Geplaatst op: 11-11-2021
Auteur: Marc Gerlings

Kunstsnack trekt gezinnen naar Den Haag

Kunstsnack trekt gezinnen naar Den Haag
De eerste route van Kiunstsnack deed onder meer Haags Historisch Museum aan.
Den Haag Marketing liet eerder weten om de kunst- en cultuursector te steunen. In de zoektocht om meer bezoekers naar de deuren van de culturele instellingen te brengen is gister begonnen met Kunstsnack.

Voor wie met (klein)kinderen graag een cultuuruitje onderneemt organiseert Museumkwartier Den Haag elke woensdagmiddag iets nieuws. Vanaf 10 november is er wekelijks een Kunstsnack programma. Samen met een gids bezoek je in een klein groepje drie verschillende cultuurspots en word je getrakteerd op een minivoorstelling, workshop of krijg je een uniek kijkje achter de schermen van de musea, galeries of theaters. 

De eerste route vond plaats op woensdag 10 november en ging langs Pulchri, Theater Diligentia en Haags Historisch Museum. Tot en met 2 februari 2022 volgen daarna verschillende tours.

12 cultuurspots werken samen

Stichting Museumkwartier Den Haag organiseert de Kunstsnacks als unieke samenwerking tussen de 12 cultuurspots in het gebied. Deze combinatie van zoveel instellingen in een compact gebied rondom de Hofvijver (nog geen vierkante kilometer) is uniek voor Nederland. 

De Kunstsnacks zijn geschikt voor de leeftijdscategorie 6 tot 10 jaar of 8 tot 12 jaar. Per woensdagmiddag zijn er twee tours, om 13.30 uur of 14.30 uur. Het totale programma duurt 2,5 uur. Deelname kost €5,- per persoon; voor ouders en kinderen. Een ticket reserveren kan via www.denhaag.com/kunstsnacks.

Trefwoorden: Den Haag, kunst, cultuur, bezoek, DMO

CELTH



||| Nieuws |||

11/02/26
Exclusief voor leden
Doorbraak duurzame vliegtuigbrandstof met SIENNA-reactor
Het Europese project TAKE-OFF, geleid door het Nederlandse TNO, bundelt de krachten van tien partners om technologie te ontwikkelen die CO2 en hernieuwbare waterstof omzet in SAF.
11/02/26
Jasper Tieleman versterkt team Maas
De recreatie- en watersportsector krijgt er een gedreven en ervaren professional bij. Met de komst van Jasper Tieleman versterkt Maas recreatie bedrijfsmakelaardij haar team met iemand voor wie recreatie niet alleen een branche is, maar een familie-erfenis.
10/02/26
Exclusief voor leden
Limburgse VVV’s kiezen datamonitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
De vier Limburgse destinatieorganisaties, verenigd in Stichting Samenwerkende VVV’s Limburg, ondertekenden de licentieovereenkomst voor de Tourism Leisure Monitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
10/02/26
Exclusief voor leden
Summio vakantieparken verlengt 5 parken en start nieuw park
Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.
10/02/26
Serie Schiphol Airport krijgt derde seizoen
Na de eerste twee seizoenen keert het RTL 5-programma Schiphol Airport terug met een gloednieuw derde seizoen. De serie biedt een exclusieve blik achter de schermen van de grootste luchthaven van Nederland.
10/02/26
Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026
Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf.
09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
09/02/26
Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.

||| Agenda |||

12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...