Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 07-10-2020
Auteur: Marc Gerlings

Landal ontwikkelt 114 vakantiehuizen aan recreatieve lagune

Landal ontwikkelt 114 vakantiehuizen aan recreatieve lagune
114 huizen rondom lagune. Impressie: Landal GreenParks.
Landal GreenParks breidt opnieuw uit met een bestemming: Landal Drentse Lagune bij het brinkdorp Westerbork in de gemeente Midden-Drenthe. Hier worden 114 hoogwaardige recreatiewoningen gebouwd op percelen met een eigen strand en uitzicht over het water. De woningen worden ontwikkeld door Kopare Development BV en worden na oplevering beheerd en verhuurd door Landal GreenParks. Landal Drentse Lagune is het achtste nieuwe park dat de vakantieaanbieder bekend maakt sinds februari van dit jaar. Het lijkt op een race tussen Roompot en Landal om het grootste aandeel in nieuwe parken.

"Met het luxe Landal Drentse Lagune voegen we een topproduct toe op een zeer bijzondere locatie. Voor de regio Midden-Drenthe betekent de bouw van dit park een belangrijke kwaliteitsimpuls. Drentse Lagune past perfect in onze uitbreidingsambities voor Nederland. We willen selectief groeien met nieuwe kwalitatief hoogwaardige parken,” aldus Dirk Anbeek, algemeen directeur van Landal GreenParks. "Daarmee willen we de keuzemogelijkheden voor onze gasten uitbreiden. We zien dat veel Nederlanders nu het liefst in eigen land blijven, op locaties met rust en ruimte. Deze trend houdt zeker de komende jaren aan en we zien in Nederland nog voldoende ruimte voor groei. Op korte termijn worden ook nog parken toegevoegd in Duitsland en Groot-Brittannië, om ook in die landen ons merk te verstevigen op de lokale markten. ”

8 nieuwe parken aangekondigd

Sinds februari van dit jaar kondigde Landal GreenParks al acht nieuwe bestemmingen aan: Landal Middelfart en Landal Fyrklit (Denemarken), Landal Puur Exloo (Drenthe), Landal Elfstedenhart (Friesland), Landal De Wielsche Dreef (Betuwe), Landal Kaap West (Terschelling), Landal Arber (Duitsland) en Landal Drentse Lagune. Landal Volendam en Landal Marker Wadden waren al eerder aangekondigd, maar openden dit voorjaar.

Landal Drentse Lagune

Landal Drentse Lagune ligt midden in het toeristisch zeer aantrekkelijke Midden-Drenthe, vlakbij drie Nationale Natuurparken: Nationaal Park Drents-Friese Wold, Aekingerbroek en Aekingerzand of Dwingelderveld. Met meer dan 1.700 kilometer fietspad en nóg meer wandelpaden kunnen gasten hier alle kanten op. De moeite waard is een bezoek aan Herinneringscentrum Kamp Westerbork.



De woningtypen, variërend van 4- tot 24-persoons, zijn beschikbaar in comfort, luxe en extra luxe uitvoeringen. De woningen voor 6 personen of meer krijgen alle de beschikking over meerdere badkamers, zodat bewoning door meerdere gezinnen of groepen mogelijk is. De speciale kinderwoningen liggen in verband met de veiligheid niet aan het water). 

Faciliteiten gericht op beleving van water en zand

Verder krijgt Landal Drentse Lagune een ontvangstreceptie, een Beachclub-restaurant met zonneterras, een overdekt zwembad, overdekte speelruimte met klimwand en uitdagende spellen en parkshop. Waterpret komt centraal te staan: zwemmen vanaf het eigen zandstrand, kanoën, suppen of waterfietsen. Verspreid over het park komen speeltoestellen, vissteigers, duinpannen en een vogelkijkhut.

Eerst 30 huizen verkopen

Bij 30 verkochte woningen zal er gestart worden met de bouw door Projectontwikkelaar Kopare Development BV. Men verwacht in februari 2021 te kunnen beginnen met de eerste bouwfase van 44 woningen. Najaar 2021 worden die opgeleverd. Fase 2 omvat 35 woningen en horeca en in Fase 3 worden de resterende 35 woningen gebouwd, alsmede het zwembad. In de zomer van 2022 moet Landal Drentse Lagune compleet gerealiseerd zijn. Voor informatie over investeringsmogelijkheden kijk op: www.drentselagune.nl



Trefwoorden: Landal, park, ontwikkeling, lagune, water, beleving, Drenthe

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/25
Vloer Recreatie Vakbeurs voor 80% gevuld
Met nog ruim zeven maanden te gaan tot de Recreatie Vakbeurs op 11, 12 en 13 november 2025 in Evenementenhal Hardenberg, is de beursvloer nu al voor maar liefst 80% geboekt.
01/04/25
Week van de Duurzame Waterrecreatie
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
01/04/25
Tegenslagen voor culturele sector en
"Laten we samen verder bouwen aan een culturele en creatieve sector die blijft verbinden en vernieuwen". Met deze oproep opent voorzitter Kristel Baele het online jaarverslag 2024 van de Raad voor Cultuur, dat vandaag is gepubliceerd.
01/04/25
Exclusief voor leden
Plopsaland De Panne viert 25e verjaardag met spectaculaire parade
Plopsaland De Panne heeft op 29 maart 2025 haar 25e jubileumseizoen geopend met een groots feest, in aanwezigheid van talrijke bekende Vlamingen en prominenten. Het hoogtepunt van de viering is de gloednieuwe 25 Celebration Parade, een kleurrijke stoet met acht praalwagens, tientallen dansers en de Studio 100-figuren.
01/04/25
Brabant verwelkomt nieuw wandelplatform: WandelStarter
Brabantse wandelaars kunnen vanaf vandaag hun hart ophalen met het nieuwe platform WandelStarter. Dit digitale initiatief, gelanceerd door Brabant Partners en partners, biedt een overzicht van meer dan 200 startpunten voor prachtige wandelroutes in de regio.
01/04/25
Nieuw personage in Slagharen: Burgemeester Bright verwelkomt gasten
De introductie van Burgemeester Bright naast alle bestaande personages zorgt voor extra beleving voor de bezoekers.
01/04/25
Exclusief voor leden
Cruiseschepen in Rotterdam aan de stekker
Een mijlpaal in de verduurzaming van de Rotterdamse haven is bereikt: cruiseschepen aan de Wilhelminakade kunnen vanaf nu gebruikmaken van walstroom. Dit betekent dat ze hun motoren niet langer hoeven te laten draaien om stroom te produceren wat en aanzienlijke verminderen van geluidsoverlast en luchtvervuiling oplevert.
31/03/25
Nederlandse reizigers ontdekken Korea
Korea is in opmars als populaire reisbestemming onder Nederlandse vakantiegangers.

||| Agenda |||

05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
12/04/25
12/04/25 t/m 12-04-25: Campervan Days
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...