Geplaatst op: 17-04-2020
Auteur: Renske Swarts
Kids-Campings.com

Bijna 80% van de Nederlandse gezinnen staat positief tegenover hun zomervakantie op de camping

Bijna 80% van de Nederlandse gezinnen staat positief tegenover hun zomervakantie op de camping

Een groot deel van de Nederlandse gezinnen (79,1%) staat nog altijd positief tegenover hun zomervakantie op de camping. 


Dit blijkt uit onderzoek dat kampeerplatform Kids-Campings.com in opdracht van TeamAnimation heeft uitgevoerd. De enquête is verspreid onder hun 7.000 Facebookvolgers en door ruim duizend volgers ingevuld. De situatie omtrent het coronavirus geeft veel onzekerheid over geplande vakanties. Want kunnen we straks nog ongestoord vakantie vieren op onze favoriete camping? De meeste gezinnen met kinderen hopen van wel. Benieuwd wat hun vakantieplannen zijn en hoe zij over hun vakantie denken? Lees dan zeker even mee. 


Driekwart van de gezinnen had al een kampeervakantie geboekt

75% van de ondervraagde gezinnen met kinderen had al een kampeervakantie geboekt voordat het COVID-19 virus in Nederland was vastgesteld. Hiervan heeft 90% een vakantie geboekt voor het hoogseizoen. Zij hebben nog goede hoop dat hun vakantie in het hoogseizoen door kan gaan, al dan niet op een andere manier dan anders. Als we kijken naar de landen waar de ondervraagde gezinnen een vakantie naar toe hebben geboekt, dan is Frankrijk het populairst met 32,6%, gevolgd door Nederland met 16,3% en Italië met 14%. 




Grote hoop om er nog even tussenuit te kunnen 

De meeste gezinnen hebben nog grote hoop om er even tussenuit te kunnen. 50% van de ondervraagde gezinnen geeft zelfs aan nog een vakantie te willen gaan boeken voor dit seizoen. Een van de belangrijkste redenen die gezinnen daarvoor geven is het hebben van behoefte aan een andere omgeving. Na weken thuis te hebben gezeten, is het hoog tijd om er even op uit te kunnen. Ook geven gezinnen aan dat vakantie nodig is om te ontspannen, juist in een tijd zoals deze. Otten, eigenaar van TeamAnimation, voegt hieraan toe: "Als alles straks weer rustig op gang komt, dan zijn campings en vakantieparken de eerste plek waar gezinnen met kinderen naar toe willen. Immers, zijn campings en vakantieparken ruim opgezet en kun je er genieten van de vrijheid en de natuur”.


Toch wacht 50% van de gezinnen nog even af met het boeken van een vakantie en kijken zij vooral hoe de situatie zich verder ontwikkelt. Ook zijn er gezinnen die aangeven altijd op de bonnefooi op vakantie te gaan en daarom ook nu last minute hun vakantie te boeken. 


Annuleren of een voucher? Nee hoor, voorlopig nog niet

79,1% van de gezinnen hoopt dat hun vakantie nog door kan gaan zoals gepland. Zij zijn voorlopig niet van plan hun vakantie te annuleren. Van de overige ondervraagde gezinnen geeft 7% aan dat zij al een voucher aangeboden hebben gekregen om hun vakantie om te boeken. Ook wil 4,7% van de gezinnen hun vakantie graag omboeken naar een andere periode en nog eens 4,7% hun vakantie annuleren en het geld terugvragen. De overige 4,5% twijfelt nog over hun beslissing en wacht af wat de mogelijkheden zijn vanuit hun vakantiebestemming of vakantieaanbieder. Al met al staan de meeste gezinnen dus nog positief tegenover hun zomervakantie. En wat zou het toch mooi zijn als er nog een vakantieseizoen komt, want dat hebben we met z’n allen zeker verdiend!




Deze enquête is opgesteld in opdracht van TeamAnimation om meer inzicht te krijgen in het kampeergedrag van gezinnen met kinderen. Voor vragen kun je contact opnemen met Renske Swarts van Kids-Campings.com via renske@blogs4travel.nl of 085  02 98 887 .

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, vakanties, campings, kampeerterreinen, familievakanties

CELTH



||| Nieuws |||

15/04/26
Exclusief voor leden
ACSI wordt makelaar
ACSI, boeking- en mediaplatform in de campingsector, kondigt vandaag de lancering aan van ACSI Broker Services, een gespecialiseerd pan-Europees brokerplatform gericht op fusies en overnames van campings en vakantieparken.
15/04/26
Daniël Pardijs treedt toe tot VVEM-bestuur
Tijdens de voorjaarseditie van de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) is Daniël Pardijs verkozen tot nieuw bestuurslid. Pardijs vult hiermee de positie die is vrijgekomen bij het aftreden van Gerard van Duykeren in november 2025.
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.
15/04/26
Fietshelm wordt langzaam geaccepteerd
Op de Dag van de Fietshelm groeit de aandacht voor veiligheid onder Nederlandse fietsers. Cijfers uit de fietsbranche laten zien dat de verkoop van fietshelmen de afgelopen jaren is gestegen. Zo meldde de ANWB dat de verkoop in 2023 met liefst 250% toenam, tot circa 65.000 helmen.
15/04/26
Dino World naar Goes
De internationale dino-experience Dino World strijkt binnenkort neer in de Zeelandhallen in Goes. Deze groots opgezette tentoonstelling, die normaal alleen in grote steden te zien is, neemt bezoekers mee naar een wereld waar dinosaurussen weer tot leven komen.
14/04/26
Exclusief voor leden
Eindhoven Airport draait topjaar
Eindhoven Airport publiceerde vandaag haar jaarverslag 2025. Financieel gezien was 2025 een topjaar. De luchthaven bereikte een nettoresultaat van 25,2 miljoen euro bij een omzet van 100,5 miljoen euro (2024: nettoresultaat: 23,3 miljoen euro, omzet: 96,2 miljoen euro).
13/04/26
Exclusief voor leden
Kampeerbedrijf Obelink wint Nationale Ondernemersprijs overtuigend
Kampeerspecialist Obelink uit Winterswijk heeft de derde editie van de Nationale Ondernemersprijs gewonnen. Het familiebedrijf kreeg met 33 procent van de stemmen veruit de meeste steun van het publiek en liet daarmee de overige acht genomineerden ruim achter zich.
13/04/26
Uitkijkpunt Zoutkegel bij Eanjumer Kolken onthuld
Langs de vaarroute Súd le, ter hoogte van het Friese natuurgebied de Eanjumer Kolken, staat een nieuw uitkijkpunt: De Zoutkegel. Gedeputeerde van provincie Fryslân Sijbe Knol en wethouder van gemeente Noardeast-Fryslân Maaike Prins openden op 9 april de nieuwe recreatieve voorziening.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...