Na peiling direct badmuts af bij Italiaanse camping
![Na peiling direct badmuts af bij Italiaanse camping](images/20180711_093933.jpg)
De Italiaanse Camping Village Weekend aan het Gardameer is abrupt gestopt met de verplichting van het dragen van badmutsen in het zwembad. Deze maatregel volgt na een peiling van Vacanceselect op de eigen Facebookpagina, waarbij meer dan tienduizend mensen werden bereikt. Zo’n driekwart meldde een enorme hekel te hebben aan de verplichting van een badmuts tijdens het zwemmen.
"Verrast”
Directeur van Vacanceselect, Loek van de Loo: "Wij waren enorm verrast door deze negatieve reacties. Ik heb daarna direct mijn zoon Leonardo geïnformeerd, die de leiding heeft over Camping Village Weekend. Deze camping staat in de top-5 van onze Nederlandse boekingen. We hebben vervolgens contact opgenomen met de ASL, de Italiaanse regionale instantie die de zwembaden controleert. Zij toonden zich van hun flexibele kant en hebben het zwembad aan een extra inspectie onderworpen. De filters, die net weer waren gemoderniseerd, bleken ruim voldoende capaciteit te bezitten om het haarafval te verwerken. Na enig overleg, waarbij wij ze ook het onderzoek in Nederland voorlegden, waren zij bereid ons ontheffing te verlenen.”
Nederlanders vinden badmuts teveel gedoe
In Italië is de verplichting het dragen van een badmuts regionaal bepaald. In de Toscane geldt deze maatregel bijvoorbeeld niet. In Lombardije, het gebied waaronder camping Village Weekend valt, juist weer wel. Van de Loo: "Italianen zouden zelf nooit met een dergelijk verzoek komen. Zij vinden het dragen van een badmuts tijdens het zwemmen heel gewoon. Nederlanders vinden dit blijkbaar teveel gedoe. Zij willen zomaar spontaan in het zwembad kunnen plonzen.”
Tijdens het onlangs gepubliceerde Nationale Camping-en Glampingonderzoek 2018 van Vacanceselect bleek dat bijna zestig procent van de achthonderd respondenten zich ergerde aan het verplicht dragen van een badmuts. Nadat Vacanceselect het ontheffingsbesluit van camping Village Weekend publiceerde op Facebook, was er sprake van een ongekende hausse aan positieve reacties. Van de Loo: "Een stukje textiel op het hoofd was voor velen dé reden om niet meer voor de regio te kiezen. Toen wij de badmuts in de ban deden, waren de mensen echt blij en vertelden ons, dat ze hierdoor zeker weer zouden terugkeren naar Camping Weekend.”
Topics:Toerisme, Vakanties, Verblijfsrecreatie
Trefwoorden: camping, kamperen, zwembad, badmuts, zwemmen