Geplaatst op: 22-11-2018
Auteur: Marc Gerlings

Primeur vuurwerkvliegshow voor Scheveningen

Primeur vuurwerkvliegshow voor Scheveningen
Foto: The Hague HighLights

De Zweed Johan Gustafsson, de Britse acts AeroSPARX en Otto The Helicopter en de Nederlandse acts Dutch Rush Aerobatics en Vliegclub Rotterdam vormen op 1 december 2018 het programma voor de allereerste Nederlandse vuurwerkvliegshow Scheveningen Light Air Show. Deze primeur hoort bij de campagne van de kuststad Feest aan Zee.


Bezoekers worden vanaf het strand bij Scheveningen-Bad getrakteerd op een 65 minuten durende vliegshow. Het programma is nauwkeurig bepaald op basis van de zonsondergang (16.36 uur) en verleende toestemming van de Nederlandse Luchtvaartautoriteit (ILT).


Vliegclub Rotterdam start met een ‘warming-up’ voor het publiek, een formatievlucht zonder vuurwerk. Daarna komt ‘Otto, the Helicopter’ in actie, bestuurd door de internationaal befaamde piloot Brendan O’Brien. Frank van Houten (Dutch Rush Aerobatics) de enige Nederlandse piloot die pyrotechnische shows geeft, maakt daarna zijn opwachting. Hij deed met zijn Sukhoi 26 MX dit al op vele plekken ter wereld, maar nog nooit eerder in Nederland. De jonge Zweed Johan Gustafsson is tweevoudig wereldkampioen aerobatic zweefvliegen en de vierde act van het programma. Het Britse AeroSPARX geeft de absolute finale van de airshow. Het enige team dat ’s avonds vliegt in formatie, luchtstunts uithaalt én vuurwerk afsteekt.

De Haagse wethouder Economie Richard de Mos, verantwoordelijk voor Feest aan Zee: "Dit is uniek en zeer innovatief. Het is de eerste keer in Nederland dat we dit doen. Veel Scheveningers hebben hier bovendien om gevraagd; het past dan ook uitstekend bij onze badplaats en Den Haag als dé stad aan zee! Iedereen is van harte welkom om naar onze mooie stad te komen!"


De show vindt boven zee plaats, ter hoogte van Museum Beelden aan Zee / Paviljoen de Witte en is uitstekend vanaf de boulevard en het strand te aanschouwen. De show start om 16.25 uur. Let op: dit is veertig minuten later dan eerder gecommuniceerd. Indien de show door slechte weersomstandigheden op zaterdag 1 december afgelast wordt, kan de show naar zondag 2 december worden verplaatst. Via social media van de organisatie wordt hierover gecommuniceerd.


Scheveningen Light Air Show wordt georganiseerd door Scheveningen Light Walk en is onderdeel van The Hague HighLights, een reeks van lichtevenementen van Feest aan Zee in november en december 2018.

Link: https://denhaag.com/nl/feestaanzee
Trefwoorden: evenement, citymarketing, kust

CELTH



||| Nieuws |||

23/12/25
Horeca in 2026: Gematigde groei, bij stijgende prijzen
De vooruitzichten voor de Nederlandse horeca in 2026 zijn voorzichtig positief. Consumenten geven naar verwachting iets meer uit dankzij een verbeterde koopkracht, maar uitbundige groei blijft uit. ING Research voorspelt een volumegroei van circa 1% voor de sector bij een gemiddelde prijsstijging van 4%. Het lage consumentenvertrouwen en zorgen over hoge prijzen temperen de bestedingen.
22/12/25
Tien reistrends voor 2026
De wereld van toerisme verandert razendsnel. Reizigers zoeken niet alleen bestemmingen, maar ook vrijheid, comfort, betekenis, rust en authenticiteit. NBTC presenteert in de Trendpublicatie 2026 tien trends die de komende jaren richting geven aan de Nederlandse toeristische sector. Ontdek de 10 trends.
22/12/25
Mauritshuis introduceert €4-ticket en verbreekt bezoekersrecord
Het Mauritshuis in Den Haag sluit 2025 af met een historisch hoog aantal bezoekers én kondigt een opvallende nieuwe maatregel aan. Vanaf 1 januari 2026 kunnen bezoekers het museum dagelijks na 16.00 uur binnen voor slechts €4. Met deze stap wil het Mauritshuis kunst toegankelijker maken voor iedereen.
19/12/25
Van plan een roadtrip te maken? Denk ook aan deze praktische zaken
Een roadtrip voelt altijd als een klein avontuur dat je zelf vormgeeft. De vrijheid om te stoppen waar je maar wilt geeft een gevoel dat geen andere reis kan evenaren. Toch begint die ontspannen vibe al bij de voorbereiding. Een kaart vol leuke plekken, een globale route, een playlist die mee kan tot aan de horizon.
18/12/25
Toerisme en recreatie spelen structurele rol in de leefbaarheid
In december heeft Destinatie Nederland een zienswijze ingediend op de Ontwerp Nota Ruimte. Toerisme en recreatie spelen een structurele rol en daar is ruimte voor nodig.
18/12/25
Musea trokken 32 miljoen bezoeken in 2024
Nederlandse musea trokken in 2024 bijna 32 miljoen bezoeken, evenveel als een jaar eerder. Dat zijn er 2 miljoen minder dan in pré-coronajaar 2019. Ook buitenlandse toeristen gaan iets minder (-2%) naar een museum.
18/12/25
Alumni get-together opleidingen tourism management op vakdag
Het is inmiddels een mooie traditie geworden om de vakdag van de Vakantiebeurs te starten met een le...
17/12/25
Exclusief voor leden
Laser en gezellige lampjes maken Bright Nights
Stap in een oase vol met licht, kleur, sneeuw en muziek. Het ideale kerstuitje voor het hele gezin met meer dan 40 attracties én verrassend entertainment, meldt attractiepark Walibi over de Bright Nights.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...