Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 25-09-2020
Auteur: Marc Gerlings

Derde marathon op schaal gaat door in Madurodam

Derde marathon op schaal gaat door in Madurodam
Derde marathon in Madurodam gaat door.
Het Haagse themapark Madurodam houdt op zondag 4 oktober de derde editie van haar eigen marathon speciaal voor kinderen. De opbrengst gaat naar het Gehandicapte Kind. Dit jaar rennen de deelnemers voor het project ‘Samen Spelen’.

De kinderen leggen tijdens deze run de traditionele marathon afstand af van 42 kilometer, dan op schaal 1:25 (dat is de oorspronkelijke schaalverhouding van Madurodam), oftewel 1,69 kilometer. Net als bij andere marathons komen ze langs talloze stedelijke hoogtepunten, zoals de Amsterdamse Dam, het Haagse Vredespaleis en de Erasmusbrug. Dit jaar krijgen de deelnemers bovendien een uniek kijkje achter de schermen: ze lopen dwars door een attractie én door een van de werkplaatsen van Madurodam, een plek waar bezoekers normaal gesproken nooit komen.

2020 editie alleen voor kinderen

Het evenement ontvangt dit jaar alleen kinderen aan de start. De marathon is voor jonge renners zonder en met beperking, in een rolstoel of zelfstandig lopend. Net als de afgelopen jaren kunnen racerunners ook deelnemen, zowel met de reguliere marathon van 1.69km (zelfstandig) als met begeleiding op een speciaal parcours van 500 meter.

Tussen 12.00 en 14.00 wordt gestart met startgolven waardoor het park voldoende afstand tussen de deelnemers kan houden.

Dit jaar staat het project Samen Spelen van stichting het Gehandicapte Kind centraal. Kinderen met een handicap spelen vaak alleen. Niet omdat ze dat willen, maar omdat er weinig plekken zijn die toegankelijk zijn voor kinderen met een beperking. Daardoor missen ze vriendjes in hun buurt wat leidt tot eenzaamheid. De stichting zorgt er met steun van donateurs onder andere voor dat speeltuinen worden aangepast zodat álle kinderen er sámen kunnen spelen.
Trefwoorden: attractiepark, Madurodam, Den Haag, evenement

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/25
Vloer Recreatie Vakbeurs voor 80% gevuld
Met nog ruim zeven maanden te gaan tot de Recreatie Vakbeurs op 11, 12 en 13 november 2025 in Evenementenhal Hardenberg, is de beursvloer nu al voor maar liefst 80% geboekt.
01/04/25
Week van de Duurzame Waterrecreatie
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
01/04/25
Tegenslagen voor culturele sector en
"Laten we samen verder bouwen aan een culturele en creatieve sector die blijft verbinden en vernieuwen". Met deze oproep opent voorzitter Kristel Baele het online jaarverslag 2024 van de Raad voor Cultuur, dat vandaag is gepubliceerd.
01/04/25
Exclusief voor leden
Plopsaland De Panne viert 25e verjaardag met spectaculaire parade
Plopsaland De Panne heeft op 29 maart 2025 haar 25e jubileumseizoen geopend met een groots feest, in aanwezigheid van talrijke bekende Vlamingen en prominenten. Het hoogtepunt van de viering is de gloednieuwe 25 Celebration Parade, een kleurrijke stoet met acht praalwagens, tientallen dansers en de Studio 100-figuren.
01/04/25
Brabant verwelkomt nieuw wandelplatform: WandelStarter
Brabantse wandelaars kunnen vanaf vandaag hun hart ophalen met het nieuwe platform WandelStarter. Dit digitale initiatief, gelanceerd door Brabant Partners en partners, biedt een overzicht van meer dan 200 startpunten voor prachtige wandelroutes in de regio.
01/04/25
Nieuw personage in Slagharen: Burgemeester Bright verwelkomt gasten
De introductie van Burgemeester Bright naast alle bestaande personages zorgt voor extra beleving voor de bezoekers.
01/04/25
Exclusief voor leden
Cruiseschepen in Rotterdam aan de stekker
Een mijlpaal in de verduurzaming van de Rotterdamse haven is bereikt: cruiseschepen aan de Wilhelminakade kunnen vanaf nu gebruikmaken van walstroom. Dit betekent dat ze hun motoren niet langer hoeven te laten draaien om stroom te produceren wat en aanzienlijke verminderen van geluidsoverlast en luchtvervuiling oplevert.
31/03/25
Nederlandse reizigers ontdekken Korea
Korea is in opmars als populaire reisbestemming onder Nederlandse vakantiegangers.

||| Agenda |||

05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
12/04/25
12/04/25 t/m 12-04-25: Campervan Days
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...