Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 14-02-2019
Auteur: Redactie
NRIT Media

Koning aanwezig bij 100 jaar luchtvaart in Nederland

Koning aanwezig bij 100 jaar luchtvaart in Nederland

Zijne Majesteit de Koning is donderdagmiddag 14 maart aanwezig bij de viering van ‘100 jaar luchtvaart in Nederland’ in het Eye Filmmuseum in Amsterdam. KLM, NLR-Nederlands Lucht- en Ruimtevaartcentrum en GKN Fokker bestaan in 2019 alle drie honderd jaar. Zij starten de viering van hun jubilea met een gezamenlijk evenement in het teken van een duurzame toekomst van de Nederlandse luchtvaart.


Tijdens de bijeenkomst wordt stilgestaan bij de uitdagingen voor luchtvaart in Nederland om slim, duurzaam en economisch verantwoord te kunnen blijven vliegen. De luchtvaartsector heeft een grote uitdaging om de CO2-uitstoot in 2050 met de helft terug te dringen, terwijl de mondiale vraag naar luchtvaart blijft toenemen.


De Koning spreekt tijdens zijn bezoek samen met minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat met studenten die deelnemen aan de speciaal voor het jubileumjaar uitgeschreven studenten-challenge. De deelnemers presenteren hun innovatieve, technische en sociale antwoorden op duurzaamheidsvraagstukken. Minister Van Nieuwenhuizen reikt een prijs uit voor het winnende idee.


Daarnaast verricht de Koning de ceremoniële eerste muntslag van de vijf euro herdenkingsmunt die ter ere van honderd jaar Nederlandse luchtvaart door de Koninklijke Nederlandse Munt is vervaardigd. Vanaf dat moment geldt deze jubileummunt als officieel betaalmiddel in Nederland. Ook staatssecretaris Menno Snel van Financiën is bij de eerste muntslag aanwezig.


De viering van de jubilea gaat van start in het Eye Filmmuseum vanwege de historische relatie van de Nederlandse luchtvaart met Amsterdam Noord. In 1919 werd hier de Eerste Luchtverkeer Tentoonstelling Amsterdam (ELTA) georganiseerd. Kort daarna werd de KLM opgericht, waarvoor het eveneens in dat jaar opgerichte Fokker de toestellen vervaardigde. In 1919 werd ook de voorloper van de NLR, de Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart, opgericht om de veiligheid van de militaire- en civiele luchtvaart te vergroten.

Link: https://www.koninklijkhuis.nl/actueel/nieuws/2019/02/11/koning-aanwezig-bij-100-jaar-luchtvaart-in-nederland
Trefwoorden: evenement Nederlandse luchtvaart, 100 jaar luchtvaart

CELTH



||| Nieuws |||

15/04/25
Peter Gillis veroordeeld tot celstraf voor omvangrijke belastingfraude
De rechtbank Oost-Brabant heeft vandaag een Peter Gillis veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ook zijn ex-vrouw en dochter zijn veroordeeld en moeten een taakstraf uitvoeren. Hij is schuldig bevonden aan belastingfraude die onder zijn leiding gedurende ten minste vijf jaar plaatsvond.
15/04/25
Ahoy location of the year
In Venray zijn de Live Entertainment Production Awards (LEPA) uitgereikt. Rotterdam Ahoy mocht de prestigieuze titel 'Location of the Year 2024’ in ontvangst nemen.
15/04/25
Exclusief voor leden
Unseen verhuist naar NDSM
Voor de editie van september 2025 verhuist kunstbeurs Unseen naar een nieuwe locatie: de NDSM Loods....
14/04/25
Hoofdkantoor Landal in Amsterdam geopend
Door de fusie van Landal GreenParks en Roompot verhuist een groot deel van de kantoormedewerkers van Zwolle, Den Haag, Uithoorn en Goes naar Amsterdam. Zo´n 300 medewerkers werken vanuit één internationaal hoofdkantoor aan de Wibautstraat en vormen een internationale hub voor kantoren en parken.
14/04/25
Zelfs Better Places heeft moeite met duurzame doelstellingen
Reisorganisatie Better Places presenteert deze week haar impactrapport over 2024. Ondanks flinke inspanningen om haar reizen duurzamer te maken, is het doel om de CO?-uitstoot per reiziger jaarlijks met 5% te verminderen ten opzichte van 2019 niet gehaald.
14/04/25
Exclusief voor leden
130 km per uur op drie snelwegen
Vanaf vandaag mag er overdag weer 130 kilometer per uur worden gereden op delen van drie Nederlandse...
14/04/25
Exclusief voor leden
Center Parcs opent eerste Scandinavische resort in Denemarken
Na dertien jaar van planning en voorbereiding opent Center Parcs op 20 juni 2025 haar allereerste vakantiepark in Scandinavië. et resort verwacht jaarlijks 450.000 overnachtingen en 25.000 dagbezoekers, wat een economische impuls zal geven aan de regio Nordals.
11/04/25
ANWB lobby tegen afschaffen accijnskorting
De betaalbaarheid van autorijden staat onder druk. Steeds meer mensen hebben moeite de stijgende kosten voor hun autogebruik te betalen. De auto is het meest gebruikte vervoermiddel naar vakantielocaties.

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...