Nederlanders coronamoe en willen vaker op vakantie
Afbeelding van Kerstin Riemer via Pixabay Nederlanders zijn coronamoe en dat blijkt ook uit de vakantie-intenties voor dit jaar. Tweederde wil vaker op vakantie dan tijdens de coronapandemie. Om zeker te zijn dat hun vakantie naar het buitenland door kan gaan, hebben ruim acht op de tien vakantiegangers hun boosterprik al gehaald. Ook hebben mensen de voorkeur voor een autovakantie en wil een derde minder vaak met het vliegtuig op vakantie. Ook in de bestemmingenmix zien we een wijziging. Dat blijkt uit een recente peiling onder 3.220 bezoekers van review- en boekingssite Zoover. In vergelijking met eenzelfde poll die Zoover vorig jaar november hield is het aandeel Nederlanders dat van plan is vaker op vakantie te gaan als corona voorbij is, alleen maar toegenomen: van 61,1% naar 64,2%. "Nederlanders willen weer lekker vrij en zonder zorgen op vakantie. Dat zien we ook terug in de boekingen”, zegt Lieneke Wijnia van Zoover.  Veel autovakantieplannenGevraagd naar hun vakantieplannen voor 2022 zegt 44,8 procent van de ondervraagden dat ze op autovakantie willen naar het buitenland. Dat is meer dan in november. Van hen wil 37,2 procent op vliegvakantie naar een zonnig oord, iets minder dan eind vorig jaar. Een derde van de respondenten geeft sowieso aan minder vaak met het vliegtuig op vakantie te willen. 17,5 procent van de vakantiegangers zegt in Nederland te willen blijven.  Veel vakantiegangers met boosterprikUit de Zoover-poll blijkt dat 86,1% van de vakantiegangers die naar het buitenland willen hun boosterprik al hebben gehad. Van hen blijft 8,5% alsnog in Nederland. "De animo voor de boosterprik is groot. Mensen willen een extra stukje zekerheid inbouwen om te zorgen dat hun vakantie door kan gaan”, zegt Wijnia. "Dat draagt ook bij aan het succes van de autovakantie, die reizigers een gevoel van flexibiliteit en vrijheid geeft.”  Andere bestemmingenUit de peiling blijkt verder dat bijna de helft van de reizigers (47%) zijn vakantie de afgelopen jaren uitgesteld of geannuleerd zag worden vanwege corona. Een derde van de mensen is van plan om dit jaar andere bestemmingen te bezoeken dan voor de pandemie uitbrak. Wijnia: "We zien dat mensen het meest zoeken naar Frankrijk en Nederland. Beide landen staan op een gedeelde eerste plek, gevolgd door Spanje. De meeste vliegvakanties worden geboekt naar Spanje. Zeker de maanden april en mei zijn in trek: mensen willen snel naar de zon.”
Link: https://www.zoover.nl
Trefwoorden: vakanties, onderzoek, vakantieplannen, corona, crisis
|
|
25/04/25
Groningen wil deze zomer bruisen en de provincie trekt de portemonnee. Met een nieuwe subsidieregeling wil de provincie ondernemers en organisaties stimuleren om het vrijetijdsaanbod in het Ommeland te versterken en onder de aandacht te brengen.
|
25/04/25
Vakantieparkeigenaren in Overijssel kunnen vanaf heden gebruikmaken van een nieuwe Weerbaarheidsscan om zich beter te wapenen tegen ondermijnende criminaliteit. De scan is ontworpen om eigenaren van vakantieparken inzicht te geven in hun kwetsbaarheden en hen te helpen signalen van criminele inmenging te herkennen en hierop te anticiperen.
|
25/04/25
De provincie Utrecht heeft in samenwerking met het Routebureau Utrecht en alle 26 Utrechtse gemeenten, grondeigenaren, terreinbeheerders en fietsorganisaties, het complete recreatieve fietsroutenetwerk vernieuwd en uitgebreid naar ruim 1.850 kilometer.
|
25/04/25
Vakantiehuizen die beschikken over wellnessfaciliteiten zoals een sauna of jacuzzi genereerden in 2024 een aanzienlijk hoger rendement dan vergelijkbare woningen zonder deze extra’s. Andere trends die de verhuurbaarheid beïnvloeden zijn thuiswerkmogelijkheden, laadpalen, privacy, gezinsvriendelijke voorzieningen en niet onbelangrijk een instagramwaardig interieur.
|
25/04/25
Dormio Group is lid geworden van brancheorganisatie HISWA-RECRON. Deze stap onderstreept de ambitie van Dormio Group om de kwaliteit van haar dienstverlening te verbeteren en actief bij te dragen aan de ontwikkeling van de sector.
|
25/04/25
Vakantiehuisaanbieder Heerlijke Huisjes en Channel Manager Qenner hebben de handen ineengeslagen. Deze nieuwe samenwerking maakt het mogelijk voor vakantieparken die reserveringssystemen zoals Bookzo, Tommy en Recranet gebruiken, om eenvoudig een koppeling te maken met het platform van Heerlijke Huisjes.
|
25/04/25
Minister Van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) verhoogt per 1 januari 2027 het minimumjeugdloon. Dat is door het kabinet afgesproken in de Voorjaarsnota.
|
24/04/25
KLM start in het winterseizoen van 2025 met de heropening van de nieuwe tropische bestemming Bridget...
|
|
05/05/25 t/m 11-05-25
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
|
20/05/25
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
|
26/05/25
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
|
24/06/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
|
25/06/25
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
|
|