Geplaatst op: 15-02-2021
Auteur: NRIT redactie

Temper een uitzendbureau of bemiddelingsplatform?

Temper een uitzendbureau of bemiddelingsplatform?

De Inspectie SZW concludeert in een onlangs verschenen rapport over Temper dat het een uitzendbureau is en geen bemiddelingsplatform. En dat de mensen die voor haar werken geen zzp’ers zijn maar werknemers. Dat betekent dat zij recht hebben op een arbeidsovereenkomst en dat ze betaald moeten worden conform de uitzend-cao. Vakbond FNV ziet schijnzelfstandigheid in de constructie. Temper is onder meer actief in de horeca.

De FNV stapte vorig jaar naar de rechter omdat Temper mensen inzet als zzp’er, terwijl het werknemers zijn. Pentenga: ‘Er is sprake van schijnzelfstandigheid en het rapport van de Inspectie bevestigt dat. We hopen dat de overheid, na jaren niets te hebben gedaan, nu eindelijk gaat ingrijpen.’

Boetes voor Temper en bedrijven?

De FNV verwacht dat de Inspectie met dit rapport in de hand ook forse boetes gaat uitdelen aan Temper en de bedrijven die van haar diensten gebruik maken. 

Pentenga: "Ze overtreden samen de uitzendwet en daar moet een einde aan komen. Platforms als Temper werken met schijnzelfstandigen, dat zijn mensen die als zzp’er werken, maar niet voldoen aan de definitie. Het zijn geen echte ondernemers met ondernemersrisico. Ze doen geen specialistisch werk en kunnen niet zelf bepalen hoe ze het werk uitvoeren."

Onderzoek Belastingdienst

In 2019 en 2020 heeft de Belastingdienst 250 bedrijven onderzocht en toen bleek dat meer dan de helft van deze bedrijven mensen onterecht als zzp’er inzet. Ze ontlopen hiermee de afdracht van sociale premies en betalen minder belasting. De Belastingdienst heeft echter geen enkel bedrijf een boete of naheffing opgelegd.

Pentenga: "De bevindingen uit het onderzoek van de Belastingdienst waren al zo duidelijk als wat en nu stelt een ander deel van de overheid, de Inspectie SZW, vast dat Temper de wet overtreedt. Je mag toch hopen dat de fiscus en het UWV nu wel naheffingen opleggen aan Temper voor misgelopen loonbelasting en niet afgedragen premies."

Politiek kan debacle voorkomen

De Tweede Kamer voert al jaren een debat om schijnzelfstandigheid aan te pakken. Begin vorig jaar constateerden de Commissie Borstlap en de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid ook grote problemen met schijnzelfstandigen in Nederland. 

Pentenga: "Dit moet echt snel veranderen, anders wordt dit net zo’n groot debacle als de kindertoeslagaffaire. Met hierbij als gevolg dat de hele arbeidsmarkt wordt ontwricht en de verantwoordelijke politici blijven toekijken."
Topics:Horeca, Leisure
Trefwoorden: arbeid, zzp, zelfstandig, horeca

CELTH





||| Nieuws |||

26/02/25
Exclusief voor leden
Frankwin van Beers wordt directeur-bestuurder van Koninklijke Defensiemusea
De Raad van Toezicht van de Koninklijke Defensiemusea (SKD) heeft Frankwin van Beers per 1 maart 2025 benoemd als Algemeen directeur-bestuurder. Hij volgt interim-bestuurder Marita Schreur op. Van Beers brengt veel ervaring vanuit diverse leisurefuncties mee.
26/02/25
Exclusief voor leden
Booking zet in op AI en Connected Trips
Booking Holdings heeft een sterk 2024 achter de rug en wist zowel boekingen als omzet en winst flink te verbeteren ten opzichte van een jaar eerder. Het bedrijf ziet voor 2025 wereldwijd een grote belangstelling voor reizen en zet zelf fors in op AI-agents en zogenaamde Connected Trips.
26/02/25
4 VWO ontwerpt fietsbrug bij Nieuwer Ter Aa
Leerlingen 4 VWO van het Niftarlake College in Maarssen hebben in het kader van een opdracht op school ontwerpen gemaakt van de nieuwe fietsbrug bij Nieuwer Ter Aa. Die brug wordt ook belangrijk voor recreatieve routes.
26/02/25
Exclusief voor leden
Nationale Campermarkt opent inschrijvingen
Vanaf vandaag kunnen particulieren een camper verkoopplaats reserveren voor de tweede editie van de Nationale Campermarkt, die plaatsvindt op zaterdag 5 april 2025 bij FlevoNice in Biddinghuizen.
26/02/25
Recordaantal Natuurkampeerders in 2024
In 2024 hebben meer dan 80.000 kampeerders de Natuurkampeerkaart aangeschaft, waarmee zij kunnen kamperen op alle Natuurkampeerterreinen in Nederland en Frankrijk. Dit is een absoluut record.
25/02/25
Exclusief voor leden
TUI biedt vrijetijdsactiviteiten voor locals aan
TUI heeft een nieuw initiatief gelanceerd dat zich richt op lokale ervaringen: ‘Experiences for Locals’. Dit programma biedt unieke activiteiten en uitstapjes aan mensen in hun eigen omgeving, zonder dat ze daarvoor hoeven te reizen.
25/02/25
Vakantieparken dragen bij aan natuur- en waterbeheer op de Utrechtse Heuvelrug
Komende maand start de vakantieparkenpilot van Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug in samenwerking met de Natuur en Milieufederatie Utrecht. Drie vakantieparken – RCN Het Grote Bos, Bos Park Bilthoven en Vakantiepark De Krakeling – nemen deel aan dit project als Hoeders van de Heuvelrug.
25/02/25
Recreatheek zorgt voor meer efficiency en gemak voor gasten
De vorig jaar geïntroduceerde Recreatheek 2.0 is een groot succes. Zo’n 250 bedrijven maken er gebruik van. De Recreatheek is een innovatieve softwareoplossing die animatieteams op recreatiebedrijven helpt met efficiënter en creatiever te werken. Daarnaast kan het reserveringen voor individuele activiteiten en bestellingen verwerken.

||| Agenda |||

11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...