Geplaatst op: 10-06-2020
Auteur: redactie
NRIT Media

Nieuwe meerjarige, internationale campagne voor de Efteling

Commercial getest middels neuromarketing-onderzoek

Nieuwe meerjarige, internationale campagne voor de Efteling

Afgelopen weekend lanceerde de Efteling in Nederland haar nieuwe, internationale campagne voor de komende drie jaar. De nieuwe ‘En toen…’ campagne moet ervoor gaan zorgen dat de Efteling in het hoofd én hart van potentiële bezoekers komt. Daarnaast brengt deze campagne het Efteling-gevoel bij mensen thuis, wat juist in deze tijd ook belangrijk is. Vanaf 12 juni wordt de campagne ook in België, Duitsland en Engeland ingezet. De campagne is tot stand gekomen in samenwerking met creatief productiebureau DPPLR uit Amsterdam.


Van idee tot uitvoering 

Het creatieve idee voor de nieuwe campagne is door de Efteling zelf ontwikkeld en verder uitgewerkt en geproduceerd in samenwerking met DPPLR. Focus bij de ontwikkeling van de campagne werd de tv-commercial; een verhaal met internationale allure en gericht op een universele emotie. Regisseur Daniel Dow vertelt: "De intieme cinematografie zorgt voor een sfeervolle en eigentijdse film waarin, vanuit beleving, de rijkheid van de Efteling wordt benadrukt.”

Het storyboard van de commercial is getest middels fMRI, een manier om vanuit neuromarketing-onderzoek de potentie van de commercial te testen door de breinactiviteit bij een groep consumenten kijkend naar de commercial te vergelijken met de breinactiviteit bij het kijken naar aantoonbaar effectieve campagnes (Effie-winnaars). 

"We zijn ontzettend benieuwd hoe de campagne wordt ontvangen in Nederland en de omringende landen”, aldus Fieke Kuppens, verantwoordelijk voor Merk & Creatie bij de Efteling. "We hebben er bewust voor gekozen om gebruik te maken van universele emoties en om attracties in beeld te brengen waarvan uit onderzoek blijkt dat die de internationale gast aanspreken. Uiteraard ben ik enorm trots op het eindresultaat, het creatieve proces en de intensieve samenwerking met collega’s en extern betrokkenen. Naast dat ik hoop dat de campagne gaat zorgen voor meer merkoverweging en –voorkeur, hoop ik vooral dat de campagne (internationale) (potentiële) bezoekers verrast en verwondert. Met deze campagne brengen we de betovering en het gevoel van de Efteling echt bij mensen thuis”. 


Internationale campagne ‘En toen…’ 

De hoofdpersoon in de campagne-uitingen bezoekt de Efteling op verschillende momenten in haar leven. Haar verwondering deelt ze eerst met haar ouders en wanneer ze ouder wordt ook met haar eigen gezin. Al deze momenten dragen bij aan haar eigen Wereld vol Wonderen. De Efteling faciliteert de mooiste momenten in het leven. Voor de kleintjes en de groten, de durfals en de dromers, jong en oud… Eigenlijk voor iedereen waar je van houdt! 

Media inzet

De nieuwe campagne startte afgelopen weekend in Nederland en is vanaf 12 juni in de andere drie focuslanden te zien. De ‘En toen…’ campagne wordt 360° door vertaald in een tv-commercial met diverse add-ons, online video’s en bannering, out of home, print en uitingen voor socials.

 

Link: https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=FA6-7mI5t-0
Trefwoorden: Nieuwe campagne Efteling, commercial

CELTH



||| Nieuws |||

07/01/26
VvKR maakt handige route langs kleinschalige reisorganisaties
De Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR) biedt op de Vakantiebeurs in Utrecht een speciale kleinschaligheidsroute. Deze route voert bezoekers langs ruim 40 VvKR-leden, die elk staan voor persoonlijke service, deskundigheid en zorgvuldig samengestelde reizen met karakter.
07/01/26
Hoe gaan Nederlanders en andere Europeanen in 2026 op vakantie?
Een zeer ruime meerderheid van de Nederlanders (88%) heeft vakantieplannen voor dit jaar en 33% heeft al geboekt. Het aantal Nederlanders met vakantieplannen is vergelijkbaar met vorig jaar, het aandeel boekers is wel hoger. Nederlanders zijn van plan dit jaar 2,4 vakanties te ondernemen, dat is al enige jaren stabiel. Dat blijkt uit de nieuwste editie van de Vakantie Sentiment Monitor van NBTC. Daarin is het aankomende vakantiegedrag van Nederlanders, Belgen, Duitsers, Engelsen, Amerikanen en Spanjaarden onderzocht.
07/01/26
Exclusief voor leden
Lufthansa en Amadeus veranderen boekingsaanpak
De Lufthansa Group en reistechnologiebedrijf Amadeus zijn een partnerschap aangegaan om het boeken, wijzigen en beheren van vluchten nog eenvoudiger en intuïtiever te maken voor reizigers.
07/01/26
Exclusief voor leden
Stabilisatie aantal bezoekers WILDLANDS (951.000)
WILDLANDS Adventure Zoo Emmen ontving 951.000 bezoekers in 2025. Dit totaal bestaat uit reguliere parkbezoekers en bezoekers van evenementen die in WILDLANDS plaatsvonden en is nagenoeg gelijk aan 2024.
06/01/26
Barbara Oomen wordt directeur Watersnoodmuseum
Barbara Oomen - afgelopen drie jaar directeur HZ University of Applied Sciences in Vlissingen - wordt de nieuwe directeur-bestuurder van het Watersnoodmuseum. Zij neemt vanaf 15 januari 2026 het stokje over van Siemco Louwerse, die eind vorig jaar afscheid nam.
05/01/26
Exclusief voor leden
Natuurhuisje lanceert nieuwe campagne ‘Ik wacht op je’
Het nieuwe jaar werd door boekingsplatform afgetrapt met de campagne 'Ik wacht op je. Hiermee keert het platform na aandacht voor niet ver reizen in de campagne 'Niet vliegen wel landen' weer terug bij de kern van Natuurhuisje, de liefde voor de natuur.
05/01/26
Avonturenpark Hellendoorn viert 90-jarig jubileum en bouwt nieuwe attractie: OerKracht
Avonturenpark Hellendoorn maakt zich op voor een bijzonder feestelijk jaar. In 2026 bestaat het park 90 jaar en dat jubileum wordt groots gevierd. Tegelijkertijd opent het park de nieuwe attractie OerKracht, een 12 meter hoge reuzenschommel.
05/01/26
Inrichten van een vakantiewoning door minimalisme met een warme twist
Als we kijken naar de trends in de reiswereld en de inrichting van luxe vakantievilla’s en hotels, valt één ding op: we zijn klaar met visuele drukte. De tijd van volgestouwde interieurs met veel tierelantijnen en schreeuwerige prints is voorbij. De moderne reiziger, en dus ook de moderne huiseigenaar, zoekt naar plekken die de geest tot rust brengen. In de hospitality branche wordt dit vaak vertaald naar designs die de natuur naar binnen halen en die eenvoud omarmen. Een trend die hier naadloos op aansluit en die we steeds vaker terugzien in high-end projecten, is de Japandi stijl. Het combineert de Japanse liefde voor imperfectie (Wabi-Sabi) met de Scandinavische hygge.

||| Agenda |||

08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...