Geplaatst op: 17-03-2021
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Nederlanders aan het boeken geslagen voor de zomervakantie

Nederlanders aan het boeken geslagen voor de zomervakantie
Photo by Ricardo Gomez Angel on Unsplash

Van alle kanten komen de signalen dat Nederlanders volop hun zomervakantie aan het boeken zijn. Stratech meldde vorige week dat in hun boekingssystemen het aantal reserveringen voor de zomer op +16% staat en vandaag komen Oad, Belvilla en Vliegtickets.nl met hoopvolle cijfers. Daarmee wordt eerder onderzoek van ANVR bewaarheid waaruit bleek dat 84% van de Nederlanders weer op vakantie wil, zodra het kan. 

Oad: Senioren boeken weer

Oad ziet het aantal vakantieboekingen, gemaakt door senioren, de laatste 2 weken enorm toenemen. Het is een opvallende trendbreuk ten opzichte van de afgelopen maanden waarin het aantal boekingen aanzienlijk lager lag. De voornaamste reden van deze groei wordt gezien in de forste stijging van het aantal gezette vaccinaties. "Dat maakt dat deze doelgroep weer plannen durft te maken en vooruit kijkt”, aldus Arjan Koster, directeur Oad. "Het is overduidelijk dat men toe is aan een vakantie en wil uitkijken naar iets leuks in de nabije toekomst. Wel gaan de mensen wat later in het jaar op vakantie. De vakanties die geboekt worden kennen bijna allemaal een vertrekdatum vanaf juni. "Dat is op zich niet verwonderlijk, gezien de reisbeperkingen die nu nog gelden, maar gaan wel een druk op het naseizoen opleveren”, zegt Koster. " De vraag voor vakanties in april en mei richten zich met name nog op dichtbij.

Belvilla: Buitenland neemt weer de overhand

Na de haast verplichte vakantie in eigen land in 2020 ziet Belvilla dat bestemmingen buiten Nederland inmiddels weer de overhand nemen. Meer dan de helft van de Nederlandse boekers (55%) heeft voor de zomer een vakantiewoning buiten Nederland vastgelegd. Wel wordt voor relatief dichtbij bestemmingen gekozen. Populaire landen zijn België (14%), Frankrijk (13%) en Oostenrijk (10,5%). 

Hanita van der Meer, Director PR and Communication van Belvilla: "Vorig zomerseizoen was een vakantie in eigen land natuurlijk hét ding, gezien de omstandigheden. Met de positieve geluiden van de afgelopen weken lijkt het erop dat we komende zomer weer in het buitenland op vakantie kunnen. We zien dat vakantiehuizen waar je met de auto heen kunt op dit moment bijzonder populair zijn. Zo kunnen reizigers in het buitenland met hun reisgezelschap veilig in hun ‘eigen bubbel’ blijven.” 

Voor het najaar (september-oktober) ziet Belvilla het aantal boekingen met maar liefst 68% toenemen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Er wordt voor die periode op dit moment vooral geboekt naar België (23%), Duitsland (6,5%) en Frankrijk (6%) 

Vliegtickets.nl: Verdubbeling 

Het aantal geboekte vliegtickets voor de zomervakantie is de afgelopen weken  verdubbeld ten opzichte van de twee weken ervoor. Dat blijkt uit data van Vliegtickets.nl. In week 8 en 9 van 2021 (22-2 t/m 7-03) bedroeg de stijging bijna 140% ten opzichte van de twee weken ervoor. De vijf populairste bestemmingen voor de zomervakantie zijn, vooralsnog, Málaga, Barcelona, Ibiza, Faro en Gerona.

Trefwoorden: reisbranche, reisbedrijven, touroperators, zomervakantie, boekingen

CELTH



||| Nieuws |||

09/03/26
Digitale euro in Nederlands betaalverkeer
Makkelijk betalingsverkeer vinden gasten bij horeca, campings en attracties heel fijn. De betaalopties gaan veranderen. DNB wil dat bankbiljetten en munten, als enige vorm van publiek geld, ook in digitale vorm beschikbaar komen via de digitale euro. Het betalingsverkeer gaat nog verder veranderen.
09/03/26
Exclusief voor leden
Safe assist maakt indoor karten veiliger
Wat als er een aanrijding gebeurt? Leisure centrum Playdôme Roosendaal introduceert Safe Assist bij het indoor karten dat ingrijpt als karts te dicht bij elkaar komen.
09/03/26
Sterke groei Nederlands toerisme naar St. Maarten
St. Maarten heeft in 2025 een forse groei in het toerisme beleefd. Het aantal reizigers per vliegtuig steeg tot ruim 855.000, daarnaast bezochten bijna 1,6 miljoen cruisepassagiers het eiland. Ook de belangstelling vanuit Europa bleef groot, met een opvallend sterke groei vanuit Nederland (+148%).
09/03/26
Koning opent vernieuwd museum Spinozahuis
Koning Willem-Alexander opent woensdag 8 april het vernieuwde museum Het Spinozahuis in Rijnsburg.
06/03/26
Eveline Buter directeur NP Hollandse Duinen
Op 23 maart start Eveline Buter als directeur van Nationaal Park Hollandse Duinen. Zij volgt Georgette Leltz op die met pensioen gaat.
06/03/26
5x immaterieel erfgoed voorgedragen
Gisteravond maakt de Raad voor Cultuur in een adviesbekend welk immaterieel erfgoed kansrijk is om te worden opgenomen op UNESCO's 'Representatieve lijst van het immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid'.
06/03/26
Exclusief voor leden
Bijna 40 miljard euro omzet voor Lufthansa
Bijna 40 miljard omzet en onder meer 135 miljoen passagiers zorgen voor 2 miljard euro aan winst ove...
05/03/26
Exclusief voor leden
Verbouwing Westfries Museum leidt naar oudste stenen huis van Hoorn
Hoorn heeft onverwacht een nieuwe attractie erbij. Tijdens het funderingsherstel van het monumentale hoofdgebouw van het Westfries Museum aan de Roode Steen uit 1632 zijn zware middeleeuwse muren, kelders en zelfs een stenen traptoren van het oudste bakstenen huis van Hoorn tevoorschijn gekomen.

||| Agenda |||

10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...