Geplaatst op: 28-04-2021
Auteur: Redactie
NRIT Media

Corona-subsidie gastvrijheidseconomie verlengd

Corona-subsidie gastvrijheidseconomie verlengd

De horecaterrassen gaan weer open en daarom wijst de provincie ondernemers opnieuw op de Friese ‘coronasubsidie’.  De regeling is verlengd tot en met 1 oktober en biedt financiële steun aan bedrijven die zich aanpassen aan anderhalvemeter-economie.


Nu ondernemers weer gasten mogen ontvangen, vraagt ook de anderhalvemeter-richtlijn weer extra aandacht. Ondernemers die hiervoor middelen moeten aanschaffen, kunnen in aanmerkingen komen voor een financiële tegemoetkoming in de kosten. Deze provinciale subsidie kan nog tot en met 30 september worden aangevraagd. Ondernemers kunnen tot driemaal een bijdrage van € 1.500 euro netto ontvangen.


Zeilschoolhouder Jeroen Wolthuis van Zeilschool Het Molenhuis uit Woudsend benutte de regeling: "Elk bedrijf heeft schoonmaakmiddelen nodig, zeker nu hygiëne meer dan ooit belangrijk is. Mondkappen, papieren handdoeken, handzeep; allemaal zaken die je tóch moet inkopen en waarvoor deze subsidie zeer geschikt is.”


Wicher Wind van restaurant Onder de Linden in Sneek vroeg subsidie aan voor nieuwe investeringen in het kader van de anderhalvemeter-economie. "Wij hebben ingezet op verlenging van het terrasseizoen met de aanschaf van extra waterdichte parasols en elektrisch verwarmde kussens die in werking treden zodra je erop gaat zitten. Ook schaften wij voor onze afhaalservice duurzame verpakkingen aan zoals schalen van palmblad.”


"Knap en creatief hoe ondernemers de subsidie aanwenden. Met zulke kussens kun je in november nog buiten zitten”, zegt gedeputeerde Avine Fokkens-Kelder na een bedrijfsbezoek in Sneek. "Dit helpt de gastvrijheidssector écht en daar is de regeling ook precies voor bedoeld. Er zijn heel veel subsidieverzoeken geweest. Tegelijk kregen we signalen dat niet iedereen de regeling kent. Daarom hebben die nu verlengd.”


De subsidieregeling ‘Covid-19 regeling maatregelen VTE-sector Fryslân’ kan worden aangevraagd via de website van Samenwerkingsverband Noord-Nederland (SNN).

Trefwoorden: Coronasubsidie, anderhalve meter economie, gastvrijheidseconomie

CELTH



||| Nieuws |||

17/02/26
Zeeuws toerisme krimpt: 5% minder overnachtingen in 2025
Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.  
17/02/26
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen draagt Vierdaagsebed over aan jonge onderneemster Jet Beers
Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
17/02/26
Duurzaamheid groeit: meer dan 850 vrijetijdsbestemmingen in Nederland officieel gecertificeerd
In Nederland hebben inmiddels ruim 850 toeristische en vrijetijdsbestemmingen aantoonbaar duurzame s...
17/02/26
Toegankelijk carnaval in Breda dankzij Changing Places Toilet
Tijdens carnaval in Breda (Kielegat) kunnen mensen met een ernstige beperking dit jaar makkelijker mee feesten dankzij een mobiele Changing Places toilet dichtbij het hart van het feestgedruis. De unit biedt voorzieningen die verder gaan dan een standaard rolstoeltoegankelijk toilet. Met deze faciliteit speelt de stad in op de behoefte van Nederlanders met een ernstige beperking die ook graag uitgaan en deelnemen aan evenementen.
17/02/26
Schiphol verwacht meer reizigers in 2026 met stillere vliegtuigen
Royal Schiphol Group heeft over 2025 sterke operationele en financiële resultaten gepubliceerd. Het jaar werd gekenmerkt door een verdere verschuiving naar stillere vliegtuigen, een stijgende passagierstevredenheid en aanzienlijke investeringen in de kwaliteit van de luchthaven.
17/02/26
Exclusief voor leden
22 ambassadeurs versterken culinaire positie Vlaanderen
Toerisme Vlaanderen vernieuwt het culinaire ambassadeurscollectief ‘Ambassadors of GOESTING’ om Vlaanderen wereldwijd sterker te positioneren als toeristische gastronomische topregio. De ambassadeurs geven internationaal lading aan het begrip 'goesting'.
16/02/26
Jet de Ranitz nieuwe voorzitter Raad van Commissarissen VVV Nederland
VVV Nederland heeft Jet de Ranitz benoemd tot voorzitter van de Raad van Commissarissen. De benoeming gaat in op 15 februari 2026. De Ranitz is momenteel voorzitter van de Raad van Bestuur van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) en brengt ruime bestuurlijke ervaring mee op het gebied van strategie, organisatieontwikkeling en governance.
16/02/26
Exclusief voor leden
Na helm ook rugbeschermer verplicht op de piste?
Komend weekend start de voorjaarsvakantie en vertrekken weer honderdduizenden Nederlanders richting de sneeuw. De sneeuwfun gaat steeds vaker samen met de roep om veiligheid op de drukke pistes. Na de helm is de vraag of alle skiërs de rugbeschermer moeten dragen.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...