Geplaatst op: 09-08-2019
Auteur: Marc Gerlings

Monumenten Natuurmonumenten eenmalig open tijdens Monumentendag

Monumenten Natuurmonumenten eenmalig open tijdens Monumentendag
Slot Haamstede. Foto: Rob Dolaard.

Natuurmonumenten opent voor de Open Monumentendagen op 14 en 15 september 2019 een aantal bijzondere bouwwerken eenmalig voor publiek. Door heel Nederland zijn verder op deze dagen tientallen landhuizen, kastelen, molens, forten, boerderijen en eendenkooien van Natuurmonumenten toegankelijk.


Het complete overzicht staat op:www.natuurmonumenten.nl/Open-Monumentendag


Eenmalig geopend

Bijzondere gebouwen die normaal gesproken niet of nauwelijks toegankelijk zijn voor bezoekers zijn deze dagen geopend voor publiek. Het Zeelandse Slot Haamstede is zo’n plek; slechts enkele malen per jaar is dit slot van binnen te bezichtigen.


Op 14 september is het 75 jaar geleden dat Maastricht werd bevrijd. In de grotten van de Sint Pietersberg zochten vlak voor de bevrijding bijna 3000 inwoners van Maastricht hun toevlucht De overblijfselen zoals de bakkerij, kapel en pompenkamers zijn nog te zien. Net als vele opschriften die ons herinneren aan die tijd. In het kader van Open Monumentendag brengen we op zondag 14 september om 10.00 uur een exclusief bezoek aan deze schuilplek.


Ook de zeventiende-eeuwse boerderij bij de Ackerdijkse plassen bij Rotterdam is normaal gesproken niet toegankelijk: hij is dan in gebruik als werk- en vergaderplek. Op 14 en 15 september is de monumentale vergaderboerderij opengesteld, de opkamer en melkkelder zijn te bezichtigen. Boswachters van Natuurmonumenten hebben bovendien door de aangrenzende Ackerdijkse Plassen een wandeling uitgezet. Ook dat is uniek, want om de vele vogels die hier leven de rust en ruimte te gunnen, is dit bijzondere natuurgebied normaal gesproken niet vrij toegankelijk.


Plekken van plezier

Dit jaar staat het thema 'Plekken van Plezier' centraal tijdens de Open Monumentendag. De verrassende verhalen die daarbij horen, komen aan bod tijdens rondleidingen, excursies en demonstraties. Natuurmonumenten opent haar landhuizen, kastelen, molens, forten, boerderijen en eendenkooien.
Trefwoorden: natuur, monumenten, monumentendag

CELTH





||| Nieuws |||

28/02/25
Uber opstapplaats bij Eindhoven Airport
Vervoersservice Uber biedt vanaf nu ook zijn diensten aan vanaf de taxistrook van Eindhoven Airport.
28/02/25
Rode Kruis: was je handen tijdens carnaval
Net als afgelopen jaar zijn ruim 800 vrijwilligers van het Rode Kruis op talloze locaties in het land aanwezig om de optochten en carnavalsfeesten te ondersteunen, zowel beneden als boven de rivieren. Dit jaar benadrukt de hulporganisatie: vier feest, maar let op hygiëne, vanwege de vele griepgevallen.
27/02/25
Koning heropent DNB
Op 26 maart zal de koning samen met de president van De Nederlandsche Bank, Klaas Knot, de officiële openingsceremonie verrichten in het bijzijn van circa 350 genodigden. DNB biedt ook een publiek toegankelijke tentoonstellingsruimte over de functie van de bank in 'De Nieuwe Schatkamer'.
26/02/25
Exclusief voor leden
Frankwin van Beers wordt directeur-bestuurder van Koninklijke Defensiemusea
De Raad van Toezicht van de Koninklijke Defensiemusea (SKD) heeft Frankwin van Beers per 1 maart 2025 benoemd als Algemeen directeur-bestuurder. Hij volgt interim-bestuurder Marita Schreur op. Van Beers brengt veel ervaring vanuit diverse leisurefuncties mee.
26/02/25
Exclusief voor leden
Booking zet in op AI en Connected Trips
Booking Holdings heeft een sterk 2024 achter de rug en wist zowel boekingen als omzet en winst flink te verbeteren ten opzichte van een jaar eerder. Het bedrijf ziet voor 2025 wereldwijd een grote belangstelling voor reizen en zet zelf fors in op AI-agents en zogenaamde Connected Trips.
26/02/25
4 VWO ontwerpt fietsbrug bij Nieuwer Ter Aa
Leerlingen 4 VWO van het Niftarlake College in Maarssen hebben in het kader van een opdracht op school ontwerpen gemaakt van de nieuwe fietsbrug bij Nieuwer Ter Aa. Die brug wordt ook belangrijk voor recreatieve routes.
26/02/25
Exclusief voor leden
Nationale Campermarkt opent inschrijvingen
Vanaf vandaag kunnen particulieren een camper verkoopplaats reserveren voor de tweede editie van de Nationale Campermarkt, die plaatsvindt op zaterdag 5 april 2025 bij FlevoNice in Biddinghuizen.
26/02/25
Recordaantal Natuurkampeerders in 2024
In 2024 hebben meer dan 80.000 kampeerders de Natuurkampeerkaart aangeschaft, waarmee zij kunnen kamperen op alle Natuurkampeerterreinen in Nederland en Frankrijk. Dit is een absoluut record.

||| Agenda |||

11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...