Geplaatst op: 10-12-2021
Auteur: redactie
NRIT Media

Transavia, ANWB en Riksja Travel investeren in Startup Airtrotter

Transavia, ANWB en Riksja Travel investeren in Startup Airtrotter

De drie samenwerkende reisorganisaties ANWB, Riskja Travel en Transavia hebben vorig jaar een Travel Accelerator georganiseerd waarbij ze in 5 reisstartups geïnvesteerd hebben. De startups die meededen aan deze Travel Accelerator ontvingen niet alleen een klein startkapitaal maar werden ook gedurende 12 weken intensief begeleid om verder te kunnen ontwikkelen en groeien. 

Deze week maken de drie reisorganisaties bekend dat zij een gezamenlijke vervolginvestering doen in een van de deelnemers van dit programma: het bedrijf Airtrotter. Hiermee worden zij als collectief ook aandeelhouder van Airtrotter. 
Airtrotter levert unieke software voor de reisbranche waaronder API-modules, widgets en een innovatieve whitelabel reisplanner waarmee heel snel en eenvoudig een rondreis gepland kan worden inclusief transport, accommodaties en tours, bezienswaardigheden en activiteiten. Alles kan met één klik direct geboekt worden en is geheel geautomatiseerd. Ook laat Airtrotter de CO2 uitstoot van de gekozen reis zien zodat voor de meest duurzame optie gekozen kan worden. 
ANWB gebruikt Airtrotter voor het tonen van de milieu-impact van haar kampeerreizen, Riksja voor het snel kunnen aanbieden van op maat gemaakte rondreizen en Transavia voor het plannen van rondreizen op TransaviaDichtbij. 

Stefan Dammers CEO van Airtrotter vertelt "het unieke van onze technologie is dat we gebruik maken van een Super API waarmee gelijktijdig heel veel verschillende databases gecheckt kunnen worden. De klant ziet binnen enkele seconden een complete rondreis op zijn scherm die direct geboekt of aangepast kan worden met onze whitelabel reisplanner. De investering stelt ons in staat om onze sales- en serviceorganisatie verder op te schalen. We gaan de applicatie wereldwijd vermarkten als whitelabel oplossing voor reisorganisaties'.

Yoram Samsom, CEO van Riksja Travel is blij met de samenwerking met Airtrotter. 'Ze zijn erg enthousiast en kundig, en hierdoor maken ze snel grote stappen voorwaarts. Het is mooi dat wij ze dan weer verder kunnen helpen met onder meer het optuigen van een serviceorganisatie rondom de rondreizen.'  

Trefwoorden: investering startups, softwareprogramma's

CELTH



||| Nieuws |||

02/02/26
Twee kritische beschouwingen op toerisme: de onzin van spreiding en ongewenst toerisme
In een tijd waarin de toeristische sector zoekt naar een nieuw evenwicht tussen groei, leefbaarheid en betekenis, verschijnen er steeds meer stemmen die oproepen tot herbezinning. Twee recente artikelen – van Ewout Versloot en Shirley Nieuwland – leggen ieder vanuit een eigen invalshoek de vinger op dezelfde zere plek: het huidige systeem piept en kraakt, en vraagt om een fundamentelere kijk op wat toerisme zou moeten bijdragen aan mens, plek en planeet.
02/02/26
Greenpeace zet streep door Lelystad Airport
Op meerdere verkeersborden zijn vanochtend de woorden ‘Lelystad Airport’ afgeplakt door actievoerders van Greenpeace Nederland. Onder het mom ‘Zet een streep door Lelystad Airport’ protesteren ze tegen het voornemen van het aanstaande kabinet om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
02/02/26
Tool voor nabestaanden ondernemers
Wanneer een ondernemer overlijdt, krijgen nabestaanden naast het verdriet vaak te maken met veel regelwerk rondom het bedrijf dat achterblijft. Om hen hierbij te ondersteunen, is een nieuwe digitale tool ontwikkeld. Deze online tool geeft snel en overzichtelijk inzicht bij welke instanties ze terecht kunnen en welke zaken prioriteit hebben of nog kunnen wachten.
01/02/26
Consumenten en experts bepalen de Leukste Uitjes van Nederland
Op donderdag 12 februari worden de winnaars van de leukste uitjes per provincie en landelijk bekend gemaakt tijdens de vakbeurs Dagrecreatie Live in Gorinchem. Deze verkiezing van het Leukste Dagje Uit is een voortzetting van het initiatief dat de ANWB de afgelopen jaren had neergezet.
01/02/26
Kim Nooyens wint eerste award Kleinschalige Reisorganisatie bij Reisgala
Tijdens het Reisgala op 31 januari is voor het eerst een award voor Kleinschalige Reisorganisatie uitgereikt. De prijs ging naar Reisbrigade, aangesloten bij de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR).
29/01/26
Exclusief voor leden
Hoogste punt bereikt uitbreiding terminal Eindhoven Airport
Met het leggen van een houten dakligger door bouwopzichter Ruud Hendriks van Eindhoven Airport en uitvoerder Perry van der Wijst van Heijmans werd vandaag officieel het hoogste punt van de uitbreiding van de terminal van Eindhoven Airport bereikt.
29/01/26
Exclusief voor leden
Drie raden kijken kritisch naar leefomgeving en gezondheid
De Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli), de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB) en de Raad voor de Volksgezondheid & Samenleving (RVS) starten gezamenlijk een nieuw adviestraject als vervolg op het advies ‘Elke regio telt!’ uit 2023. De combinatie leefomgeving en gezondheid wordt doorgelicht en daarmee raakt het recreatie in de buurt.
28/01/26
Caroline Bremner versterkt het team van Travel Foundation
Travel Foundation stelt Caroline Bremner aan als Data Insights Specialist. Ze brengt bijna 30 jaar ervaring in reisonderzoek en strategische toekomstverkenning in toerisme met zich mee.

||| Agenda |||

12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...