Geplaatst op: 02-06-2020
Auteur: Marc Gerlings

Brussels Airport renoveert belangrijkste start- en landingsbaan

Brussels Airport renoveert belangrijkste start- en landingsbaan
In twee fasen wordt de renovatie in de zomer van 2020 uitgevoerd.
Brussels Airport renoveert van 13 juli tot en met 23 augustus start- en landingsbaan 07L/25R met strikte navolging van de coronamaatregelen. Dit is de belangrijkste start- en landingsbaan voor de luchthaven.

Na de grondige renovatie van banen 07R/25L in 2015 en 01/19 in 2016, renoveert Brussels Airport in juli en augustus baan 07L/25R. De werkzaamheden zijn gepland van 13 juli tot en met 23 augustus met voorbereidende werkzaamheden van 8 tot 13 juli. 

Zoals aangekondigd in september vorig jaar, wordt 24 uur per dag en 7 dagen per week gewerkt om de sluiting van de baan en de impact van deze werkzaamheden in de tijd te beperken.Gelet op het beperkt volume vluchten op de luchthaven op dit moment, werd een vervroegde uitvoering van de renovatie bekeken. Dit is niet mogelijk door de impact van de coronamaatregelen op de beschikbaarheid van personeel en materiaal. 

Kerncijfers renovatie start- en landingsbaan


Asfaltlagen
Te renoveren deel van baan 25R/07L: 3,3 km op 45 m
Baan en taxiwegen samen: 270.000 m² (ter grootte van ongeveer 40 voetbalvelden)

Afwatering
7.400 m afwateringsgoten
1.400 m nieuwe rioleringsbuizen

Lichtbakens
1.000 voor de start- en landingsbaan + 1.000 voor de taxibanen
Alle taxibaanbakens worden LED
320 km bekabeling
31 km zaagsnedes
10 km greppels
290 transformatorputten
Trefwoorden: vliegen, luchthaven, renovatie

CELTH





||| Nieuws |||

06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
31/01/25
Exclusief voor leden
Reisboekingen in de plus maar grote verschillen tussen bestemmingen
In 2024 is het aantal reisboekingen met 3% gestegen ten opzichte van 2023. . Europa is stabiel als reisbestemming maar op Azië na verliest intercontinentaal reizen. Ook zien we grote beweging tussen de verschillende vakantielanden met forse winnaars maar ook verliezers.
27/01/25
Lifetime Achievement voor Frank Oostdam
Frank Oostdam, voormalig directeur van ANVR, heeft op het Reisgala 2025 de Lifetime Achievement Award gekregen. Volgens de jury bekleedde hij jarenlang een sleutelpositie in de branche.
24/01/25
Exclusief voor leden
Eurostar boekt recordgroei in 2024 en heeft ambitieuze plannen
Eurostar heeft in 2024 een aanzienlijke groei gerealiseerd, met een stijging van +5% in het aantal passagiers vergeleken met 2023. Deze recordprestatie werd gedreven door een sterke vraag, vooral tijdens de Olympische en Paralympische Spelen van Parijs 2024. Eurostar gaat investeren in nieuwe treinen en gaat een strategisch partnership met SkyTeam.
23/01/25
easyJet voorziet sterke vraag naar vliegen en vakanties in 2025
easyJet heeft een goed eerste kwartaal achter de rug met meer passagiers in haar vliegtuigen en een sterke groeiverwachting voor easyJet Holidays.
23/01/25
ANVR waarschuwt consumenten voor Thomas Cook
De ANVR waarschuwt reizigers voor verzoeken van Thomas Cook Europe BV om boekingen over te zetten naar het Poolse bedrijf eSky.pl S.A.
10/01/25
TUI introduceert Lena, de AI Explorer die de wereld voor je ontdekt
Lena voegt zich bij het bestaande team van TUI influencers en content creaters om vakantiegangers sneller, actueler en relevanter te informeren.
09/01/25
Exclusief voor leden
56% vakantiegangers blij met vakantie zonder planning
Tijdens de Vakantiebeurs 2025 komt touroperator Sunweb met onderzoek naar motieven en gedrag voor en tijdens vakantie. Wat blijkt, "reizen is vaak een vlucht van de dagelijkse verantwoordelijkheden." Plus millennials voelen zich vaak schuldig over dat geluier tijdens vakantie.