Voor 600 miljoen aan SGR-vouchers uitgegeven.
ANVR-reisbedrijven hebben tot nu toe voor zo’n 600 miljoen euro aan vouchers uitgegeven. Dat laat ANVR in een verklaring weten nadat in de pers berekeningen verschenen dat er voor ruim 3 miljard euro aan vouchers uitstaat. Dat betreft waarschijnlijk alle vouchers. Alleen ANVR-vouchers met SGR-dekking zijn gegarandeerd door het garantiefonds mocht een reisbedrijf failliet gaan. Daarvoor staat het vermogen van de Stichting Garantiefonds Reisgelden garant, evenals een staatsgarantie van 150 miljoen euro.
Voor consumenten is het momenteel lastig vouchers in te wisselen voor een vakantie omdat er weinig gele bestemmingen zijn. De reissector ligt al zo'n 8 maanden bijna volledig stil. Frank Oostdam, voorzitter ANVR: "Deze Reisvouchers mét SGR-dekking geven we uit tot het einde van dit jaar en zijn -in tegenstelling tot wat in de media wordt gezegd- geldig tot één jaar na uitgifte. En terugbetaling van die vouchers wordt gedurende 12 maanden gegarandeerd door SGR in geval je reisorganisatie failliet gaat. Het is dus niet nodig om nu meteen geld terug te vragen. Je kunt de voucher prima gebruiken waarvoor ze bedoeld zijn: het boeken van een nieuwe reis in 2021". Oostdam stoort zich ook een claimorganisaties die nu ANVR-resiorganisaties op de korrel nemen. Hij vindt dat ze zich beter op luchtvaartmaatschappijen kunnen richten die een dergelijke garantieregeling niet kennen. Bij het faillissement van een luchtvaartmaatschappij zijn klanten kun geld kwijt: "En denk niet dat faillissementen van airlines niet voorkomen; de afgelopen jaren waren dat er zo'n 20. Het zou dus logischer en beter voor de klant zijn als de claimmaatschappijen zich eerst daar op zouden richten. De consument met een ANVR-Reisvoucher mét SGR-dekking hoeft zich geen zorgen te maken".
Trefwoorden: reisbedrijven, touroperators, garantiefonds, ANVR, sgr, corona, crisis
|
|
01/04/25
Met nog ruim zeven maanden te gaan tot de Recreatie Vakbeurs op 11, 12 en 13 november 2025 in Evenementenhal Hardenberg, is de beursvloer nu al voor maar liefst 80% geboekt.
|
01/04/25
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
|
01/04/25
"Laten we samen verder bouwen aan een culturele en creatieve sector die blijft verbinden en vernieuwen". Met deze oproep opent voorzitter Kristel Baele het online jaarverslag 2024 van de Raad voor Cultuur, dat vandaag is gepubliceerd.
|
01/04/25
Plopsaland De Panne heeft op 29 maart 2025 haar 25e jubileumseizoen geopend met een groots feest, in aanwezigheid van talrijke bekende Vlamingen en prominenten. Het hoogtepunt van de viering is de gloednieuwe 25 Celebration Parade, een kleurrijke stoet met acht praalwagens, tientallen dansers en de Studio 100-figuren.
|
01/04/25
Brabantse wandelaars kunnen vanaf vandaag hun hart ophalen met het nieuwe platform WandelStarter. Dit digitale initiatief, gelanceerd door Brabant Partners en partners, biedt een overzicht van meer dan 200 startpunten voor prachtige wandelroutes in de regio.
|
01/04/25
De introductie van Burgemeester Bright naast alle bestaande personages zorgt voor extra beleving voor de bezoekers.
|
01/04/25
Een mijlpaal in de verduurzaming van de Rotterdamse haven is bereikt: cruiseschepen aan de Wilhelminakade kunnen vanaf nu gebruikmaken van walstroom. Dit betekent dat ze hun motoren niet langer hoeven te laten draaien om stroom te produceren wat en aanzienlijke verminderen van geluidsoverlast en luchtvervuiling oplevert.
|
31/03/25
Korea is in opmars als populaire reisbestemming onder Nederlandse vakantiegangers.
|
|
05/04/25
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
|
12/04/25
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
|
05/05/25 t/m 11-05-25
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
|
26/05/25
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
|
24/06/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
|
|