Geplaatst op: 23-09-2019
Auteur: Marc Gerlings

Schiphol drie nieuwe plannen voor betere leefomgeving

Schiphol drie nieuwe plannen voor betere leefomgeving
Luchthaven Schiphol komt met drie plannen de ontwikkeling van een gematigde groei na 2020 en een verbetering van de leefomgeving te combineren. Een nieuw omgevingsfonds is daarin het meest omvangrijke plan.

1. actieplan reductie ultrafijn stof

In 2021 worden de eindresultaten van het RIVM-onderzoek naar de gezondheidseffecten van ultrafijn stof verwacht. Schiphol ondersteunt dit onderzoek. Uit de tussentijdse resultaten van dit onderzoek blijkt dat kortdurende blootstelling aan ultrafijn stof gezondheidseffecten kan hebben. Het is echter niet duidelijk wat de effecten van langdurige blootstelling aan ultrafijn stof zijn. Vooruitlopend op de eindresultaten van het onderzoek presenteert Schiphol nog dit jaar een actieplan reductie ultrafijn stof. In dit plan wordt in ieder geval een onderzoek opgenomen naar de wijze waarop ultrafijn stof op de luchthaven gemeten kan worden.

2. uitvoeringsplan hinderreductie

Schiphol heeft, in samenwerking met de sectorpartijen, een eerste concept met een reeks aan maatregelen opgesteld. Nadrukkelijk zijn hierin ook opgenomen de diverse suggesties uit het verslag van de voorzitter van de ORS van 30 januari 2019, de top-20 klachten bij het Bewoners Aanspreekpunt Schiphol (BAS) en de resultaten van diverse gesprekken die wij in de afgelopen maanden hebben gevoerd met bewoners en bestuurders in de regio Schiphol.

3. een nieuw omgevingsfonds

Met het nieuwe omgevingsfonds wil Schiphol, samen met overheidspartners, investeren in het versterken van de regio. Dat kan bijvoorbeeld door een integrale gebiedsontwikkeling, de aanpak van grondgeluid, innovatief bouwen, groenvoorzieningen en andere gebiedsgerichte projecten.

Als de plannen in concept af te zijn worden ze per plan besproken met diverse stakeholders, zoals omwonenden, belangenorganisaties, regionale en lokale bestuurders. Schiphol hecht aan een breed draagvlak voor, en uitvoerbaarheid van, deze plannen. Centraal staat de vraag of het voorgestelde plan een goede weergave is van de diverse suggesties en of, binnen de mogelijkheden die daartoe zijn, de prioritering de juiste is.

Het is daarnaast van groot belang dat de sector stappen zet om de luchtvaart verder te verduurzamen. Daarom blijven we, samen met alle partners, actief werken aan de uitvoering van het Actieplan Slim en Duurzaam en het klimaatakkoord Duurzame Luchtvaart. Daarnaast presenteert Schiphol in samenwerking met het ministerie, KLM, ProRail en NS nog dit jaar een plan van aanpak voor een betere integratie van spoor en luchtvaart.

Trefwoorden: vliegen, luchthaven, beleid, leefomgeving, toerisme, groei

CELTH





||| Nieuws |||

06/02/25
Nederlands verblijfstoerisme groeit naar 61 gasten in 2035
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
31/01/25
Exclusief voor leden
Groei Nederlands verblijfsbezoek zwakt af
Het Nederlands verblijfstoerisme, zowel binnenlands als buitenlands, groeit in 2025 naar verwachting met 2,5% naar 52 miljoen verblijfsgasten. Dit is een daling ten opzichte van de gemiddelde groei van 5% per jaar in de periode 2012-2019.
28/01/25
Villa for You boekt recordomzet
Vakantiehuisaanbieder Villa for You heeft in 2024 een recordomzet van 50 miljoen euro behaald, een groei van 40% ten opzichte van 2023. Deze groei is mede te danken aan de stijgende vraag naar flexibele vakanties en unieke verblijven zoals luxe chalets en authentieke landhuizen.
28/01/25
Exclusief voor leden
VNG: Permanente bewoning van recreatiewoningen moet lokaal maatwerk blijven
Het al dan niet toestaan van permanente bewoning van recreatiewoningen moet een lokale afweging blijven, aldus de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Gemeenten kunnen dit in overleg met eigenaren en bewoners van vakantieparken bepalen. De VNG roept de Tweede Kamer op om tegen het voorstel voor landelijke regie te stemmen.
27/01/25
Populariteit lenen voor vakantiehuisje brokkelt af
Recreatiewoningen blijven populair als leendoel, maar het aantal leningen en leenbedragen neemt af. Wat betekent dit voor consumenten?
24/01/25
Camperbeurs Brabant blijft na eerste succes
De eerste editie van de Camperbeurs in Autotron Rosmalen trok afgelopen weekend meer dan 11.000 bezoekers en was volledig uitverkocht. Het evenement vond plaats op zaterdag 18 en zondag 19 januari en overtrof alle verwachtingen.
24/01/25
Marketing Groningen maakt camperroute
Waarschijnlijk is Marketing Groningen de eerst dmo die een camperroute maakt. De 6-daagse route leidt je van de stad Groningen helemaal langs de parels van de provincie.
23/01/25
Mooie vooruitzichten
In de 45 jaren dat Maas recreatie bedrijfsmakelaardij actief is in het taxeren en aan- en verkopen van recreatie- en watersportbedrijven, heeft deze markt allerlei ontwikkelingen doorgemaakt.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...