Geplaatst op: 09-01-2020
Auteur: Ton Vermeulen
PleisureWorld NRIT

VVD en D66 willen permanent wonen op recreatieparken legaliseren

VVD en D66 willen permanent wonen op recreatieparken legaliseren
Afbeelding van Richard Brinkman via Pixabay

RTL kwam gisteren met opvallend nieuws. Regeringspartijen VVD en D66 willen wonen op recreatieparken legaliseren. Zo willen ze de problemen voor starters en ouderen op de woningmarkt verlichten. PVV en 50Plus hebben zich al eerder voor een dergelijke maatregel uitgesproken. Aan minister Van Veldhoven voor Milieu en Wonen hebben ze gevraagd snel actie te ondernemen. HISWA-RECRON is niet blij met het 'proefballonnetje' van de Kamerleden. 


In Nederland wonen naar schatting 55 duizend mensen illegaal in een recreatiewoning. Zij mogen daar maar een deel van het jaar legaal verblijven. Vaak wonen ze op parken die voor toerisme nauwelijks een rol meer hebben omdat ze de aansluiting op de markt zijn verloren. VVD en D66 willen dat gemeenten de bevoegdheid krijgen om een recreatiepark snel te legaliseren. Nu is dat een tijdrovend proces.


Geen steun van HISWA-RECRON

Het plan van VVD en D66 om permanente bewoning op recreatieparken te legaliseren kan op weinig steun rekenen van de Nederlandse recreatiesector. Brancheorganisatie HISWA-RECRON is verrast door het proefballonnetje van de twee coalitiepartijen. "Onze ondernemers staan voor een vitaal toeristisch recreatief product in Nederland, daar hoort permanente bewoning niet bij.  Het plan druist ook rechtstreeks in tegen de afspraken die D66 minister Ollongren van Binnenlandse Zaken met de sector heeft gemaakt” aldus plaatsvervangend directeur en binnen HISWA-RECRON verantwoordelijk voor leisure en recreatie, Martin Maassen van HISWA-RECRON.


HISWA-RECRON heeft samen met het ministerie van Binnenlandse Zaken een actieagenda voor de problematiek rond wonen op vakantieparken opgesteld. Daarin zijn de taken duidelijk verdeeld: "Woonruimte is een groot onderdeel van deze afspraken. Het is aan gemeenten om genoeg woonruimte beschikbaar te stellen", stelt Maassen. "Tegelijkertijd is het de verantwoordelijkheid van recreatieondernemers om een aantrekkelijk recreatief toeristisch product te leveren."


Tegelijkertijd sluit de recreatiesector niet de ogen voor de maatschappelijke ontwikkelingen. "Natuurlijk kan het voorkomen dat iemand door het bouwen van een huis, een scheiding, of andere zaken snel een tijdelijke woning nodig heeft. Op een vakantiepark kan iedereen nu al met een ontheffing van de gemeente, en toestemming van de ondernemer, voor kortere tijd wonen. Daar hebben de mensen het proefballonnetje van VVD en D66 niet voor nodig. Onze oproep aan de Kamer blijft dan ook dat we ons gezamenlijk inzetten voor voldoende woningvoorraad in Nederland, het decriminaliseren van mensen die nergens anders terecht kunnen, en het bouwen aan het prachtige recreatief toeristische product dat we in Nederland te bieden hebben.”

Link: https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/politiek/artikel/4978151/vvd-en-d66-willen-wonen-op-recreatiepark-legaal-maken
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, bungalowparke, permanente bewoning

CELTH



||| Nieuws |||

08/04/26
Exclusief voor leden
Kikker8baan Duinrell open
Duinrell heeft op 3 april de nieuwe Kikker8baan officieel geopend tijdens een feestelijke ceremonie in aanwezigheid van vele fans van het attractiepark. Ook deze vernieuwde versie heeft de klassieke vorm van een acht.
07/04/26
Camperplatform Goboony zet brandstofactie op
Het camperdeelplatform Goboony introduceert als eerste in de reiswereld een tegemoetkoming in plaats van een toeslag: bestaande klanten ontvangen €100 retour op hun brandstofkosten bij het boeken van een campervakantie.
07/04/26
Speciale kampioenskoffer voor PSV
PSV veroverde afgelopen weekend de landstitel in het betaald voetbal. Corendon viert dat als reispartner van de club mee. De touroperator maakt een speciale kampioenskoffer samen met No Boring Suitcses.
07/04/26
Venture booster voor duurzame luchtvaart
Voor start-ups die duurzame luchtvaart willen versnellen, is subsidie om expertise in te huren voor de financiering of het bereiken van de aansluiting op de markt. De beginnende ondernemers kunnen de subsidie aanvragen vanaf 2 april 2026. Het gaat om de Venture Booster kennisvouchers binnen de Tijdelijke subsidieregeling Luchtvaart in Transitie (LiT).
03/04/26
Exclusief voor leden
17 april opening Landal Zeezigt
Landal breidt het aanbod aan kustbestemmingen uit met 50 strandhuizen door de opening van Landal Zeezigt.
03/04/26
Exclusief voor leden
Stabilisering emissiehandelssysteem van invloed op luchtvaart
De Europese Commissie kiest voor een pragmatische stabilisering van het Europese emissiehandelssysteem (ETS) om prijsschokken te beperken zonder de klimaatkoers te wijzigen. Dit raakt de luchtvaart en luchthavens in Europa.
03/04/26
Exclusief voor leden
Nederland pakt toppositie in export cacaoproducten
Voor de toeristische sector een onverwacht unieke positie en kans duikt op in de CBS-cijfers. We zijn de grootste exporteur van cacaoproducten van de wereld. De numnmer 2 van dit moment, Duitsland, ontvang een kwart van al die heerlijke chocolade.
01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...