Geplaatst op: 24-08-2018
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Doet u mee aan het onderzoek naar de toekomst van het vakantiepark?

Doet u mee aan het onderzoek naar de toekomst van het vakantiepark?
NRIT gaat samen met researcher Rolf Nijdam van hogeschool Saxion en RECRON het boek en digitaal platform ‘De toekomst van het vakantiepark’ ontwikkelen. In dit boek en platform wil hij ondersteund door feiten over vakantieparken, inzicht geven in de markt waarin ze opereren, en inspireren om tot een duurzame toekomst voor de branche te komen.

Om de huidige markt zo volledig mogelijk in kaart te brengen is input vanuit bedrijven en ondernemers uit de verblijfsrecreatie onontbeerlijk. Onder vakantieparken verstaan we campings, bungalowparken, groepsaccommodaties en alle mengvormen van deze bedrijven.


Wat zijn de uitdagingen?

De markt voor vakantieparken is volop in beweging. De binnenlandse markt is tussen de drie grote aanbieders CenterParcs, Landal GreenParks en Roompot Vakantieparken dan wel verdeeld, de uitdagingen zijn er niet minder om. Campings staan nog aan de vooravond van verregaande technologische ontwikkelingen en concentratie, individuele bungalowparken met de vraag bij welk samenwerkingsverband of boekingsplatform ze zich aansluiten en allemaal worstelen ze met de wispelturige en ongrijpbare consument, branchevervaging, sterke concurrentie van vliegvakanties en smalle marges. Om nog maar niet te praten over vakantieparken die ‘end of life’ zijn, parken die uitgeponde accommodaties willen renoveren, campings die worstelen met de camper of de keuze tussen een natuurlijke camping met weinig voorzieningen of een full service vijfsterren camping. Daarnaast willen beleidsmakers meer grip op de sector krijgen om negatieve effecten te voorkomen of juist het toerisme aan te jagen. Problemen en uitdagingen die om een gedegen en integraal fundament en inzicht vragen in de branche wat er tot op heden niet is.


Wat vragen we van ondernemers in de verblijfsrecreatie?
In de eerste fase willen we de huidige markt met een onderzoek onder vakantieparken zo volledig mogelijk in kaart brengen. We willen u dan ook vriendelijk vragen de enquête op http://onderzoek.nritmedia.nl/ zo compleet mogelijk in te vullen. Als u bepaalde gegevens niet kunt of wilt verstrekken, is dat geen probleem en kunt u deze vragen gewoon overslaan. Vanzelfsprekend worden de resultaten volledig vertrouwelijk behandeld en worden deze alleen voor dit onderzoek gebruikt. Resultaten van individuele bedrijven worden nooit gepubliceerd of anderszins met anderen gedeeld.


Wat krijgt u terug?

Natuurlijk willen we ook wat terug doen en krijgt u als eerste de samenvatting van het onderzoek ter beschikking. Als u daarin geïnteresseerd bent, vragen we u vriendelijk aan het eind van de enquête uw mailadres in te vullen.

Voor meer informatie over dit onderzoek kunt u contact opnemen met onderzoeker Rolf Nijdam van Saxion via r.g.nijdam@saxion.nl

Link: http://onderzoek.nritmedia.nl/
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, onderzoek, kampeerterreinen, campings, bungalowparken, groepsaccommodaties

CELTH



||| Nieuws |||

11/02/26
Exclusief voor leden
Doorbraak duurzame vliegtuigbrandstof met SIENNA-reactor
Het Europese project TAKE-OFF, geleid door het Nederlandse TNO, bundelt de krachten van tien partners om technologie te ontwikkelen die CO2 en hernieuwbare waterstof omzet in SAF.
10/02/26
Exclusief voor leden
Limburgse VVV’s kiezen datamonitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
De vier Limburgse destinatieorganisaties, verenigd in Stichting Samenwerkende VVV’s Limburg, ondertekenden de licentieovereenkomst voor de Tourism Leisure Monitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
10/02/26
Exclusief voor leden
Summio vakantieparken verlengt 5 parken en start nieuw park
Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.
10/02/26
Serie Schiphol Airport krijgt derde seizoen
Na de eerste twee seizoenen keert het RTL 5-programma Schiphol Airport terug met een gloednieuw derde seizoen. De serie biedt een exclusieve blik achter de schermen van de grootste luchthaven van Nederland.
10/02/26
Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026
Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf.
09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
09/02/26
Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.

||| Agenda |||

12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...