Geplaatst op: 05-01-2021
Auteur: Marc Gerlings

Landal Lommerbergen heeft eind in zicht van twee jaar renovatie

Landal Lommerbergen heeft eind in zicht van twee jaar renovatie
Je kunt naar het Avontureneiland via de hangbrug of via het pontje. Foto: Landal GreenParks

Vakantiepark Landal De Lommerbergen in Reuver krijgt het eind in zicht van een 24 miljoen euro grootte renovatie. Pronkstukken de Duo racer glijbaan en de Cone glijbaan staan op het punt om geleverd te worden. Van centrale faciliteiten tot de bungalows worden aangepakt. In de lockdown bleken het nieuwe Avontureneiland en het interactieve multifunctionele sportveld een hit.

Op 18 december 2020 werd de vernieuwde ParkShop met geïntegreerde Gifts & Fashion onderdelen in gebruik genomen. Ook is het nieuwe indoor speelparadijs opgeleverd. Door de nieuwe coronamaatregelen kan dat op dit moment echter nog niet in gebruik worden genomen. Gasten kunnen wel gebruik maken van een nieuwe snackbar, een multifunctioneel sportveld en een vernieuwd Avontureneiland. In februari 2021 heropent het subtropisch Zwemparadijs, dat is uitgebreid met twee spectaculaire waterglijbanen.

Alle vernieuwingen en uitbreidingen maken deel uit van een grootscheeps revitalisatieprogramma van het vakantiepark, dat in 2019 startte en doorloopt tot in 2021. In totaal wordt 24 miljoen euro geïnvesteerd in het toekomstbestendig maken van bungalows en faciliteiten.

Speciale kinderbungalows vaak verhuurd

Vorig jaar is op Landal De Lommerbergen gestart met de renovatie van alle 502 bungalows, een proces dat tot eind 2021 doorloopt. In groepjes van zes worden de bungalows in vijf weken tijd aangepakt waarna ze weer in de verhuur komen. General Manager Marcel Glaser van Landal De Lommerbergen: "Tot eind december hebben we bijna 300 bungalows gerenoveerd. Daar zijn ook nieuwe, gethematiseerde bungalows aan toegevoegd, zoals speciale kinderbungalows en babybungalows. Deze bungalows sluiten volledig aan op de belevingswereld van kinderen. De kinderbungalows beschikken onder meer over een stapelbedglijbaan, een spellentafel en kikkerbadkamer. Aangezien deze bungalow een goedlopend product is, verdubbelen we nu bijna het aantal kinderbungalows.” Buiten op het terras is een spel toegevoegd aan de buitenmuur en de kinderen kunnen springen op een trampoline.

De kinderbungalows zijn bijna altijd volgeboekt. Ook in deze lockdown blijft dit type bungalow het relatief goed scoren. Daarom besloot het management dit type in aantal meer dan te verdubbelen.

In lockdown is buiten actief zijn populair

Buiten voor Park Plaza staat blikvanger Avontureneiland, waarvan beide speeltuinen werden voorzien van nieuwe toestellen met onder meer elementen van water. Het thema van de Draak, het symbool van de gemeente Beesel is toegevoegd. De oude tennisbanen werden weggehaald en dat gaf ruimte voor een multisportveld dat in december openging. Deze Sports Arena is een multifunctioneel sportveld compleet met Sutumuur (interactieve voetbalmuur), Soccer 44 veld, basketbalveld, tafeltennistafels, sprintveld (2 banen) en multispeelveld. Voor dit in de lockdowntijd populaire veld zijn producten van Yalp en Kompan gecombineerd. In kerstperiode werd constant bij de Sutumuur gespeeld.

Naar twee glijbanen in zwemparadijs

In september van 2020 is gestart met voorbereidende werkzaamheden voor het nieuwe, spectaculaire Subtropische Zwemparadijs, dat op 12 februari 2021 opent. Er komen twee nieuwe glijbanen; een cone glijbaan en een duoracer voor kinderen en volwassenen. Die laatste is belangrijk voor de vele families die hier vakanties en weekendjes weg beleven. Glaser: "We krijgen niet alleen nieuwe glijbanen, maar ook worden tegelwerk, verlichting, decoratie en beplanting wordt aangepakt, evenals de ligweide. Het zwembad is leeg en is dan gesloten tot en met 11 februari, zodat alles geïnstalleerd kan worden.” 

Oorspronkelijk zou het zwembad op 4 januari leeggehaald worden. Door de lockdown ging het bad al half december dicht en er wordt sindsdien hard aan het bad gewerkt. Voor de gast onzichtbaar maar wel een grote investering is de verbetering van de ondergrondse waterbuffer voor de glijbanen en het bad.

Samenwerking in VVV-punt

Verspreid over 2021 staan ook nog talloze vernieuwingen op het programma, waaronder het Grand Café, het buitenterras, de restaurants, midgetgolfbaan, het Fun House, fietsverhuur, boogschietbaan en een nieuw receptiegebouw met uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen. General Manager Marcel Glaser: "De gemeenteraad van Beesel heeft unaniem akkoord gegeven voor de investering in een VVV-inspiratie- en informatiepunt bij ons in het receptiegebouw op het park. Daar zijn we bijzonder trots op! Als straks alles gereed is, is het park weer volledig klaar voor de toekomst!”

Meer over de samenwerking in het nieuwe VVV-punt is te vinden in het  eerste nummer van magazine R&T van 2021.
Trefwoorden: bungalowpark, vakantiepark, faciliteiten, renovatie, Reuver, Lommerbergen, Landal

CELTH



||| Nieuws |||

06/02/26
Op zoek naar oplossingen voor ruimte in toerisme?
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
06/02/26
Exclusief voor leden
PureCamp nieuw Nederlands merk in vouwwagens
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
05/02/26
Exclusief voor leden
Zelf driften: Duinrell introduceert nieuwe auto-attractie
Naast de nieuwe Kikker8baan opent Duinrell komend seizoen nog een nieuwe attractie in het park: de Duinrell Drifter. In deze attractie besturen bezoekers zelf hun rit en bepalen zij met een hendel hoeveel zij ‘driften’.
05/02/26
Exclusief voor leden
Varend Corso heeft alle dorpskernen aan boord
Tijdens de startbijeenkomst van Varend Corso Westland, gisteravond bij Intratuin ‘s-Gravenzande was het enthousiasme groots. Alle Westlandse dorpskernen op de route doen mee met de editie van 2026.
05/02/26
Kennisprogramma en awardceremonie Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 opent Dagrecreatie Live haar deuren in Evenementenhal Gorinchem. Dit nieuwe event voor professionals in de dagrecreatie staat in het teken van talkshows over onderwerpen als gastbeleving en innovatie, presentaties van vakspecialisten en een awardceremonie.
05/02/26
Begrote opbrengst toeristenbelasting stijgt met 9,0 procent
In 2026 verwachten gemeenten 15,3 miljard euro te ontvangen uit heffingen, 6,5 procent meer dan een jaar eerder. Wie de cijfers van CBS doorneemt ziet dat de toeristenbelasting een stuk hoger uitvalt, namelijk 9%. De verschillen in toeristenbelasting zijn groot.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...