Vakbond wil aanpak taximarkt
In een brief aan minister Van Nieuwenhuizen van Infrastructuur eist vakbond FNV Taxi dat zij op korte termijn maatregelen neemt om de problemen op de straattaxi-markt aan te pakken. Minke Jansma van FNV Taxi: ‘Steeds meer chauffeurs melden zich bij ons. Bij velen staat het water aan de lippen, de markt is verzadigd, met name in de grote steden. Er is sprake van oneerlijke concurrentie en schijnconstructies. De politiek moet ingrijpen en zorgen voor een eerlijke arbeidsmarkt en daarom voor regulering van de platformeconomie.’
Platformeconomie zorgt voor tweedeling Jansma: ‘Er moet een limiet komen op het maximale aantal taxi’s. De taart moet nu verdeeld worden over zoveel chauffeurs dat er voor niemand iets overblijft.’Er gelden ongelijke regels binnen de app-markt en de reguliere opstapmarkt, waardoor sprake is van een oneerlijk speelveld. Jansma: ‘De strengere regels voor TTO-chauffeurs (Toegelaten Taxi Organisaties), bedoeld om de markt te reguleren, moeten ook gaan gelden voor Uber- en andere platformchauffeurs in de steden.’Is de app één werkgever?Jansma: ‘Ook deze platformchauffeurs die werken voor een app zoals Uber zijn feitelijk werknemers, want er is in de praktijk sprake van een gezagsverhouding. De chauffeurs kunnen niet onderhandelen over de prijzen waarvoor ze rijden en ze kunnen zich niet laten vervangen. Ze rijden vaak voor slechts één opdrachtgever, namelijk de app, en zijn afhankelijk van de rating die zij ontvangen van het platform. De chauffeurs in zo’n schijnconstructie zijn met handen en voeten gebonden; stoppen is geen optie vanwege de leaseverplichtingen en pachtconstructies waar men aan vastzit. Noodgedwongen werken ze vele uren om maar uit de kosten te komen. Maar er blijft nauwelijks iets over om van te leven. Deze prikkel om lange dagen te maken zorgt voor onveilige situaties voor de chauffeur en de medeweggebruikers.'
Trefwoorden: taxi, vervoer
|
|
16/04/25
Madurodam heeft zijn nieuwste themagebied geopend: Rivierenland. Dit avontuurlijke speelparadijs, geïnspireerd door het typisch Nederlandse rivierenlandschap, biedt kinderen volop mogelijkheden om te klauteren, klimmen, spetteren en ontdekken. Later dit jaar volgt nog een dark-ride.
|
16/04/25
Koninklijke Jaarbeurs heeft haar geïntegreerd jaarverslag 'Samen duurzaam verder' gepubliceerd, waarin de resultaten van 2024 en de strategie voor de toekomst centraal staan.
|
16/04/25
Restaurant De Dikke van Dale in Leeuwarden heeft als 800e bedrijf in Nederland het prestigieuze Green Key certificaat behaald. De feestelijke uitreiking vond maandag plaats in aanwezigheid van wethouder Abel Reitsma van de gemeente Leeuwarden en Erik van Dijk, National Operator van Green Key Nederland.
|
16/04/25
Het boeken van vakanties via online platforms is in Nederland sterk in opkomst. Afgelopen jaar steeg het aantal Nederlanders dat een vakantie via zo'n platform boekte met maar liefst 18%. Dit blijkt uit de recente Nationale Benchmark Vakantieplatformen van Multiscope, waarbij ruim 5.200 Nederlanders werden ondervraagd.
|
16/04/25
TopParken biedt op haar Utrechtse vakantiepark Résidence Lage Vuursche vanaf het aanstaande Paasweekend 10 luxe vakantieappartementen aan. De appartementen zijn geschikt voor maximaal vier personen en bevinden zich in het nieuwe centrumgebouw, waar ook het nieuwe restaurant en wellnesscentrum te vinden zijn.
|
16/04/25
Attractiepark de Efteling in Kaatsheuvel heeft opnieuw een succesvol jaar achter de rug. In 2024 bezochten 5,6 miljoen mensen het park, wat resulteerde in een netto omzet van meer dan 300 miljoen euro en een netto bedrijfsresultaat van 36,8 miljoen euro.
|
15/04/25
De rechtbank Oost-Brabant heeft vandaag een Peter Gillis veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ook zijn ex-vrouw en dochter zijn veroordeeld en moeten een taakstraf uitvoeren. Hij is schuldig bevonden aan belastingfraude die onder zijn leiding gedurende ten minste vijf jaar plaatsvond.
|
15/04/25
In Venray zijn de Live Entertainment Production Awards (LEPA) uitgereikt. Rotterdam Ahoy mocht de prestigieuze titel 'Location of the Year 2024’ in ontvangst nemen.
|
|
05/05/25 t/m 11-05-25
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
|
20/05/25
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
|
26/05/25
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
|
24/06/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
|
25/06/25
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
|
|