Geplaatst op: 02-09-2021
Auteur: Marc Gerlings

Dahliasculpturen in landgoed Keukenhof trekken toeristen

Dahliasculpturen in landgoed Keukenhof trekken toeristen
Opvallende Dahliasculpturen in Landgoed Keukenhof. Foto: Keukenhof.
In de kasteeltuin van Landgoed Keukenhof staan van medio juli tot en met medio oktober 150 soorten dahlia’s in bloei. Deze dahliatuin trekt jaarlijks vele bezoekers vanuit de regio: inwoners maar ook toeristen. Vanaf woensdag 1 september tot en met zondag 5 september staan daar ook nog drie grote dahliaharten, "gestoken” door vrijwilligers van het Bloemcorso van de Bollenstreek. 

Studenten van het Clusius College opleiding Bloem & Design Alkmaar maakten als eindejaarsproject 10 dahliasculpturen. Via een speciale wandelroute kunnen bezoekers de dahliaobjecten bekijken.

"Bij Kasteel Keukenhof hebben we dit jaar weer een prachtige dahliatuin gemaakt”, geeft Keukenhof directeur Bart Siemerink aan. "We zijn blij dat we daar de dahlia kunnen showen aan een breed publiek, net zoals Keukenhof dat in het voorjaar doet voor de tulpen, hyacinten en narcissen.”

Voorzitter van het Holland Dahlia Event, René Schrama, is trots op de samenwerking met het Clusius College en het Bloemencorso van de Bollenstreek. "Met de prachtige kunstwerken en de dahliatuin bij Kasteel Keukenhof brengen we de dahlia extra onder de aandacht.”

Samenwerking

De Keukenhof Dahlia Dagen worden georganiseerd samen met het Holland Dahlia Event, waarin de dahliakwekers zich verenigd hebben. Tijdens het Holland Dahlia Event zijn ook de showtuinen geopend van Fred de Meulder Export B.V., CNB Showtuin / De Tulperij, FBT Showtuin / The Tulip Barn en Henk van Eeuwijk.  

Wandelen voor liefhebbers en gezinnen

In de kasteeltuin en het bos van Landgoed Keukenhof is het wandelen goed uitgewerkt. Bezoekers kunnen het Laarzenpad lopen door de bossen en langs de weilanden. Voor kinderen is er een kabouterwandeling van 750 meter en een leuke kinderboerderij. Voor kunstliefhebbers is er een kunstroute langs tientallen kunstwerken. Voor een lekkere lunch of koffie met gebak kun je terecht bij de historische Hofboerderij op het landgoed.

De dahliasculpturen bij Kasteel Keukenhof zijn te zien tot en met zondag 5 september.

CELTH



||| Nieuws |||

10/04/26
Exclusief voor leden
MECC stapt in evenementen voor campers
Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 september 2027 vindt in MECC Maastricht de eerste editie van Camperworld Maastricht plaats.
09/04/26
Europa favoriet in meivakantie
Nederlanders blijven ook in 2026 op reis gaan in de meivakantie, maar maken daarbij andere keuzes dan vorig jaar.
09/04/26
Doe mee met enquête voor Perspectief 2040
Voor de ontwikkeling van Perspectief 2040 – de nationale visie voor de bestemming Nederland – werkt NBTC samen met stakeholders in de toerisme- en recreatiesector en andere domeinen aan een nieuwe, gezamenlijke koers voor de komende jaren.
08/04/26
Exclusief voor leden
Kikker8baan Duinrell open
Duinrell heeft op 3 april de nieuwe Kikker8baan officieel geopend tijdens een feestelijke ceremonie in aanwezigheid van vele fans van het attractiepark. Ook deze vernieuwde versie heeft de klassieke vorm van een acht.
07/04/26
Camperplatform Goboony zet brandstofactie op
Het camperdeelplatform Goboony introduceert als eerste in de reiswereld een tegemoetkoming in plaats van een toeslag: bestaande klanten ontvangen €100 retour op hun brandstofkosten bij het boeken van een campervakantie.
07/04/26
Speciale kampioenskoffer voor PSV
PSV veroverde afgelopen weekend de landstitel in het betaald voetbal. Corendon viert dat als reispartner van de club mee. De touroperator maakt een speciale kampioenskoffer samen met No Boring Suitcses.
07/04/26
Venture booster voor duurzame luchtvaart
Voor start-ups die duurzame luchtvaart willen versnellen, is subsidie om expertise in te huren voor de financiering of het bereiken van de aansluiting op de markt. De beginnende ondernemers kunnen de subsidie aanvragen vanaf 2 april 2026. Het gaat om de Venture Booster kennisvouchers binnen de Tijdelijke subsidieregeling Luchtvaart in Transitie (LiT).
03/04/26
Exclusief voor leden
17 april opening Landal Zeezigt
Landal breidt het aanbod aan kustbestemmingen uit met 50 strandhuizen door de opening van Landal Zeezigt.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...