Geplaatst op: 20-11-2020
Auteur: Redactie
NRIT Media

Coronacampagnes MarketingOost leveren Lovie Award op

Coronacampagnes MarketingOost leveren Lovie Award op

Liesje22 en de Familie Flamingo zijn beloond met prestigieuze Lovie Awards. Dat zijn Europese onderscheidingen voor de meest opvallende producties op het internet. De oer-Overijsselse koe en de ‘on-Nederlandse’ Familie Flamingo zijn de hoofdrolspelers van campagnes die Lemon Scented Tea voor MarketingOost maakte. Beide ontvingen de publieksprijs én een bronzen award van de vakjury. 

 

‘Cowfluencer’ Liesje22 en de ‘on-Nederlandse’ Familie Flamingo waren dit voorjaar online hits. Ze wezen coronaproof op de schoonheden van Overijssel. "We zijn supertrots dat ze ook internationaal scoren. Beide campagnes passen heel goed in de bijzondere tijd waarin we leven. Met deze awards zetten ze ons gebied nog een keer in de schijnwerpers”, zegt Alice Voorhorst, manager branding bij MarketingOost. 


De uitbraak van het coronacrisis beïnvloedt dit jaar het werk van de regio- en stadsmarketeers sterk. Ook bekende influencers, die MarketingOost regelmatig inzet, moesten zoveel mogelijk thuis blijven en konden  de provincie niet promoten. Bureau Lemon Scented Tea haalde daarom voor MarketingOost Liesje 22 van stal. De fotogenieke koe trok samen met natuurfotograaf Vincent Croce heel Overijssel door en trok wereldwijd de aandacht. Liesje trok meer dan anderhalf miljoen kijkers naar de oostelijke provincie. Ook de traditionele media besteedde veel aandacht aan de cowfluencer.


Zo typisch Overijssels als de zwart-witte koe is, zo ‘on-Nederlands’ zijn de flamingo’s die dit voorjaar opeens bij de IJssel neerstreken. Onbewust pasten ze perfect bij de campagne Overijssel. Overheerlijk On-Nederlands. "Daarin laten we zien hoe bijzonder ons gebied is. Een bezoek voelt aan als een buitenlandse vakantie. Dat vier flamingo’s in onze provincie belanden, is daarvoor een mooi symbool”, kijkt Voorhorst terug op de campagne. Lemon Scented Tea ontwikkelde samen met illustrator Bycen Molenaar onder meer een vrolijk digitaal prentenboek op Instagram stories.


Meeste stemmen

Lemon Scented Tea ontving begin deze week het goede nieuws uit London. Het is nog niet bekend waarom de vakjury viel voor de koe en de flamingo’s uit Overijssel. Dat moet blijken uit het juryrapport. De publieksprijs is toegewezen op basis van de meeste binnengekomen stemmen.

 

Link: https://www.visitoost.nl/familie-flamingo/
Trefwoorden: Prijs, coronacampagne, onderscheiding, corona

CELTH



||| Nieuws |||

30/03/26
Exclusief voor leden
European Sleeper eerste vertrek nachttrein Parijs – Brussel – Berlijn
Op donderdag 26 maart vierde European Sleeper de start van haar nieuwe nachttrein Parijs – Brussel – Berlijn met een vertrekceremonie op Gare du Nord in Parijs. Sabine Wendt (visitBerlin): "De vraag naar reizen naar Berlijn groeit duidelijk, met ongeveer 50 procent van de gasten die al per trein arriveren."
30/03/26
Exclusief voor leden
Doctorstitel halen op hbo? Minister Letschert is voorstander
Een doctorstitel halen kan in Nederland nu alleen op de universiteit. Maar als het aan het kabinet ligt, kan je binnenkort ook op het hbo een doctorsgraad halen. Vandaag wordt het eerste concept van de wetswijziging die hiervoor nodig is openbaar.
27/03/26
Trendcongres 2026 biedt podium aan NL Tourism Research Network: nieuwe inzichten over toerisme, mobiliteit en migratie
Tijdens het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026, dat op 2 april plaatsvindt bij Saxion Hogeschool in Deventer, organiseert het #NLTourismResearchNetwork opnieuw een speciale onderzoekssessie. Deze jaarlijkse bijeenkomst is inmiddels een vast onderdeel van het congresprogramma en brengt onderzoekers uit heel Nederland samen rond actuele transities in toerisme, mobiliteit en samenleving.
27/03/26
Past snelladen of rustig laden bij jouw gasten en park?
Laden hoort bij elektrisch rijden, net zoals tanken bij een verbrandingsmotor. Toch voelt het anders. Gasten plannen bijvoorbeeld vaker vooruit als ze elektrisch rijden en merken dat tijd en comfort samenhangen met de manier waarop ze laden. Er zijn grofweg twee manieren om te laden: snelladen onderweg en rustig laden op een vaste plek. Bij een elektrische auto zie je dit verschil direct terug in reisplanning, aankomstmomenten en verblijfservaring. Ook de techniek in de auto, zoals koeling van de accu, speelt mee.
27/03/26
Overijssel stelt bijzondere evenementen vast die subsidie ontvangen
Provincie Overijssel steunt jaarlijks organisatoren van bijzondere regionale evenementen. Die lijst met evenementen is op 24 maart gepubliceerd.
27/03/26
Hogere energiekosten dwingen horeca opnieuw tot prijsverhogingen
De gestegen energie- en brandstofprijzen door het conflict in het Midden-Oosten raken ook horecaondernemers. Zij hebben daardoor te maken met zowel hogere kosten voor energie als van inkoop en transport. Dat zet de winstmarges onder druk, meldt Sjuk Akkerman sectorspecialist van bank ING.
27/03/26
Exclusief voor leden
Klimbos Dordrecht viert vijfjarig bestaan met vernieuwde klimroute
Dit jaar bestaat Klimbos Dordrecht 5 jaar en dat wordt maandag 6 april (tweede paasdag) gevierd. Onder toeziend oog van gasten en medewerkers van het Klimbos wordt ook de geheel vernieuwde klimroute Oranje 3 feestelijk geopend door wethouder Tanja de Jonge.
27/03/26
Bodemprocedure tegen Den Haag over verbod reclame vliegvakanties
De ANVR (Algemene Nederlandse Vereniging van Reisondernemingen) heeft vandaag bekendgemaakt een bodemprocedure te gaan starten tegen de gemeente Den Haag naar aanleiding van het gemeentelijke verbod op reclames voor vliegvakanties uit 2025.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...