Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 16-07-2019
Auteur: Marc Gerlings

Liempdsen Herd stempelpost pelgrimsroute naar Santiago

Liempdsen Herd stempelpost pelgrimsroute naar Santiago

Sinds kort is Bezoekerscentrum D’n Liempdsen Herd één van de elf Nederlandse stempelposten van de pelgrimstocht Santiago de Compostela. Pelgrims die een stempel in hun pelgrimspas halen tijdens de openingsuren van D’n Liempdsen Herd, ontvangen als herinnering aan hun bezoek een sleutelhanger met een leuk paar Liempdse mini-klompjes.


In de middeleeuwen liepen pelgrims, ook uit Nederland, vanuit huis naar Santiago de Compostela en weer terug. Hoe men toen liep is niet bekend, maar door de opkomst van het pelgrimeren in de laatste decennia was er een groeiende behoefte aan beschreven pelgrimswegen in Nederland richting Santiago. Het Nederlands Genootschap van Sint Jacob heeft met behulp van vele leden pelgrimswegen opnieuw in kaart gebracht en beschreven in de gids Jacobswegen in Nederland. Samen met al bestaande paden als het Jabikspad in Friesland en het Jacobspad in Groningen en Limburg is hiermee een heel Nederlands netwerk van pelgrimspaden ontstaan. Hierdoor is het voor iedereen mogelijk om vanuit de eigen voordeur snel een beschreven pelgrimspad richting Santiago te bereiken. De routes zijn uiteraard ook te bewandelen zonder Santiago als einddoel.


Stempelpunten

De pelgrimstocht naar Santiago de Compostela kent geen officiële stempelposten. Er volgt geen diskwalificatie als er een stempel gemist wordt, zoals bij de Friese Elfstedentocht. In Nederland, België en Frankrijk mag men zelf bepalen waar men een stempel haalt: bij een kerk of klooster, gemeentehuis of VVV, postkantoor, hotel, restaurant of camping. Na het bezoek van een pelgrim aan D’n Liempdsen Herd, werd het idee geboren om zich aan te melden als stempelpost. Speciaal voor dit doel is een mooie stempel ontworpen en voortaan kunnen pelgrims een echte Santiago de Compostela stempel uit Liempde in hun pelgrimspas laten zetten. Nederland kent elf stempelposten en Bezoekerscentrum D’n Liempdsen Herd is een van deze stempelposten. De lijst met stempelposten is terug te vinden op www.santiago.nl/stempelpunten-nl

Trefwoorden: pelgrim, wandelen, stempel, santiago, route

CELTH



||| Nieuws |||

25/04/25
Provincie Groningen investeert in vrijetijdsaanbod Ommeland
Groningen wil deze zomer bruisen en de provincie trekt de portemonnee. Met een nieuwe subsidieregeling wil de provincie ondernemers en organisaties stimuleren om het vrijetijdsaanbod in het Ommeland te versterken en onder de aandacht te brengen.
25/04/25
Nieuwe Weerbaarheidsscan Overijssel helpt vakantieparken in strijd tegen ondermijning
Vakantieparkeigenaren in Overijssel kunnen vanaf heden gebruikmaken van een nieuwe Weerbaarheidsscan om zich beter te wapenen tegen ondermijnende criminaliteit. De scan is ontworpen om eigenaren van vakantieparken inzicht te geven in hun kwetsbaarheden en hen te helpen signalen van criminele inmenging te herkennen en hierop te anticiperen.
25/04/25
Recreatief fietsroutenetwerk Utrecht vernieuwd en uitgebreid
De provincie Utrecht heeft in samenwerking met het Routebureau Utrecht en alle 26 Utrechtse gemeenten, grondeigenaren, terreinbeheerders en fietsorganisaties, het complete recreatieve fietsroutenetwerk vernieuwd en uitgebreid naar ruim 1.850 kilometer.
25/04/25
Exclusief voor leden
Hoger rendement voor vakantiehuizen met wellness en thuiswerkmogelijkheden,
Vakantiehuizen die beschikken over wellnessfaciliteiten zoals een sauna of jacuzzi genereerden in 2024 een aanzienlijk hoger rendement dan vergelijkbare woningen zonder deze extra’s. Andere trends die de verhuurbaarheid beïnvloeden zijn thuiswerkmogelijkheden, laadpalen, privacy, gezinsvriendelijke voorzieningen en niet onbelangrijk een instagramwaardig interieur.
25/04/25
Dormio Group sluit zich aan bij HISWA-RECRON
Dormio Group is lid geworden van brancheorganisatie HISWA-RECRON. Deze stap onderstreept de ambitie van Dormio Group om de kwaliteit van haar dienstverlening te verbeteren en actief bij te dragen aan de ontwikkeling van de sector.
25/04/25
Heerlijke Huisjes koppelt met reserveringssystemen
Vakantiehuisaanbieder Heerlijke Huisjes en Channel Manager Qenner hebben de handen ineengeslagen. Deze nieuwe samenwerking maakt het mogelijk voor vakantieparken die reserveringssystemen zoals Bookzo, Tommy en Recranet gebruiken, om eenvoudig een koppeling te maken met het platform van Heerlijke Huisjes.
25/04/25
Vanaf 2027 minimumjeugdloon omhoog
Minister Van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) verhoogt per 1 januari 2027 het minimumjeugdloon. Dat is door het kabinet afgesproken in de Voorjaarsnota.
24/04/25
KLM voegt Barbados weer toe aan winterbestemmingen
KLM start in het winterseizoen van 2025 met de heropening van de nieuwe tropische bestemming Bridget...

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...