Veel minder buitenlandse toeristen (-71%) ook veel minder binnenlandse vakanties (-36%)
Afbeelding van Laura Montagnani via Pixabay Nederland trekt in 2020 naar verwachting 71% minder buitenlandse toeristen dan in 2020. Ook Nederlanders gaan minder in eigen land op vakantie (-36%). Voor de rest van het jaar zijn er minder vakantieplannen van zowel Nederlanders als buitenlanders. Ook voor volgend jaar ziet NBTC in gaar onderzoeken minder vakantieplannen en vakanties die wel doorgaan worden veel korter van te voren geboekt. Die verwachting maakt NBTC vandaag op de Toerisme Top bekend. "Deze cijfers zijn van het niveau van de jaren negentig. Bijna de hele toeristische sector zit nog steeds in een diep dal en dit blijft voorlopig zo. In 2024 kunnen we naar verwachting pas spreken van herstel,” aldus NBTC-directeur Jos Vranken.
Aantal vakantieplannen van Belgen en Nederlanders daalt forsHet aantal vakantieplannen van buitenlandse en binnenlandse bezoekers neemt verder af voor de rest van dit jaar. Met name Nederlanders (-12 procent) en Belgen (-7 procent) hebben wederom minder vakantieplannen voor de rest van 2020, blijkt uit de vierde meting van de Vakantiemonitor van NBTC en Royal Schiphol Group. De Vakantiemonitor meet de invloed van de coronacrisis op het reisgedrag van bezoekers. Jos Vranken: "Opvallend is dat een kwart van de mensen met vakantieplannen de vakantie nog niet heeft geboekt. Van deze 25 procent is minder dan de helft zich aan het oriënteren op vakanties, de andere helft dus nog niet. Het is überhaupt de vraag of deze mensen nog op vakantie gaan dit jaar, gezien het toenemend aantal besmettingen en het veranderende sentiment.”
Internationaal toerisme 2020: van +7 naar -71 procentHet internationaal toerisme naar Nederland is over de afgelopen decennia sterk gegroeid. "Begin van dit jaar was de verwachting dat Nederland een recordaantal internationale bezoekers zou ontvangen, mede door grote evenementen die op de planning stonden zoals de Grand Prix, het Eurovisie Songfestival en het EK voetbal. We verwachtten een groei van 7 procent naar bijna 22 miljoen internationale bezoekers. Maar door lockdowns, reisrestricties en het sentiment is die verwachting uiteraard drastisch bijgesteld. Met de kennis van nu verwachten we in 2020 in totaal bijna 6 miljoen internationale bezoekers (-71 procent),” licht Jos Vranken toe.
Minder vakantieplannen in 2021Resultaten uit de vierde meting van de Vakantiemonitor laten verder zien dat meer dan de helft van de ondervraagden als gevolg van corona ook volgend jaar minder vaak op vakantie verwacht te gaan. Zes op de tien geeft aan de vakanties korter van tevoren te boeken komend jaar. Jos Vranken: "Mensen blijven zeer terughoudend en afwachtend in hun reisgedrag. We merken ook dat de meeste mensen vakanties willen boeken met flexibele annuleringsmogelijkheden. Dit heeft een enorme impact voor toeristische ondernemers. Het belang van steunmaatregelen en gerichte investeringen in duurzaam herstel van de toeristische sector blijft onverminderd groot.” Deze resultaten en het gesprek over duurzaam herstel staan vandaag centraal tijdens de Nationale Toerisme Top, die vanwege corona virtueel plaatsvindt in het bijzijn van bijna duizend betrokkenen uit de toeristische sector.
Trefwoorden: toerisme, vakanties, inkomend toerisme, binnenlands toerisme, vakantieplannen
|
|
15/04/26
ACSI, boeking- en mediaplatform in de campingsector, kondigt vandaag de lancering aan van ACSI Broker Services, een gespecialiseerd pan-Europees brokerplatform gericht op fusies en overnames van campings en vakantieparken.
|
15/04/26
Tijdens de voorjaarseditie van de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) is Daniël Pardijs verkozen tot nieuw bestuurslid. Pardijs vult hiermee de positie die is vrijgekomen bij het aftreden van Gerard van Duykeren in november 2025.
|
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.
|
15/04/26
Op de Dag van de Fietshelm groeit de aandacht voor veiligheid onder Nederlandse fietsers. Cijfers uit de fietsbranche laten zien dat de verkoop van fietshelmen de afgelopen jaren is gestegen. Zo meldde de ANWB dat de verkoop in 2023 met liefst 250% toenam, tot circa 65.000 helmen.
|
15/04/26
De internationale dino-experience Dino World strijkt binnenkort neer in de Zeelandhallen in Goes. Deze groots opgezette tentoonstelling, die normaal alleen in grote steden te zien is, neemt bezoekers mee naar een wereld waar dinosaurussen weer tot leven komen.
|
14/04/26
Eindhoven Airport publiceerde vandaag haar jaarverslag 2025. Financieel gezien was 2025 een topjaar. De luchthaven bereikte een nettoresultaat van 25,2 miljoen euro bij een omzet van 100,5 miljoen euro (2024: nettoresultaat: 23,3 miljoen euro, omzet: 96,2 miljoen euro).
|
13/04/26
Kampeerspecialist Obelink uit Winterswijk heeft de derde editie van de Nationale Ondernemersprijs gewonnen. Het familiebedrijf kreeg met 33 procent van de stemmen veruit de meeste steun van het publiek en liet daarmee de overige acht genomineerden ruim achter zich.
|
13/04/26
Langs de vaarroute Súd le, ter hoogte van het Friese natuurgebied de Eanjumer Kolken, staat een nieuw uitkijkpunt: De Zoutkegel. Gedeputeerde van provincie Fryslân Sijbe Knol en wethouder van gemeente Noardeast-Fryslân Maaike Prins openden op 9 april de nieuwe recreatieve voorziening.
|
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
19/05/26
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
|
26/05/26
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
10/06/26 t/m 13-06-26
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
|
|