Geplaatst op: 05-06-2020
Auteur: Marc Gerlings

Den Haag richt herstelcampagne op verborgen parels

Den Haag richt herstelcampagne op verborgen parels
Den Haag heeft als boodschap: 'hier vind je de ruimte\'. Foto: The Hague & Partners
Den Haag richt zich de komende tijd op de promotie van de verborgen parels van de stad, meldt DMO The Hague & Partners. Wat zijn dan die rustige parels bij de regeringsstad? Een stil, verlaten zandstrand verborgen achter een prachtig duingebied waar de Schotse Hooglanders rustig grazen. Statige, ruime parken waar je tijdens het wandelen zomaar een van de Oranjes tegen kan komen. Den Haag is de ideale vakantiebestemming in eigen land, vol met verborgen parels waar afstand houden eenvoudig is. "Den Haag biedt namelijk een zee aan ruimte aan bezoekers”, aldus directeur Marco Esser van The Hague & Partners.

De nadruk ligt in de campagne op veiligheid en afstand, blijkt uit de woorden van de organisatie. Veel Nederlanders zullen dit jaar veilig in eigen land op vakantie gaan. Dat is de verwachting van NBTC Holland Marketing, dat Nederlanders met de voorlichtingscampagne ‘Hier moet je zijn’ wijst op de minder bekende, prachtige locaties in Nederland. Den Haag maakt onderdeel uit van de campagne. Esser: "We zien het als een kans om Nederlanders te inspireren om de onbekendere plekken in Den Haag te komen ontdekken waar je ontspannen kunt genieten”. Dat gebeurt bijvoorbeeld door mooie beelden van deze verborgen parels van Den Haag te delen via de social mediakanelen @ThisIsTheHague.

Communiceren over ruimte

Esser over de ruimte waardoor bezoekers en toeristen zich zeker voelen over het houden van voldoende afstand: "We hebben een 11 kilometer lange kustlijn. Er is voor iedereen altijd een rustig plekje te vinden. Als het ergens wat drukker is, fiets of loop je zo binnen een paar minuten naar een rustiger stuk strand. Als bewoner weten we dat. We willen daar ook graag onze bezoekers op wijzen. Die bezoekers kunnen dan de onbekendere parels van Den Haag ontdekken. Fiets of wandel bijvoorbeeld door het Westduinpark, onderdeel van Nationaal Park Hollandse Duinen. Dan kan je zomaar oog in oog komen te staan met Schotse Hooglanders en het strand dat achter dit duingebied ligt is wijds en stil”.

Meeste bomen per hectare

Waar vroeger altijd de nadruk lag op winkelen, het koningshuis en cultuur wordt opeens de natuur sterk benadrukt. Met haar vele topmusea staat Den Haag bekend om haar cultuur, maar ook de natuur is van grote kwaliteit. "In Den Haag staan van alle grote Nederlandse steden de meeste bomen per hectare, dat laat wel zien hoe groen de stad is”, vertelt Esser.”

De stad kent veel grote groene recreatiegebieden waaronder Clingendael, het Westbroekpark, het Zuiderpark, Madestein en het Haagse Bos. De komende tijd zal The Hague Marketing Bureau onder andere via haar social media kanalen @ThisIsTheHague bezoekers inspireren met prachtige beelden van deze gebieden.

"We helpen mensen de verborgen parels te vinden. Voorlinden Museum & Gardens bijvoorbeeld, een prachtig wijds opgezet museum dat ook nog eens op een enorm privélandgoed ligt. Daarmee laten we zien wat Den Haag te bieden heeft en spreiden we de bezoekers over de stad zodat iedereen kan genieten van een zee van ruimte.”
Trefwoorden: Den Haag, marketing herstel, campagne, dmo, veiligheid

CELTH



||| Nieuws |||

09/01/26
Bospark Aagjeshoeve en Kampeerhoeve Bussloo sluiten zich aan bij SVR
SVR heeft naast 2 nieuwe buitenlandse campings in het aanbod (in Portugal en Frankrijk) ook twee nie...
09/01/26
Raad van Advies Zeeuwse Merkorganisatie aan de slag
Op donderdagmiddag 8 januari werd op de Abdij in Middelburg de Raad van Advies van de Zeeuwse Merkorganisatie (ZMO) officieel geïnstalleerd. Met daarin een aantal bekende gezichten uit het toeristische vakgebied.
09/01/26
Exclusief voor leden
Eindhoven Airport heeft natuurvergunning nodig na meer stikstof
Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Reden hiervoor is de hogere uitstoot van stikstof als gevolg van vlootvernieuwing en vlootverzwaring.
09/01/26
Exclusief voor leden
Horeca: Voorzichtig herstel financiële uitdagingen blijven
De Nederlandse horeca lijkt langzaam uit moeilijke tijden te komen, ziet bank ABN AMRO. Restaurants en cafés zagen in de eerste drie kwartalen van 2025 een omzetgroei van 5% en een stijging van het productievolume met 1,3% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. Deze groei is vooral te danken aan hogere consumentenbestedingen, gedreven door een stijgende koopkracht.
09/01/26
Exclusief voor leden
Kunst en cultuur wordt luxeproduct
Lambert de Pater (relatiemanager kunst & cultuur Triodos): "Hoewel discussies over kunst en cultuur vaak blijven steken bij cijfers over bezoekersaantallen en subsidies, is de echte waarde veel breder. Het risico is dat we kunst reduceren tot een luxeproduct, terwijl ze in werkelijkheid een levensader vormt voor verbeeldingskracht, innovatie en samenleven."
08/01/26
Vakantiebeurs opent toeristisch jaar 2026
De 55ste editie van Vakantiebeurs is vandaag feestelijk geopend in Koninklijke Jaarbeurs. Tijdens het traditionele Ambassadeursontbijt, dit jaar in de indrukwekkende Jaarbeurs setting van Van Gogh: The Immersive Experience, gaven burgemeester Sharon Dijksma, Jeroen Roodenburg (ministerie van Buitenlandse Zaken) en Jeroen van Hooff (CEO Koninklijke Jaarbeurs) in aanwezigheid van meer dan honderd internationale ambassadeurs, honderden journalisten en duizenden vakprofessionals het startschot voor een nieuw toeristisch seizoen.
08/01/26
Wereldprimeur: betaal de echte prijs van je vliegticket
Na koffie, bananen en chocolade krijgt nu ook vliegen een echte prijs via het Future Friendly Fund. Het Impact Institute heeft berekend wat een vlucht werkelijk kost wanneer ook de schade aan klimaat en natuur wordt meegenomen.
08/01/26
Monument ARTIS-Aquarium gaat op 13 juni 2026 weer open
Het gerenoveerde en vernieuwde ARTIS-Aquarium wordt op zaterdag 13 juni 2026 feestelijk geopend voor het publiek. Na vijf jaar intensieve restauratie is het iconische rijksmonument uit 1882 klaar voor een nieuw hoofdstuk.

||| Agenda |||

08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...