Dichtbij parkeren goudmijn voor luchthavens
Wie op vliegvakantie gaat en zijn auto bij de luchthaven wil parkeren betaalt daar vaak de hoofdprijs voor. AirHelp, een claimorganisatie voor vliegpassagiers, heeft de parkeerkosten van de Nederlandse luchthavens geanalyseerd en ontdekte grote prijsverschillen. Daar waar passagiers in Groningen maximaal € 60 betalen voor een week parkeren, is dat bij Schiphol € 332,50 euro. Voor bijna alle luchthavens geldt dat het de moeite waard is om gebruik te maken van de vele parkeerservices die door andere bedrijven dan de luchthaven worden aangeboden. Luchthaven in Rotterdam goedkoper dan parkeerservice aanbiedersBij Rotterdam airport kunnen reizigers echter hun auto parkeren voor € 35 per week. Dit is goedkoper dan het aanbod van parkeerservice bedrijven. Zij kunnen het aanbod van een parkeerplaats voor slechts € 35 niet bijbenen en vragen minimaal € 43,99 voor een week parkeren. Ter vergelijking: bij de officiële parkeerplaats van Schiphol betaal je op z’n minst € 52,50. Parkeerservice aanbieders: vier van de vijf zijn goedkoperDe prijzen van parkeerservice aanbieders zijn in de meeste gevallen lager dan de prijzen van de parkeerplaatsen van de luchthaven. Reizigers in Eindhoven besparen het meest wanneer zij gebruik maken van een parkeerservice aanbieder. Wie bijvoorbeeld zo’n aanbieder gebruikt in Eindhoven betaalt in het beste geval € 35,00 in plaats van € 56,00 bij de luchthaven zelf. Parkeren bij de terminal: Schiphol en Rotterdam Airport het duurstReizigers die zo dicht mogelijk bij de terminal willen parkeren moeten diep in de buidel tasten zo blijkt. Dit is vooral het geval op Schiphol. Een week parkeren zo dicht mogelijk bij de gate kost € 332,50. Bij Rotterdam Airport kan men uitgaan van € 277,50 per week. Bij Eindhoven Airport betaal je € 170,00 per week. Deze prijzen liggen al snel hoger dan de prijs van een vliegticket.
Trefwoorden: luchthaven, vliegen, reizen, parkeren
|
|
20/02/26
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
|
20/02/26
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
|
20/02/26
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.
|
19/02/26
Toekomstmuseum GeoFort opent vrijdag 20 februari een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). De aftrap wordt verricht door wetenschapper, schrijver en filosoof Bas Haring, die bekendstaat om zijn vermogen om complexe technologie begrijpelijk te maken voor een breed publiek.
|
18/02/26
Airbnb lanceert een nieuwe betalingsoptie voor Nederlandse gasten die wereldwijd verblijven boeken. Met de functie ‘Nu boeken, later betalen’ kunnen reizigers hun accommodatie alvast vastleggen zonder direct af te rekenen. De optie is beschikbaar bij in aanmerking komende accommodaties met gemiddelde of flexibele annuleringsvoorwaarden en moet zorgen voor meer flexibiliteit voor gasten én meer boekingskansen voor hosts.
|
17/02/26
Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.
|
17/02/26
Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
|
17/02/26
Steeds meer Nederlandse toeristische en vrijetijdsbestemmingen kiezen zichtbaar voor duurzaamheid. Ruim 850 locaties — van hotels en parken tot campings, wellness en zelfs bibliotheken — voldoen inmiddels aan de strenge eisen van Green Key en Duurzaam Gastvrij, de toonaangevende keurmerken in de sector.
|
|
24/02/26
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
10/03/26
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
|
02/04/26
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
|