Geplaatst op: 26-06-2020
Auteur: Marc Gerlings

Recreatiegebied Zeumeren blijft in de avond dicht na rumoerige Hemelvaartsdag

Met reactie Adriaan van der Linden: "bezoeker neem je verantwoordelijkheid"

Recreatiegebied Zeumeren blijft in de avond dicht na rumoerige Hemelvaartsdag
Recreatiegebied Zeumeren blijft na 18.00 dicht. Foto Leisurelands.
Recreatiegebied Zeumeren blijft tot 1 september 2020 dagelijks geopend tot uiterlijk 18.00 uur. Terreineigenaar Leisurelands heeft in overleg met de gemeente Barneveld en de politie besloten de aangepaste openingstijden te handhaven gedurende de hele zomerperiode. De maatregel is ingesteld na problemen met jongeren op Hemelvaartsdag. Bij de brug in het recreatiegebied ontstonden overlast en vernielingen.

Na een chaotisch verlopen Hemelvaartsdag, besloot de Veiligheidsregio Gelderland-Midden Zeumeren dagelijks na 18.00 uur te sluiten. Dit aanwijzingsbesluit werd in nauw overleg met de gemeente Barneveld en eigenaar Leisurelands op 29 mei genomen. Per 1 juli komt het  aanwijzingsbesluit  van de Veiligheidsregio te vervallen. Terreineigenaar Leisurelands heeft in overleg met  de gemeente Barneveld en de politie besloten de aangepaste openingstijden te verlengen tot 1 september.
 

Overdag ook extra toezicht

Met de aanpassing van de openingstijden en de extra inzet van toezicht en handhaving door boa’s en politie is de overlast op Zeumeren afgenomen. Er zijn minder meldingen van vernielingen, jeugdoverlast en zwerfafval. Ook lukt het bezoekers overdag beter om zich aan de coronamaatregelen te houden.
 

Maatregel heeft effect

Vanwege de gunstige effecten hebben Leisurelands, de gemeente en politie besloten de maatregelen te verlengen. Van 1 juli tot 1 september blijft >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: Zeumeren, recreatie, overlast, jongeren, vernieling, politie, boa

CELTH





||| Nieuws |||

06/02/25
Exclusief voor leden
Drie ton voor extra publieksprogramma Groninger Museum
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten om het Groninger Museum een vierj...
06/02/25
Van Gogh Homeland presenteert de Groene Kathedraal
De Tilburgse Spooorzone krijgt in het voorjaar van 2026 in de vorm van een Groene Kathedraal een tijdelijk stedelijk lunapark. De Groene Kathedraal wordt een podium voor een prikkelend programma voor een breed publiek, waar met positiviteit en verbeeldingskracht aandacht wordt gevraagd voor dilemma’s en oplossingen voor de grote duurzaamheidsopgaven in Brabant, het Homeland van Vincent van Gogh.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
28/01/25
Exclusief voor leden
VNG: Permanente bewoning van recreatiewoningen moet lokaal maatwerk blijven
Het al dan niet toestaan van permanente bewoning van recreatiewoningen moet een lokale afweging blijven, aldus de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Gemeenten kunnen dit in overleg met eigenaren en bewoners van vakantieparken bepalen. De VNG roept de Tweede Kamer op om tegen het voorstel voor landelijke regie te stemmen.
24/01/25
Commissie voor natuurherstel opgericht
Een ministeriële commissie voor natuurherstel in Nederland wordt opgericht. Deze commissie wordt opgericht na twee recentelijke rechterlijke uitspraken om haast te maken met het herstel.
24/01/25
Positief oordeel over drie Limburgse musea
Het provinciebestuur van Limburg heeft het rapport ontvangen van de Visitatiecommissie Provinciale Musea 2024. Voornamelijk is inhoudelijk aar de musea gekeken maar toerisme speelt ook een rol.
15/01/25
7 Kamerleden ontvangen Ondernemersagenda Gastvrijheidssector
Op dinsdagmiddag 14 januari hebben diverse branchevertegenwoordigers in het platform Gastvrij Nederland de Ondernemersagenda van de Gastvrijheidssector aangeboden in de Tweede Kamer.
13/01/25
Exclusief voor leden
Waterbedrijven mogen op meer locaties water oppompen
Voor de vrijetijdseconomie is het van groot belang dat gasten altijd over goed schoon drinkwater kun...