Geplaatst op: 14-01-2020
Auteur: Redactie
PleisureWorld NRIT

Center Parcs behaalt versneld CO2-doelstellingen

Center Parcs behaalt versneld CO2-doelstellingen

Center Parcs heeft haar CO2-doelstellingen voor 2022 nu al gerealiseerd voor alle 27 Europese parken. Dat heeft Erwin Dezeure, CSR Directeur van Center Parcs Europe, bekendgemaakt op het Travel Congres in Jaarbeurs Utrecht. Ten opzichte van 2010 laat het bedrijf meer dan 50 procent minder grote voetafdruk achter. Center Parcs stelt dan ook haar doelen bij voor 2022 naar ruim 70 procent CO2-reductie in vergelijking met 2010. Een mooie testcase is het nieuwe park Villages Natures® Paris dat volledig CO2-neutraal opereert. Het park draait volledig op groene elektriciteit en zelf opgewekte warmte uit geothermie. 


Center Parcs loopt bewust voor op EU-doelstellingen benadrukt Dezeure. "Al vele tientallen jaren is duurzaamheid een belangrijk speerpunt van onze strategie. Als grootste lokale speler beschouwen wij het als onze plicht om vakanties dichtbij huis steeds duurzamer te maken. Sinds januari 2020 zijn al onze 27 parken voorzien van 100 procent groene stroom. Dat geldt zowel voor alle centrale faciliteiten, inclusief de Aqua Mundo subtropische zwembaden, als voor de 17.900 verblijfsaccommodaties.


Daarnaast laten we met Villages Nature® Paris zien dat we in staat zijn om zelfs CO2-neutrale parken te creëren waarbij alle energie uit natuurlijke bronnen komt. Daar ben ik ontzettend trots op. Op korte termijn gaan we een tweede park qua energie CO2-neutraal maken. Dat doen we in Center Parcs Park Bostalsee.”


Extra versnelling ingezet

Erwin Dezeure: "Als eerste aanbieder in de toeristische sector behaalde Center Parcs de ISO 14001- en 50001-normeringen. Deze certificeringen op het gebied van milieu- en energie-inspanningen geven samen met de Green Key-normeringen van alle parken in 2020 erkenning aan onze inzet voor verantwoord toerisme. In de toekomst gaan we verder met het terugdringen van onze CO2-uitstoot. Dit doen we de komende jaren door de parken te voorzien van zonnepanelen op de daken van centrale faciliteiten, door de bouw van warmtekrachtkoppelingen in zes Belgische parken en door nog meer in te zetten op scheiding van afval."


Alle energie van Villages Nature® Paris is groen

Sinds 1 januari 2020 is Villages Natures® Paris het eerste park van Center Parcs dat volledig CO2-neutraal opereert op het gebied van energie. Het park draait volledig op groene elektriciteit en zelf opgewekte warmte uit geothermie, waarbij aardwarmte op 2.000 meter diepte wordt gewonnen. De geothermiecentrale zorgt voor 100 procent van de warmtebehoefte van alle gebouwen en cottages van Villages Nature® Paris. Bovendien verwarmt het nog eens 40 procent van de gebouwen van het naastgelegen Disneyland Parijs.


Met Villages Nature® Paris wil Center Parcs de nieuwe standaard zetten in verantwoord toerisme, volgens Dezeure. "De gerealiseerde CO2-doelstellingen sluiten naadloos aan bij de ambities van het park waarbij ecologie een belangrijk belevingsaspect is voor de gasten. Zo zorgen de bijenkorven op het park voor honderden liters honing per jaar. Ook in het activiteitenaanbod is veel aandacht voor educatie op het gebied van verantwoord toerisme met workshops brood maken met lokale producten, het verzorgen van dieren op de boerderij en tuinieren met seizoensgroenten. Dit soort activiteiten vinden onze gasten ook steeds meer terug in onze andere parken.”

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, bungalowparken, duurzaam toerisme

CELTH





||| Nieuws |||

31/01/25
Exclusief voor leden
Groei Nederlands verblijfsbezoek zwakt af
Het Nederlands verblijfstoerisme, zowel binnenlands als buitenlands, groeit in 2025 naar verwachting met 2,5% naar 52 miljoen verblijfsgasten. Dit is een daling ten opzichte van de gemiddelde groei van 5% per jaar in de periode 2012-2019.
28/01/25
Villa for You boekt recordomzet
Vakantiehuisaanbieder Villa for You heeft in 2024 een recordomzet van 50 miljoen euro behaald, een groei van 40% ten opzichte van 2023. Deze groei is mede te danken aan de stijgende vraag naar flexibele vakanties en unieke verblijven zoals luxe chalets en authentieke landhuizen.
28/01/25
Exclusief voor leden
VNG: Permanente bewoning van recreatiewoningen moet lokaal maatwerk blijven
Het al dan niet toestaan van permanente bewoning van recreatiewoningen moet een lokale afweging blijven, aldus de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Gemeenten kunnen dit in overleg met eigenaren en bewoners van vakantieparken bepalen. De VNG roept de Tweede Kamer op om tegen het voorstel voor landelijke regie te stemmen.
27/01/25
Populariteit lenen voor vakantiehuisje brokkelt af
Recreatiewoningen blijven populair als leendoel, maar het aantal leningen en leenbedragen neemt af. Wat betekent dit voor consumenten?
24/01/25
Camperbeurs Brabant blijft na eerste succes
De eerste editie van de Camperbeurs in Autotron Rosmalen trok afgelopen weekend meer dan 11.000 bezoekers en was volledig uitverkocht. Het evenement vond plaats op zaterdag 18 en zondag 19 januari en overtrof alle verwachtingen.
24/01/25
Marketing Groningen maakt camperroute
Waarschijnlijk is Marketing Groningen de eerst dmo die een camperroute maakt. De 6-daagse route leidt je van de stad Groningen helemaal langs de parels van de provincie.
23/01/25
Mooie vooruitzichten
In de 45 jaren dat Maas recreatie bedrijfsmakelaardij actief is in het taxeren en aan- en verkopen van recreatie- en watersportbedrijven, heeft deze markt allerlei ontwikkelingen doorgemaakt.
21/01/25
Producenten- en Glampingplein maakt debuut op Caravana
Van 29 januari tot en met 2 februari 2025 vindt consumentenbeurs Caravana plaats in het WTC Expo Leeuwarden. Deze kampeerbeurs biedt een uitgebreid aanbod van campers, caravans, vouwwagens, tenten en kampeeraccessoires.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...