Geplaatst op: 27-08-2020
Auteur: Redactie
NRIT

Libéma investeert in ZooParc Overloon

Libéma investeert in ZooParc Overloon
Veel bedrijven zullen vanwege de coronacrisis hun investeringen opschorten. Toch wordt er nog mondjesmaat geïnvesteerd. Vaak onderdeel van lange termijnplanningen. Zo loopt de vernieuwing van Center Parcs gewoon door en blijft Roompot nieuwe parken ontwikkelen. Ook Libéma investeert nog in haar dierenparken.

ZooParc Overloon krijgt er binnenkort een nieuw expeditiedeel bij. Aan het dierenpark wordt het Zuid-Amerikaanse themagebied Madidi toegevoegd. De aanleg zal in fases gebeuren. Het eerste deel, een volière, zal in de tweede helft van september geopend worden. Daarin zullen ruim veertig Chileense flamingo’s hun intrede nemen. Een klein gedeelte van deze groep verblijft momenteel al in ZooParc Overloon. De overige flamingo’s komen over vanuit Dierenrijk, een ander dierenpark van Libéma. "Daar verbleef de groep tijdelijk, tot ons verblijf klaar was. Nu komen ze dus over naar Overloon”, vertelt Roel Huibers, general manager van ZooParc. Naast de Chileense flamingo’s zullen er ook kuifhoenderkoeten en kaneeltalingen in de volière te zien zijn. 



Grote wens om aandacht aan bedreigd regenwoud te besteden

Het nieuwe expeditiedeel was al langer een grote wens van Huibers. "Na Australië en Madagaskar wilden we heel graag dit stuk van de wereld extra belichten.” De komst van de tweevingeringe luiaard Odin, die sinds begin augustus te zien is in het park in Overloon, sluit ook aan bij het nieuwe thema. 

De Zuid-Amerika-expeditie wordt gefaseerd gebouwd. Na de volière wordt het gebied in de toekomst nog uitgebreid. Huibers: "We leggen de focus in dit nieuwe gebied op het thema Zuid-Amerika, omdat dit gebied ernstig onder druk staat door de vernietiging van het regenwoud en we daar graag onze bezoekers meer over zouden willen vertellen. We willen hen laten zien hoe mooi het daar is en welke unieke diersoorten er leven, maar ook welke gevolgen de ontbossing heeft voor plant, dier en mens.”  

Uiteindelijk zullen nog meer dieren een plek krijgen in Madidi. In de volière komen in de toekomst nog meer vogelsoorten. Ook de witgezichtsaki’s verhuizen hier later naar toe. "Daarnaast willen we ook brulapen toevoegen in dit nieuwe expeditiedeel”, aldus Huibers. 
Trefwoorden: attractieparken, dierentuinen, Noord-Brabant, investeringen

CELTH



||| Nieuws |||

16/01/26
Exclusief voor leden
Stationsgebied Groningen krijgt groene stadsentree
Het beeldbepalende Stadsbalkon verdwijnt. Een levendig, groen en gastvrij Stationsplein voor het monumentale stationsgebouw, comfortabele loop- en fietsroutes, een groene kade met kunst langs het Verbindingskanaal en een autoluwe Stationsweg.
16/01/26
Joker reisbureau op de campus van Thomas More
Een reisbureau als klaslokaal? Hogeschool Thomas More en keten van reisbureaus Joker zetten dat idee om in de praktijk. Op 15 januari is de feestelijke opening van een volwaardig Joker-reiskantoor op Campus De Vest in Mechelen waar studenten Toerisme hun lessen volgen. Geen simulatie, maar een echt kantoor met échte reizigers en échte boekingen.
15/01/26
Na afronding van transformatie vertrekt Mikael Andersson bij Landal
Landal meldt dat Mikael Andersson na zes jaar heeft besloten zijn rol als Chief Executive Officer neer te leggen. De zoektocht naar zijn opvolger is gestart. Tijdens de overgangsperiode zal Chief Transformation & Strategy Officer Martijn Bouquet de dagelijkse verantwoordelijkheden van CEO a.i. op zich nemen, ondersteund door het bredere Executive Team.
15/01/26
Fotograaf wordt Hotello of of the Year 2026
Tijdens de 21e editie van het HotelloTOP Year Event in de RAI Amsterdam is Pie Aerts (HMSM’08), wildlifefotograaf en oprichter van Prints for Wildlife, uitgeroepen tot Hotello of the Year 2026. Het evenement stond in het teken van Keeping it Real en bracht honderden hotello’s samen voor een dag vol inspiratie en échte verbinding.
15/01/26
Exclusief voor leden
Groei aantal bedrijven droogt op
De groei van het aantal bedrijven in Nederland is in 2025 historisch laag uitgekomen. Het totaal aantal vestigingen dat op 1 januari 2026 ingeschreven stond in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) was 2.599.668. Dat is een toename van slechts 1% ten opzichte van een jaar eerder (2.579.735), de laagste stijging in jaren.
14/01/26
Camping Kotestee zoekt 400 jaar historie uit en deelt dat met haar gasten
Camping Kotestee in Ouddorp viert niet alleen haar 60-jarig bestaan, maar onthult ook een rijke historie die teruggaat tot de 17e eeuw. Wat ooit begon als een boerderij, blijkt een plek vol verhalen over buitenplaatsen, overvallen en zelfs een galg. Deze geschiedenis is nu vastgelegd in het boekje 'Van buitenplaats tot campingplaats' en een interactieve podwalk.
14/01/26
20 miljoen reizigers pakken de Eurostar
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers door Europa. Vooral de lijn Londen - Amsterdam liet groei zien. Dat is niet raar omdat die lijn eerder een tijd eruit lag door werkzaamheden.
14/01/26
Exclusief voor leden
Second Tent krijgt nieuwe hoofdsponsor
Natuurkampeerterreinen wordt de hoofdpartner van Second Tent Event 2026. Op zondag 12 april 2026 vindt bij het Doornse Gat de vierde editie van het Second Tent Event plaats. Natuurkampeerterreinen sluit dit jaar voor het eerst aan als hoofdpartner.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...