Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 25-01-2021
Auteur: Redactie
NRIT Media

Bijna alle vakantiegangers naar buitenland bereid tot vaccinatie

bijna driekwart reizigers is voor verplichte vaccinatie

Bijna alle vakantiegangers naar buitenland bereid tot vaccinatie

Ruim acht op de tien Nederlanders die dit jaar op vakantie willen naar het buitenland is bereid zich te laten vaccineren tegen Covid-19 als dit verplicht wordt gesteld. Bijna driekwart van de reizigers vindt ook dat zo’n vaccinatie verplicht zou moeten worden voor iedereen die in het buitenland op vakantie gaat.


Dat blijkt uit een enquête van review- en boekingssite Zoover onder 1275 bezoekers. Met meer dan 30 miljoen jaarlijkse bezoeken, ruim 3,8 miljoen reviews en meer dan 15.000 vakanties is Zoover een van de grootste vakantiesites van Nederland. Zoover wilde met de poll peilen hoe hoog de vaccinatiebereidheid onder Nederlandse vakantiegangers is. Dat wordt steeds actueler nu steeds meer vakantielanden bij de EU aandringen op het invoeren van een vaccinatiepaspoort. Alleen mensen die met zo’n pas kunnen aantonen dat ze zijn ingeënt tegen corona zouden vrij door Europa mogen reizen. Dat zou meer mensen moeten motiveren om zich te laten vaccineren en veiliger reizen mogelijk maken. Voorlopig komt zo’n paspoort er niet, besloten de EU-leiders vorige week.


Hoewel met name op sociale media nogal wat weerstand heerst tegen inentingen tegen het coronavirus, blijken vakantiegangers in Nederland er geen bezwaar tegen te hebben. Als ze hierdoor naar het buitenland op vakantie kunnen is 81,9% bereid een prik te halen. Van de respondenten ziet 15,8% dat niet zitten. Van de reizigers is 72,1% het eens met de stelling dat een vaccinatie verplicht gesteld zou moeten worden bij reizen naar het buitenland. Van de respondenten is 25,7 is het daar niet mee eens.


,,Ik had wel verwacht dat reizigers een hoge vaccinatiebereidheid zouden tonen, want zorgeloos op vakantie gaan is voor iedere vakantieganger belangrijk. Het percentage komt ook overeen met het recente onderzoek van het RIVM”, zegt directeur Judith Eyck van Zoover. ,,Ik ben daarentegen wel verrast dat er ook enorm draagvlak is voor het verplichten van een vaccinatie. Ik denk dat iedereen wel inziet dat dit noodzakelijk is om veilig te kunnen reizen. En iedereen staat natuurlijk te springen om weer op vakantie te kunnen.”


Zoover bracht onlangs al de resultaten van zijn eerste Vakantiemonitor naar buiten. Daaruit bleek dat Nederlanders in 2021 net als vorig jaar massaal in eigen land op vakantie gaan. Een derde (34 %) van de vakantiegangers is in 2021 op zoek naar bestemmingen in Nederland. Toch durven veel reizigers ook weer voorzichtig over de grens te kijken. Uit de nieuwe enquete blijkt dat nog steeds zes op de tien Nederlanders graag naar het buitenland op vakantie willen. Vier op de tien willen het vliegtuig pakken, ruim vijf op de tien gaan met de auto en 5 procent kiest een andere manier van reizen.


,,Normaliter was de verdeling tussen auto en vliegtuig 50/50, dus we zien wel een kleine verschuiving naar autovakanties”, zegt Eyck. ,,Maar we zien ook dat veel mensen weer lekker het vliegtuig pakken naar Spanje of Griekenland zodra het weer mag.”


Dat reizigers serieus rekening houden met de coronamaatregelen bleek ook al uit de Vakantiemonitor. Bij 21% van de reviews die sinds maart vorig jaar zijn geschreven op Zoover komen termen als corona, Covid-19, anderhalve meter of coronamaatregelen voor.

 

 

Trefwoorden: Vaccinatie, vaccinatiebereidheid, vaccinatieverplichting

CELTH



||| Nieuws |||

25/04/25
Provincie Groningen investeert in vrijetijdsaanbod Ommeland
Groningen wil deze zomer bruisen en de provincie trekt de portemonnee. Met een nieuwe subsidieregeling wil de provincie ondernemers en organisaties stimuleren om het vrijetijdsaanbod in het Ommeland te versterken en onder de aandacht te brengen.
25/04/25
Nieuwe Weerbaarheidsscan Overijssel helpt vakantieparken in strijd tegen ondermijning
Vakantieparkeigenaren in Overijssel kunnen vanaf heden gebruikmaken van een nieuwe Weerbaarheidsscan om zich beter te wapenen tegen ondermijnende criminaliteit. De scan is ontworpen om eigenaren van vakantieparken inzicht te geven in hun kwetsbaarheden en hen te helpen signalen van criminele inmenging te herkennen en hierop te anticiperen.
25/04/25
Recreatief fietsroutenetwerk Utrecht vernieuwd en uitgebreid
De provincie Utrecht heeft in samenwerking met het Routebureau Utrecht en alle 26 Utrechtse gemeenten, grondeigenaren, terreinbeheerders en fietsorganisaties, het complete recreatieve fietsroutenetwerk vernieuwd en uitgebreid naar ruim 1.850 kilometer.
25/04/25
Exclusief voor leden
Hoger rendement voor vakantiehuizen met wellness en thuiswerkmogelijkheden,
Vakantiehuizen die beschikken over wellnessfaciliteiten zoals een sauna of jacuzzi genereerden in 2024 een aanzienlijk hoger rendement dan vergelijkbare woningen zonder deze extra’s. Andere trends die de verhuurbaarheid beïnvloeden zijn thuiswerkmogelijkheden, laadpalen, privacy, gezinsvriendelijke voorzieningen en niet onbelangrijk een instagramwaardig interieur.
25/04/25
Dormio Group sluit zich aan bij HISWA-RECRON
Dormio Group is lid geworden van brancheorganisatie HISWA-RECRON. Deze stap onderstreept de ambitie van Dormio Group om de kwaliteit van haar dienstverlening te verbeteren en actief bij te dragen aan de ontwikkeling van de sector.
25/04/25
Heerlijke Huisjes koppelt met reserveringssystemen
Vakantiehuisaanbieder Heerlijke Huisjes en Channel Manager Qenner hebben de handen ineengeslagen. Deze nieuwe samenwerking maakt het mogelijk voor vakantieparken die reserveringssystemen zoals Bookzo, Tommy en Recranet gebruiken, om eenvoudig een koppeling te maken met het platform van Heerlijke Huisjes.
25/04/25
Vanaf 2027 minimumjeugdloon omhoog
Minister Van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) verhoogt per 1 januari 2027 het minimumjeugdloon. Dat is door het kabinet afgesproken in de Voorjaarsnota.
24/04/25
KLM voegt Barbados weer toe aan winterbestemmingen
KLM start in het winterseizoen van 2025 met de heropening van de nieuwe tropische bestemming Bridget...

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...