Geplaatst op: 19-09-2018
Auteur: Marc Gerlings

Trend: Fors meer vraag naar vakantie najaar 2018

Trend: Fors meer vraag naar vakantie najaar 2018

Het najaar van 2018 wordt een tijd van forse groei voor het uitgaand toerisme. Cijfers van touroperator TUI en aanbieder van vliegreizen Vliegtickets.nl wijzen daarop. Een inhaaleffect tekent zich af op de Nederlandse markt na het mooie weer waardoor veel mensen thuis bleven.

TUI meldt: "Het lijkt er op dat veel Nederlanders een ‘inhaalervaring’ plannen dit najaar en de komende winter, want TUI constateert dat er vroeger dan anders een najaar- of wintervakantie wordt geboekt. Ook de lastminute vertrekken voor de komende maand lagen de afgelopen twee weken 21% hoger in vergelijking metvorig jaar. Vooral nazomeren aan de stranden langs de Middellandse Zeeis populair, denk aan Griekenland, Turkije en Spanje.”


Vraag leidt tot extra vluchten
"Voor vertrekdata die wat verder weg liggen en dus ook meer richting winterweer gaan, zijn de zonzekere Kaapverdische eilanden populair. TUI zet er deze winterzelfs extra vluchten voor in de markt; drie maal per week vanaf Eindhoven Airport naast de vluchten vanaf Schiphol.”


"De populairste bestemmingen onder de winterzonboekers zijn de Canarische eilanden, Curaçao, de Kaapverdische eilanden en Egypte. Deze bestemmingen worden al veel geboekt. Vooral Curaçao en Egypte laten behoorlijke stijgingen zien ten opzichte van vorig jaar.”


Sneeuwzoekers blijven trouw aan Oostenrijk. Dit is ook de bestemming die het meest gezocht wordt in Google op dit moment, op de voet gevolgd door de termen Lapland en Noorderlicht.


Zoekgedrag november en december +14% en +22%
"Niet alleen het aantal boekingen voor komende winter neemt toe,ook het digitale zoekgedrag groeit fors. Wij zien dat er 14% meer interesse is voor vertrek in november ten opzichte van vorig jaar en er wordt zelfs 22% meer gekeken naar vertrek in december. Dat moet zich vanzelfsprekend nog omzetten in boekingen, maar het blijkt wel dat er veel interesse is.”

Een gelijksoortig beeld is te zien bij de aanbieder van losse vliegtickets, Vliegtickets.nl. De inhaalslag lijkt ook hier plaats te vinden zonder dat het bedrijf zich uitlaat over boekingen. De woordvoerder meldt: "De zomervakantie is nog geen twee weken afgelopen en we blijken massaal geboekt te hebben voor de herfstvakantie.”

Vanwege het prachtige weer in ons eigen land, besloten we deze zomer massaal de last minute vakanties links te laten liggen en vakantie in eigen land te houden. Inmiddels zijn alle leerplichtige kinderen weer naar school en heeft het ritme van alledag zich weer hervonden. Met het herfstweer in aantocht, blikt Vliegtickets.nl vooruit op de herfstvakantie. Voor regio Zuid begint deze over een maand: op 13 oktober. De regio’s Midden en Noord volgen een week later.


Mitchell Faber, webanalyst bij Vliegtickets.nl, heeft een verdeling gemaakt in Europese bestemmingen en niet-Europese bestemmingen:


Top 5 Europese bestemmingen

Binnen Europa bestaat de top 5 uit de volgende steden:


1 Barcelona

2 Málaga

3 Lissabon

4 Alicante

5 Londen


We zien dat de trend van de afgelopen tijd zich voortzet: met 3 Spaanse steden in de top 5 blijft Spanje het meest favoriete vakantieland van ‘ons Nederlanders’.


Top 5 niet-Europese bestemmingen

De top 5 van de bestemmingen buiten Europa ziet er als volgt uit:


1 New York

2 Bangkok

3 Denpasar

4 Curaçao

5 Jakarta


"Ook hier geen grote verrassingen te zien: New York blijft een gewilde plek om de herfst te beleven, gevolgd door de hoofdsteden van respectievelijk Thailand en Bali. De top 5 wordt afgesloten door nog een hoofdstad, en wel die van Indonesië. Kortom, met drie Aziatische bestemmingen, is dit werelddeel favoriet onder de mensen die geen moeite hebben met verre reizen.”
Trefwoorden: touroperator, vliegen, vakantie, toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

20/01/26
Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
20/01/26
Exclusief voor leden
Primeur cultureel festival VLOED in en rondom Zandvoort
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
20/01/26
Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
20/01/26
Exclusief voor leden
Emirates biedt veganistische gerechten aan zonder vleesvervangers
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
19/01/26
Beerze Bulten bekroond tot ‘Fijnste Familiecamping 2026’
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.
19/01/26
RAI vereniging en Jaarbeurs werken samen aan Motorbeurs 'All brands United'
Koninklijke Jaarbeurs en RAI Vereniging brengen dit jaar vrijwel alle gerenommeerde motormerken samen tijdens MOTORbeurs Utrecht . Dit jaar is het de 40ste editie van MOTORbeurs Utrecht en de derde keer dat motormerken gezamenlijk naar voren komen onder het motto ‘All Brands United’.
19/01/26
Exclusief voor leden
Rotterdamse Leuvehaven krijgt groene metamorfose
De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
19/01/26
Exclusief voor leden
Maastricht sterker in handel iconische auto's
Autobeurs InterClassics Maastricht 2026 kijkt terug op een succesvolle editie, waarin een nieuw bezoekersrecord werd gevestigd. In totaal bezochten 44.323 kopers en liefhebbers de 31e editie van de klassiekerbeurs in MECC Maastricht. Nog belangrijker voor de beurs, de handel in deze iconische auto's wordt groter.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...