Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 08-10-2019
Auteur: redactie
NRIT Media

Wethouder Lalieu opent 2 Archeo belevingsplekken in Stevensweert

Wethouder Lalieu opent 2 Archeo belevingsplekken in Stevensweert

Op 4 oktober heeft wethouder Lalieu van Maasgouw twee nieuwe belevingslocaties op de Archeo Route Limburg geopend. In aanwezigheid van de historische figuren Graaf Hendrik van de Bergh en de Romeinse eigenaar van de Kantharos vonden de onthullingen plaats.


Acheologische vindplaatsen Stevensweert

De archeologische vindplaatsen in Stevensweert worden gemarkeerd door een speer en een speciale tegel. Op deze locaties kunnen bezoekers met hun eigen smartphone de verhalen van het kasteel en vesting Stevensweert en van de Kantharos van Stevensweert tot leven brengen. Op beide belevingslocaties staat men oog-in-oog met een archeoloog. Hij laat zien wat zich in de geschiedenis op beide plekken heeft afgespeeld. Daarbij verzamelt de bezoeker artefacten van het kasteel en de Kantharos met het spel ArcheoGo.

Archeo Route Limburg

De twee nieuwe locaties in Stevensweert zijn nummer 13 en 14 in de Archeo Route Limburg. In heel Limburg zullen eind dit jaar 34 belevingsplekken gerealiseerd zijn. Maar dat is nog niet alles. Ook voor 2020 staan al diverse nieuwe archeo locaties op stapel. Hiermee is het gedachtegoed van de provincie Limburg om van de diverse archeologische vindplaatsen een parelketting van verbindende punten te maken, werkelijkheid geworden. Geïnteresseerden kunnen nu zelf kiezen op welke manier zij de diverse locaties van de Archeo Route Limburg willen verbinden en bezoeken. Zo vullen zij hun eigen Archeo Route Limburg in en leren meer over de achtergrond van archeologische vondsten.

Link: https://archeoroutelimburg.nl/nl
Trefwoorden: Archeologische route, belevingslocaties, archeo locaties

CELTH



||| Nieuws |||

07/04/25
Lancering nieuwe fietsbeleving in Vlaanderen: de iCONS Challenge
Een nieuwe fietsbeleving die vakantiefietsers uitdaagt om de 56 iconen langs de icoonfietsroutes in Vlaanderen te ontdekken.
07/04/25
Negende stillere Airbus voor Transavia
De Transavia-vloot wordt steeds jonger en moderner, en dus ook schoner, stiller en zuiniger.
07/04/25
Voltron Nevera in Europa-Park wint prestigieuze TEA Thea Award
De nieuwe achtbaan Voltron Nevera powered by Rimac in Europa-Park heeft de felbegeerde TEA Thea Award gewonnen in de categorie 'attracties'. Deze prestigieuze prijs, uitgereikt door de Themed Entertainment Association (TEA), wordt beschouwd als een van de hoogste onderscheidingen in de entertainmentindustrie en werd eind maart in Los Angeles aan de familie Mack overhandigd.
07/04/25
Libéma ontwikkelt Kasteel Steenenburg tot complete horeca
Het roze kasteel van voormalig attractiepark ‘Land van ooit’ wordt door Libéma verbouwd tot horecagelegenheid. Er wordt ook een hotel bijgebouwd. Libéma richt zich op zowel de zakelijke als de toeristische gast. In september gaat het kasteel open voor de gasten.
04/04/25
ANWB geeft fietsroute cadeau aan jarig Amsterdam
Ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Amsterdam geeft de ANWB een speciale fietsroute cadeau aan de hoofdstad.
03/04/25
Slagharen zet stap vooruit in duurzaamheid met nieuwe statiegeldmachines
Slagharen zet met het plaatsen van statiegeldmachines een belangrijke stap richting een duurzamer en schoner park.
03/04/25
Ruim 72.000 downloads voor Bloesemalert-app
De gratis Bloesemalert-app, een initiatief van Stichting Bureau Toerisme is een populaire app in de categorie reizen in Nederland.
03/04/25
Exclusief voor leden
Keukenhof rondvaartboot in Amsterdamse grachten
Amsterdam is een nieuwe toeristische attractie rijker: de Keukenhof-rondvaartboot. Deze unieke, volledig elektrische boot, versierd met de kleurrijke bloemenpracht van de Keukenhof, is het resultaat van een samenwerking tussen Keukenhof en Lovers Canal Cruises.

||| Agenda |||

12/04/25
12/04/25 t/m 12-04-25: Campervan Days
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...