Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 23-07-2020
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Reissector wil geen plastic meer op vakantiebestemmingen

Reissector wil geen plastic meer op vakantiebestemmingen
Photo by Magda Ehlers from Pexels
Ondanks de coronacrisis die de reisbranche ongekend hard raakt, richt ANVR de blik alweer naar voren. De reiskoepel heeft  het initiatief gelanceerd om wereldwijd plastic afval op vakantiebestemmingen terug te dringen. Daartoe is aansluitend op een initiatief van UNWTO een breed gedragen Plastic Pledge ontwikkeld

ANVR wil met de bij haar aangesloten reisorganisaties werken aan het verwijderen van onnodige plastic materialen tijdens de reis en inzetten op hergebruik, recycling en composteren. Voor een grote impact wordt samengewerkt met buitenlandse reisbrancheorganisaties, bestemmingsorganisaties, toeristische bedrijven en NGO’s.

Frank Oostdam, voorzitter ANVR: 'We moeten de mooie plekken beschermen waar we allemaal afhankelijk van zijn. Helaas is wegwerpplastic overal ter wereld een groot probleem. Het is te groot voor een enkele organisatie om dit alleen op te lossen. Daarom is het goed dat we hierin samenwerken. Er moeten veranderingen plaatsvinden in de hele toeristische keten en daarom committeren we ons aan dit initiatief.  Alleen samen kunnen we het verschil maken."

De UNWTO (Wereld Toerisme Organisatie) heeft samen met het Milieuprogramma van de Verenigde Naties en de Ellen MacArthur Foundation al eerder dit 'Global Tourism Plastics Initiative' (GTPI) gelanceerd. Aansluitend is deze Nederlandse 'Plastic Pledge' ondertekend door ruim 180 ANVR-reisorganisaties en andere toeristische bedrijven. Samen met MVO Nederland, CELTH, Green Destinations en Travelife, en vele toeristische ondernemingen wordt nu gewerkt aan concrete doelen en een visie op de toekomst. Op die manier wil de reissector ervoor zorgen dat wegwerpplastic niet meer voorkomt in een reis die bestaat uit vervoer, verblijf en vermaak.
Trefwoorden: duurzaam toerisme, plastic

CELTH



||| Nieuws |||

24/04/25
KLM voegt Barbados weer toe aan winterbestemmingen
KLM start in het winterseizoen van 2025 met de heropening van de nieuwe tropische bestemming Bridget...
24/04/25
Exclusief voor leden
Regent renoveert twee cruiseschepen
Regent Seven Seas Cruises, renoveert twee schepen in 2025 en 2026. Het gaat om de Seven Seas Mariner en Seven Seas Voyager. De Mariner mag als eerste omdat het in 2026 een wereldcruise vaart.
24/04/25
BinnenhofBuiten doneert spiegelend kunstwerk aan Flora Restaurant en Filmhuis
Het Haagse stadsprogramma BinnenhofBuiten schenkt een monumentaal kunstwerk van de Haagse kunstenaar Marleen Sleeuwits aan Flora Restaurant en Filmhuis.
22/04/25
Exclusief voor leden
Future Dikes krijgt steun van boekingsplatform
Natuurhuisje doneert 50.000 euro aan het project Future Dikes van Radboud Universiteit. Dijken vol natuur zijn niet alleen leuk voor recreanten maar het biedt dieren en insecten lange verbindingen met andere natuur.
22/04/25
Twee Utrechtse informatiepunten open Hollandse Waterlinies en Neder-Germaanse Limes
In de provincie Utrecht zijn twee nieuwe informatiepunten geopend over het UNESCO Werelderfgoed: de Hollandse Waterlinies en de Neder-Germaanse Limes.
18/04/25
Website Ophetwater.nl voor routes op het water
Het Watersportverbond heeft een nieuwe website gelanceerd: Ophetwater.nl. Deze gebruiksvriendelijke ...
18/04/25
Nederlands toerisme licht in de min in eerste twee maanden van 2025
Nederland heeft in toeristisch opzicht een matige eerste twee maanden van 2025 achter de rug. Het aantal gasten in logiesaccommodaties daalde met 2,1% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. In overnachtingen gemeten was de daling met -4,0% nog sterker.
18/04/25
Exclusief voor leden
Efteling kondigt nieuwe familieattractie en heropening van Wonder Hotel aan
De Efteling heeft spannende nieuwtjes voor haar bezoekers. Zo komt er een nieuwe familie-attractie en heropent het Eftelinghotel na een grondige renovatie.

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...