Nieuw onderzoek naar de markt voor fiets- en wandelvakanties
Afbeelding van Mabel Amber, still incognito... via Pixabay Steeds meer Nederlanders kiezen voor een gezonde en actieve levensstijl. Dit vertaalt zich ook in meer sportieve activiteiten tijdens vakanties, waaronder wandelen en fietsen. Het aantal wandel- en fietsvakanties is de afgelopen jaren dan ook gestegen. Om meer zicht te krijgen in dit groeiende segment gaat Trends & Tourism grootschalig multi-client onderzoek uitvoeren. In totaal zullen zo’n 1.500 respondenten ondervraagd worden die plannen hebben om de komende jaren een fiets- of wandelvakantie te ondernemen in eigen land of het buitenland. OnderzoeksaspectenIn het thema-onderzoek komen onder meer de volgende aspecten aan de orde: - Interesse in wandel-/fietsvakanties
- Motivatie voor maken wandel-/fietsvakantie
- Voorkeur voor type wandel/fietsvakantie (trektocht vs. vanuit vast adres)
- Belang van reeks voorzieningen tijdens wandel- /fietsvakantie
- Aantrekkelijkheid nevenactiviteiten (cultuur, food, wellness e.d.)
- Organisatie van wandel/fietsvakantie (zelf regelen /touroperator inschakelen, bekendheid met en voorkeur voor touroperators e.d.)
- Voorbereiding van wandel/fietsvakantie (informatie zoeken e.d.)
- Imago /aantrekkelijkheid van bestemmingen (landen/ provincies)
- Type fiets (gewone fiets, sportieve fiets, e-bike, racefiets e.d.)
- Profiel en mediagedrag van doelgroep
Meer informatieVoor wandel- en fietsvakanties komen separate rapportages in zowel het Nederlands als het Engels. De resultaten komen in december beschikbaar. Meer weten: https://www.trends-tourism.nl/nl/thema-onderzoeken
Trefwoorden: dagrecreatie, fietsen, wandelen, vakanties, wandelvakanties, fietsvakanties
|
|
31/01/25
Het Nederlands verblijfstoerisme, zowel binnenlands als buitenlands, groeit in 2025 naar verwachting met 2,5% naar 52 miljoen verblijfsgasten. Dit is een daling ten opzichte van de gemiddelde groei van 5% per jaar in de periode 2012-2019.
|
28/01/25
Vakantiehuisaanbieder Villa for You heeft in 2024 een recordomzet van 50 miljoen euro behaald, een groei van 40% ten opzichte van 2023. Deze groei is mede te danken aan de stijgende vraag naar flexibele vakanties en unieke verblijven zoals luxe chalets en authentieke landhuizen.
|
28/01/25
Het al dan niet toestaan van permanente bewoning van recreatiewoningen moet een lokale afweging blijven, aldus de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Gemeenten kunnen dit in overleg met eigenaren en bewoners van vakantieparken bepalen. De VNG roept de Tweede Kamer op om tegen het voorstel voor landelijke regie te stemmen.
|
27/01/25
Recreatiewoningen blijven populair als leendoel, maar het aantal leningen en leenbedragen neemt af. Wat betekent dit voor consumenten?
|
24/01/25
De eerste editie van de Camperbeurs in Autotron Rosmalen trok afgelopen weekend meer dan 11.000 bezoekers en was volledig uitverkocht. Het evenement vond plaats op zaterdag 18 en zondag 19 januari en overtrof alle verwachtingen.
|
24/01/25
Waarschijnlijk is Marketing Groningen de eerst dmo die een camperroute maakt. De 6-daagse route leidt je van de stad Groningen helemaal langs de parels van de provincie.
|
23/01/25
In de 45 jaren dat Maas recreatie bedrijfsmakelaardij actief is in het taxeren en aan- en verkopen van recreatie- en watersportbedrijven, heeft deze markt allerlei ontwikkelingen doorgemaakt.
|
21/01/25
Van 29 januari tot en met 2 februari 2025 vindt consumentenbeurs Caravana plaats in het WTC Expo Leeuwarden. Deze kampeerbeurs biedt een uitgebreid aanbod van campers, caravans, vouwwagens, tenten en kampeeraccessoires.
|
|
06/02/25 t/m 10-02-25
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
|
12/02/25 t/m 13-02-25
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
|
20/03/25
Op donderdag 20 maart 2025 is de Breda University of Applied Sciences gasthogeschool van het Trendco...
|
24/03/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
|
24/06/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
|
|