Geld betalen voor recreatieve voorzieningen?
![Geld betalen voor recreatieve voorzieningen?](images/20180504_092649.jpg)
De Baaij wil ook meer bezoekers naar het Brabantse deel van de
Biesbosch trekken. "Ik wil de verbazing die ik heb met zoveel
mogelijk mensen delen”, vertelt hij tegen de krant. Volgens De
Baaij moet natuur onderdeel zijn van de maatschappij want zonder
bezoekers heeft de natuur weinig redenen om beschermd te worden. In 2017 werden ruim 3 miljoen bezoeken in het Nationaal Park
De Biesbosch geteld, bijna een verdubbeling ten opzichte van tien
jaar geleden. Vooral in de Hollandse Biesbosch bij Dordrecht is het druk.
Maar die drukte heeft ook een keerzijde omdat aanleg en beheer van recreatieve voorzieningen ook geld kost. "We merken dat de huidige financiering die we krijgen van de provincie en andere instellingen, niet is berekend op de hoeveelheid bezoekers die we jaarlijks trekken”, zei De Baaij tegen Omroep Brabant. Als het park niet ingrijpt moeten die voorzieningen sneuvelen.
Er wordt gedacht aan een systeem waarbij moet worden betaald voor bijvoorbeeld het varen door een bepaalde kreek of het rijden van een mountainbike pad. Voor wandelaars blijft het park gratis. Op welke manier het geld precies moet worden geïnd, is nog niet bekend. Het gaat nog om een voornemen, benadrukt De Baaij. Hij wil het liefst eind volgend jaar proefdraaien met de betaalde voorzieningen.