Geplaatst op: 25-09-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Internationale top duurzaam toerisme in Gelderland

Internationale top duurzaam toerisme in Gelderland

De provincie Gelderland host deze week de Green Destinations Global Leaders conferentie. Deskundigen uit 22 landen bespreken hier de internationale trends op het gebied van duurzaam toerisme in Europa, Afrika, Azië en Australië. ‘Toerisme is wereldwijd een groeiende markt, maar de sector zorgt tegelijkertijd voor veel overlast en vervuiling. Toerisme moet daarom duurzamer.’ vindt Albert Salman oprichter van Green Destinations. Ook voor Gelderland is duurzaam toerisme een actueel thema. ‘Gelderland wil profiteren van de kansen die toerisme biedt, maar tegelijkertijd moeten we kwaliteiten zoals onze schitterende natuur behouden. Daarbij hebben we een belangrijke klimaatopdracht.’ Aldus Bea Schouten gedeputeerde toerisme. De besloten conferentie is de opmaat voor het Wereldtoerismedag event in Nijmegen op 27 september.


Green Destinations zet zich in voor een groen, duurzaam en verantwoord toerisme wereldwijd. Amsterdam worstelt bijvoorbeeld al jaren met overlast door toenemende bezoekersaantallen, Disneyficatie en de internationale macht van Airbnb. Deze problemen gaan zich steeds meer voordoen. Kijk maar naar Barcelona waar de lokale bevolking het inmiddels zat is. Dit kan volgens Albert Salman alleen worden voorkomen door het planmatig opstellen en invoeren van een groen toeristisch beleid, gebruikmakend van de ervaringen van anderen.


Lancering Global Leaders Netwerk

Om ervaringen beter te kunnen delen, wordt tijdens de conferentie ook het Global Leaders Netwerk gelanceerd. Deelnemers verklaren zich in te zetten voor een duurzamer toerisme in hun regio. Ook zullen deelnemers elkaar actief bijstaan in het voorkomen van negatieve effecten van het toerisme voor de lokale economie, de lokale bevolking en de plaatselijke cultuur, natuur, landschap en milieu.

Gedeputeerde Bea Schouten ondertekent de verklaring namens de provincie Gelderland, die graag wil leren van de ervaring en kennis van de andere deelnemers. Duurzaamheid is één van de grootste uitdagingen van deze tijd. Om die het hoofd te bieden hebben we elkaar nodig.


Apenheul, de Hoge Veluwe en Amsterdam

Tijdens de Global Leaders conferentie wordt uitgebreid ingegaan op het toeristisch beleid in Nederland, zoals dat van Amsterdam, Schouwen Duiveland en Zuid-Limburg. Daarnaast worden best practices uit Portugal, Slovenië, Rwanda, Japan en Australië besproken. Ook Gelderse voorbeelden komen aan de orde. Roel Welsing vertelt over hoe de Apenheul omgaat met duurzaamheid en de deelnemers brengen een bezoek aan de Hoge Veluwe en de Wageningen Universiteit.


Wereldtoerismedag

De Global Leaders conferentie vindt plaats op 25 en s6 september bij het provinciehuis in Arnhem. Donderdag 27 september is het wereldtoerismedag. Deze dag is ingesteld door de VN om wereldwijd aandacht te creëren voor de kansen maar ook de bedreigingen van de toeristische sector. Elk jaar organiseert Green Destinations een evenement op deze dag. Dit jaar is Nijmegen gaststad.

Link: http://http://greendestinations.org/2018-global-green-destinations-days/
Trefwoorden: Conferentie, duurzaam toerisme

CELTH





||| Nieuws |||

07/02/25
Vanaf 1 april geen emissie meer van boten in grachten Amsterdam
Vanaf 1 april 2025 wordt het centrumgebied een uitstootvrije zone voor recreatievaartuigen, meldt gemeente Amsterdam. Dit betekent dat alleen vaartuigen die varen op elektriciteit, waterstof of spierkracht zijn toegestaan. Je mag geen uitstoot meer produceren.
07/02/25
Staatssecretaris pleit voor middentarief btw
Het kabinet heeft op verzoek van het parlement alternatieven in kaart gebracht voor de btw-verhoging op cultuur, media en sport. Opeens tovert staatssecretaris Van Oostenbruggen een middentarief uit zijn hoed.
06/02/25
Exclusief voor leden
Drie ton voor extra publieksprogramma Groninger Museum
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten om het Groninger Museum een vierj...
06/02/25
Van Gogh Homeland presenteert de Groene Kathedraal
De Tilburgse Spooorzone krijgt in het voorjaar van 2026 in de vorm van een Groene Kathedraal een tijdelijk stedelijk lunapark. De Groene Kathedraal wordt een podium voor een prikkelend programma voor een breed publiek, waar met positiviteit en verbeeldingskracht aandacht wordt gevraagd voor dilemma’s en oplossingen voor de grote duurzaamheidsopgaven in Brabant, het Homeland van Vincent van Gogh.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
28/01/25
Exclusief voor leden
VNG: Permanente bewoning van recreatiewoningen moet lokaal maatwerk blijven
Het al dan niet toestaan van permanente bewoning van recreatiewoningen moet een lokale afweging blijven, aldus de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Gemeenten kunnen dit in overleg met eigenaren en bewoners van vakantieparken bepalen. De VNG roept de Tweede Kamer op om tegen het voorstel voor landelijke regie te stemmen.
24/01/25
Commissie voor natuurherstel opgericht
Een ministeriële commissie voor natuurherstel in Nederland wordt opgericht. Deze commissie wordt opgericht na twee recentelijke rechterlijke uitspraken om haast te maken met het herstel.
24/01/25
Positief oordeel over drie Limburgse musea
Het provinciebestuur van Limburg heeft het rapport ontvangen van de Visitatiecommissie Provinciale Musea 2024. Voornamelijk is inhoudelijk aar de musea gekeken maar toerisme speelt ook een rol.