Geplaatst op: 11-08-2020
Auteur: Marc Gerlings

Kortlopende CAO tussen HISWA-RECRON, SZS Vereniging voor Zeilmakerijen en CNV Vakmensen

Kortlopende CAO tussen HISWA-RECRON, SZS Vereniging voor Zeilmakerijen en CNV Vakmensen
Vakmensen behouden voor bouw schepen.
HISWA-RECRON, SZS Vereniging voor Zeilmakerijen en CNV Vakmensen hebben een nieuwe cao afgesloten voor de bedrijven in de watersportindustrie en de zeilmakerij. Van twee aparte cao’s is één cao gemaakt, de cao SZS en Jachtbouw. Groot onderwerp in de uitvoering is het behoud van vakmensen in bouw van schepen.

Het harmonisatietraject was complex, maar heeft uiteindelijk geleid tot een nieuwe en verbeterde cao. Uitgangspunt was om te komen tot één nieuwe cao, die goed is voor ondernemers én medewerkers. Met de cao SZS en Jachtbouw wordt het mogelijk om flexibel te werken, daarnaast  is er volop aandacht voor duurzame inzetbaarheid. Bovendien is er een koppeling gelegd tussen de MBO- en HBO-kwalificatiestructuur en het functie- en salarishuis. Het werk in deze sector vraagt immers bij uitstek speciaal vakmanschap.

De nieuwe HISWA-/ SZS cao kent een korte looptijd tot het einde van dit jaar. Op deze manier kunnen sociale partners de invoering van de nieuwe cao goed monitoren. De cao is afgesproken volgens de nullijn vanwege de coronacrisis. Omdat ook de jachtbouw en de zeilmakerij onder druk staan vanwege de coronacrisis is in de onderhandelingen de afspraak gemaakt dat werkgevers zich inspannen om werknemers te behouden voor de sector. Op een sectorale vacaturesite, zoals die van HISWA-RECRON, kunnen werkzoekenden dan zichtbaar worden voor collega-bedrijven waar nog wel vraag is naar deskundige medewerkers.

Werkgevers en werknemers hebben bovendien toegezegd te willen kijken naar de aanbevelingen van de Commissie Borstlap. De flexibiliteit in de arbeidsmarkt mag niet ten koste gaan van groepen werknemers, zoals flex- en uitzendkrachten.
Topics:Beleid
Trefwoorden: cao, beleid, vakmensen, corona

CELTH



||| Nieuws |||

27/03/26
Trendcongres 2026 biedt podium aan NL Tourism Research Network: nieuwe inzichten over toerisme, mobiliteit en migratie
Tijdens het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026, dat op 2 april plaatsvindt bij Saxion Hogeschool in Deventer, organiseert het #NLTourismResearchNetwork opnieuw een speciale onderzoekssessie. Deze jaarlijkse bijeenkomst is inmiddels een vast onderdeel van het congresprogramma en brengt onderzoekers uit heel Nederland samen rond actuele transities in toerisme, mobiliteit en samenleving.
27/03/26
Past snelladen of rustig laden bij jouw gasten en park?
Laden hoort bij elektrisch rijden, net zoals tanken bij een verbrandingsmotor. Toch voelt het anders. Gasten plannen bijvoorbeeld vaker vooruit als ze elektrisch rijden en merken dat tijd en comfort samenhangen met de manier waarop ze laden. Er zijn grofweg twee manieren om te laden: snelladen onderweg en rustig laden op een vaste plek. Bij een elektrische auto zie je dit verschil direct terug in reisplanning, aankomstmomenten en verblijfservaring. Ook de techniek in de auto, zoals koeling van de accu, speelt mee.
27/03/26
Overijssel stelt bijzondere evenementen vast die subsidie ontvangen
Provincie Overijssel steunt jaarlijks organisatoren van bijzondere regionale evenementen. Die lijst met evenementen is op 24 maart gepubliceerd.
27/03/26
Hogere energiekosten dwingen horeca opnieuw tot prijsverhogingen
De gestegen energie- en brandstofprijzen door het conflict in het Midden-Oosten raken ook horecaondernemers. Zij hebben daardoor te maken met zowel hogere kosten voor energie als van inkoop en transport. Dat zet de winstmarges onder druk, meldt Sjuk Akkerman sectorspecialist van bank ING.
27/03/26
Exclusief voor leden
Klimbos Dordrecht viert vijfjarig bestaan met vernieuwde klimroute
Dit jaar bestaat Klimbos Dordrecht 5 jaar en dat wordt maandag 6 april (tweede paasdag) gevierd. Onder toeziend oog van gasten en medewerkers van het Klimbos wordt ook de geheel vernieuwde klimroute Oranje 3 feestelijk geopend door wethouder Tanja de Jonge.
27/03/26
Bodemprocedure tegen Den Haag over verbod reclame vliegvakanties
De ANVR (Algemene Nederlandse Vereniging van Reisondernemingen) heeft vandaag bekendgemaakt een bodemprocedure te gaan starten tegen de gemeente Den Haag naar aanleiding van het gemeentelijke verbod op reclames voor vliegvakanties uit 2025.
27/03/26
Exclusief voor leden
Campervan Days draait om beleving
Na twee succesvolle edities in 2024 en 2025 keert het camperfestival dit jaar weer terug op de sfeervolle locatie Netl. Tijdens de Campervan Days 2026 op 11 en 12 april, presenteren vijftien Nederlandse bouwers hun nieuwste modellen.
27/03/26
Dashboard ‘Leven in Zeeland’ geeft lokaal inzicht in brede welvaart
HZ Kenniscentrum Zeeuwse Samenleving (HZ KCZS) heeft begin maart het onderzoek ‘Leven in Zeeland’ gepresenteerd; een onderzoek onder ruim 11.000 inwoners naar de kwaliteit van leven in Zeeland. Daa ris een dashboard van gemaakt.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...