Geplaatst op: 21-06-2019
Auteur: Marc Gerlings

50% Nederlanders moet nog zomervakantie 2019 boeken

50% Nederlanders moet nog zomervakantie 2019 boeken
Hoeveel ruimte biedt de markt van zomervakanties? Met nog een paar weken voordat de scholen dichtgaan voor de zomervakantie hield branchevereniging ANVR een onderzoek. Bijna de helft van de Nederlandse vakantiegangers heeft de intentie om de komende maanden nog een vakantie te boeken, en dan vooral een strandvakantie of stedentrip. Terwijl ook de helft aangeeft zijn reis 6 tot 3 maanden van tevoren te hebben geboekt. Dat de vakantieganger daarbij voor ‘veilig’ gaat blijkt, want ruim 75% laat weten bij het bepalen van de reisbestemming àltijd rekening te houden met de veiligheidsrisico’s en ook de gezondheidsadviezen op te volgen. Zo’n 10% legt deze adviezen naast zich neer.

Gisteravond, tijdens de jaarlijkse 'Travel BBQ at the Beach' voor zo'n 350 reisprofessionals, maakte ANVR-topman Frank Oostdam deze cijfers bekend. De ANVR laat GfK jaarlijks een onderzoek uitvoeren onder 1100 consumenten om meer te weten te komen over het boekingsgedrag van vakantiegangers.

Nu, aan de vooravond van de voor velen 'grote vakantie', blijkt dat de Nederlandse vakantieganger vooral voor gemak gaat; het overgrote deel (40%) boekt een complete pakketreis en slechts 1% gaat 'op de bonnefooi'. We pakken dan vooral het vliegtuig (57%) naar onze bestemming om lekker te ontspannen (31%), cultuur op te snuiven (23%) of gezellig met vrienden onze vrijetijd door te brengen (16%), blijkt uit het onderzoek.

Oostdam: "Dat de ANVR en de bij haar aangesloten reisondernemingen al jaren werken aan 'verantwoord toerisme' lijkt nu ook meer en meer de consument te bereiken. 60% geeft aan in meer of mindere mate rekening te houden met de gevolgen voor het milieu bij het boeken van een vakantie."

Gemiddeld duurt onze vakantie zo'n 11 dagen en geven we daarvoor ruim € 1800 uit. 60% van de ondervraagden geeft aan hiervoor zijn welverdiende vakantiegeld te gebruiken, maar gaat ook voor zekerheid. Meer dan de helft vindt het belangrijk dat een reisonderneming is aangesloten bij SGR en ANVR, waarbij mannen daar meer waarde aan hechten dan vrouwen.
Trefwoorden: reizen, boeken, verwachting 2019

CELTH





||| Nieuws |||

07/02/25
Vanaf 1 april geen emissie meer van boten in grachten Amsterdam
Vanaf 1 april 2025 wordt het centrumgebied een uitstootvrije zone voor recreatievaartuigen, meldt gemeente Amsterdam. Dit betekent dat alleen vaartuigen die varen op elektriciteit, waterstof of spierkracht zijn toegestaan. Je mag geen uitstoot meer produceren.
07/02/25
Brabant gaat met innovatief monitoringssysteem en de Wandelstarter recreatie beter spreiden
Vanaf 2025 wordt in Noord-Brabant een innovatief monitoringssysteem gelanceerd dat de recreatiedrukte in kaart brengt en helpt bij het afstemmen van routes en startlocaties op de behoeften van bezoekers.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
24/01/25
Perspectieven op internationalisering in Uncover
We zijn verheugd aan te kondigen dat alle artikelen van de nieuwste editie van Uncover, het jaarlijkse, thematische tijdschrift van de Academy for Leisure & Events van de Breda University, nu online beschikbaar zijn in de kennisbank van NRIT.
16/01/25
Gelderland trekt bijna 5 miljoen verblijfgasten in 2024
Stijging van 5,4% van gasten die minstens één macht in Gelderland verbleven. Het dagtoerisme groeide 13% bij attracties.
16/01/25
Apollo Reizen verlengt sponsoring van de NN Marathon Rotterdam
De touroperator Apollo Reizen blijft officieel sponsor van de NN Marathon Rotterdam en gaat op de Marathon Sport Expo in gesprek met de deelnemers.
15/01/25
7 Kamerleden ontvangen Ondernemersagenda Gastvrijheidssector
Op dinsdagmiddag 14 januari hebben diverse branchevertegenwoordigers in het platform Gastvrij Nederland de Ondernemersagenda van de Gastvrijheidssector aangeboden in de Tweede Kamer.
13/01/25
Witte fiets Veluwe aan Zee weer terug
De beeldbepalende witte fiets is weer teruggeplaatst bij Leisurelands locatie Veluwe aan zee. De fie...

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...