder slag of stoot. Het bestuur moest aftreden en in de tussentijd verloor de brancheorganisatie ook nog eens 30 procent van haar leden. Hoofdzakelijk door het vertrek van de bedrijfsgroep zwembaden en een groot deel van de bedrijfsgroep groepsaccommodaties. Mede daarom kantelde een winst van 100 duizend euro in 2016 naar een verlies van 665 duizend euro in 2017. Tussen 2016 en 2017 daalde de opbrengst uit contributies van leden met 300 duizend euro maar wat vooral pijn deed was de sterk verminderde bijdrage uit het SFV-fonds.


Al voor deze malaise was duidelijk dat RECRON moest veranderen. RECRON wil een invloedrijke en deskundige brancheorganisatie zijn voor ondernemers op gebied van Leisure en Hospitality. Daarbij komt het accent te liggen op een krachtige lobbyorganisatie die vanuit wordt kennis gedreven. De organisatie wil zich in de toekomst concentreren op de lobby (zowel in de EU en op landelijk en provinciaal niveau) en op arbeidsvoorwaarden in de branche. Daartoe moet de organisatie ondersteund worden door een kennisplatform dat voor en door leden wordt opgebouwd. In de nieuwe situatie blijven de zes regioconsulenten maar daalt het personeelsbestand van 19,9 fte naar 14,9 fte.


De plannen voor RECRON 3.0 werden in eerste instantie afgeschoten door de ledenvergadering waarna het bestuur aftrad. Het duurde bijna driekwart jaar voordat het nieuwe bestuur onlangs leiding van Cees Slager aan de slag kon. Nu is ook Van der Sanden gesneuveld.

Trefwoorden: brancheorganisaties, recron, verblijfsrecreatie, dagrecreatie

CELTH



||| Nieuws |||

09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
09/02/26
Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
09/02/26
Tech die gastvrijheid voelbaar maakt in leisure, toerisme en hospitality
Je kent het moment: je staat met een koffer in je hand, de lobby ruikt naar versgemalen koffie en je wilt eigenlijk maar één ding, soepel aankomen. Dan blijkt de QR-code in de mail niet te laden, de wifi hapert en bij de receptie ontstaat een rij die nét te langzaam beweegt. Niemand bedoelt het verkeerd, maar de beleving krijgt een deuk voordat die goed en wel begonnen is. In leisure, toerisme en hospitality is dat het pijnlijke aan digitale frictie: het voelt meteen persoonlijk.
06/02/26
Op zoek naar oplossingen voor ruimte in toerisme?
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
06/02/26
Exclusief voor leden
PureCamp nieuw Nederlands merk in vouwwagens
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...