Nationaal Park Weerribben-Wieden hét Kanoparadijs van Noordwest-Europa
Opening op Dag van het Nationale Park
Nationaal Park Weerribben-Wieden is vanaf 24 mei hét Kanoparadijs van Noordwest-Europa. Ondernemers, natuurorganisaties en kanoliefhebbers slaan daarvoor de handen ineen. Samen brengen ze de faciliteiten voor ervaren én beginnende peddelaars op een hoger peil. De verwachting is dat daardoor nog meer kanoërs en kajakkers in Weerribben-Wieden komen varen.
De betrokken partijen werkten de afgelopen periode onder begeleiding van Weerribben-Wieden Marketing de plannen uit. Samen vormen ze een netwerk waarmee ze de doelgroep optimaal bedienen. Thea Peters van Nationaal Park Weerribben-Wieden ziet de laatste jaren al een duidelijke groei van het aantal peddelaars uit onder meer Duitsland en België.
Goed aanbod en duidelijke bewegwijzeringDe samenwerkende partijen reiken peddelaars alles aan wat ze nodig hebben voor een paar uurtjes op het water of een meerdaagse trektocht. Ze zorgen voor benodigde materialen, lessen, reisinformatie, natuurbeleving, horeca en overnachtingsmogelijkheden. Speerpunten zijn onder meer een goed aanbod van duidelijk gemarkeerde aanlegplekken en kanoroutes, meerdaagse routes met tentovernachting en een kano-vierdaagse door Weerribben en Wieden. Peddelen van B&B naar B&BVerder werken ondernemers en organisaties aan arrangementen voor kanovaren onder begeleiding van een gids en begeleider en overnachtingsmogelijkheden in huisjes aan het water. "Bijzonder is ook de mogelijkheid om van Bed & Breakfast naar Bed & Breakfast te peddelen, terwijl de ondernemers zorgen voor het vervoer van de bagage naar de volgende accommodatie”, aldus Peters, die blij is dat veel gastheren van het Nationaal Park meewerken aan het initiatief. De lancering van dit vernieuwende concept vindt plaats op 24 mei op toepasselijke wijze bij het Buitencentrum van Staatsbosbeheer in Ossenzijl. Daarbij zijn vertegenwoordigers van gemeente Steenwijkerland en provincie Overijssel aanwezig, die het project mede mogelijk maken. Samenwerkende partijen zijn verder Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, Recreatiebedrijf De Kluft, Camping Kleine Belterwijde, Kanoschool Herbie Bird en verschillende B&B-accommodaties, verenigd in Kano&Bed Weerribben-Wieden.
Link: https://www.visitweerribbenwieden.com/Weerribben-Wieden/kanoparadijs/
Trefwoorden: Kanoparadijs, peddelen
|
|
20/01/26
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
|
20/01/26
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
|
20/01/26
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
|
20/01/26
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
|
19/01/26
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.
|
19/01/26
Koninklijke Jaarbeurs en RAI Vereniging brengen dit jaar vrijwel alle gerenommeerde motormerken samen tijdens MOTORbeurs Utrecht . Dit jaar is het de 40ste editie van MOTORbeurs Utrecht en de derde keer dat motormerken gezamenlijk naar voren komen onder het motto ‘All Brands United’.
|
19/01/26
De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
|
19/01/26
Autobeurs InterClassics Maastricht 2026 kijkt terug op een succesvolle editie, waarin een nieuw bezoekersrecord werd gevestigd. In totaal bezochten 44.323 kopers en liefhebbers de 31e editie van de klassiekerbeurs in MECC Maastricht. Nog belangrijker voor de beurs, de handel in deze iconische auto's wordt groter.
|
|
27/01/26 t/m 30-01-26
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
|
12/02/26
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
02/04/26
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
|