Geplaatst op: 11-03-2022
Auteur: Marc Gerlings

Coronamaatregelen zitten verdiencapaciteit horeca in de weg

Cashflowproblemen

Coronamaatregelen zitten verdiencapaciteit horeca in de weg
Horeca weer open maar verdiencapaciteit staat onder druk.
Koninklijke Horeca Nederland (KHN) pleit om bij het volgende weegmoment van de coronamaatregelen op 15 maart alle coronarestricties te schrappen en terug te keren naar het oude normaal. De huidige restricties zit een gezond herstel in de weg. KHN legt uit wat er scheef gaat ondanks de versoepelingen van 25 februari.

Quarantaine- en isolatieplicht leidt tot problemen

Hoewel er met de versoepelingen van 25 februari grote stappen zijn gezet, zijn er in Nederland nog altijd coronabeperkingen. Vooral de quarantaine- en isolatieplicht leiden tot problemen en vormen een forse beperking voor het herstel van de branche. Na een positieve test geldt nog altijd een isolatieplicht van minimaal vijf dagen, ook wanneer iemand totaal geen klachten heeft. Inmiddels zitten veel horecamedewerkers ‘ziek’ thuis, terwijl ze geen tot nauwelijks klachten hebben. Ook de quarantaineplicht, die geldt voor mensen rondom iemand die positief is getest, leidt tot uitval. Dit zorgt voor onnodig ziekteverzuim waarmee de verdiencapaciteit in de horeca ernstig wordt beperkt, meent de brancheorganisatie.

Laat alle restricties los

Ook in andere sectoren gelden nog restricties. Zo mogen clubs sinds 25 februari volgens de normale sluitingstijden open, maar wel mét een testplicht, het zogenoemde 1G. De afgelopen weken hebben we gezien dat dit een enorme drempel oproept voor gasten. 

Ook de inreisbeperkingen voor mensen die van buiten de Europese Unie naar Nederland komen, belemmeren het herstel van toerisme en internationaal zakelijk verkeer enorm. Zij moeten zich nog steeds laten testen, ook al komen ze uit een ‘groen’ land. Nu de ziekenhuiscijfers onder controle zijn, ziet KHN dan ook geen reden meer om vast te houden aan al deze restricties.

"Naar rendabele bedrijfsvoering"

KHN-voorzitter Robèr Willemsen: "Door de nog geldende restricties komt de verdiencapaciteit enorm in de knel. Het is cruciaal dat we op korte termijn alle restricties loslaten zodat ondernemers kunnen toewerken naar een rendabele bedrijfsvoering en duurzaam herstel.” 

Lang niet alle sectoren zullen direct weer op 100% opereren. De meeste horecaondernemers kampen met grote cashflowproblemen en er is weinig geld om te investeren en onvoldoende omzet om betalingsachterstanden in te lopen. Veel sectoren binnen de branche gaan dan ook nog een moeilijke tijd tegemoet en daarvoor is perspectief cruciaal. KHN presenteerde deze week daarom een Horeca Herstelplan met concrete suggesties om de branche te helpen richting duurzaam economisch herstel. Denk hierbij aan o.a. schuldsanering, een investerings-/transitiefonds en een stoppersregeling voor ondernemers die door de coronamaatregelen gedwongen worden te stoppen. "De huidige situatie vraagt écht om een gerichte aanpak middels maatwerk en hierover gaan we graag met de betrokken bewindspersonen in gesprek”, aldus Willemsen.
Trefwoorden: horeca, corona, versoepeling, verdienmodel

CELTH





||| Nieuws |||

21/02/25
Exclusief voor leden
Plaatsing duiker herstelt wandelroute Groene Hart
De wandelroute langs de Dubbele Wiericke bij de plaats Nieuwerbrug is hersteld. ProRail heeft een oude duiker voor de sloot onder het spoor van Leiden naar Utrecht vervangen. Met extra geld van Provincie Zuid-Holland, ProRail en gemeente Bodegraven-Reeuwijk is een wandelduiker gemaakt waardoor wandelaars weer de route kunnen gebruiken.
21/02/25
 Overijssel helpt recreatieondernemers met meer groen en toegankelijkheid
De provincie Overijssel helpt ondernemers met een subsidie van ruim twee miljoen euro voor het verbeteren van het groen op hun locatie én de toegankelijkheid.
20/02/25
Exclusief voor leden
Romeins verleden zichtbaar maken voor toeristen en recreanten
Gemeente Nijmegen, provincie Gelderland en de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen ondertekenden op 14 februari 2025 de samenwerkingsovereenkomst ‘Romeinen in Gelderland’. Daarmee willen de beleidsmakers het Romeinse erfgoed in Gelderland meer zichtbaar en beleefbaar maken voor toeristen en recreanten.
20/02/25
Aanscherping EU-regels tegen voedselverspilling
Dinsdagavond bereikten het Europees Parlement en de Raad een voorlopig akkoord over nieuwe maatregel...
20/02/25
Exclusief voor leden
TUI, Corendon en Sunweb populairste Nederlandse touroperators
De afgelopen drie jaar boekte 34% van de Nederlanders een reis bij een touroperator. TUI Nederland is favoriet, gevolgd door Corendon en Sunweb.
20/02/25
VVV Noordwijk en Noordwijkerhout verwelkomen recordaantal bezoekers, meer vrijwilligers nodig
In 2024 hebben de VVV’s in Noordwijk en Noordwijkerhout 38.500 bezoekers mogen verwelkomen, een heel mooi record.
20/02/25
Visit Zuid-Limburg viert 140-jarig bestaan en neemt afscheid van Anya Niewierra
Visit Zuid-Limburg heeft gisteren op een druk bezochte bijeenkomst haar 140 jarig jubileum gevierd en afscheid genomen van algemeen directeur Anya Niewierra. Bestuursvoorzitter Wim Heuts reflecteerde op de transformatie van Visit Zuid-Limburg in de afgelopen decennia en de kansen en uitdagingen voor de toekomst.
20/02/25
Exclusief voor leden
Nederlandse caravanverkoop stijgt als enige in Europa
Uit de jaarcijfers van de European Caravan Federation (ECF) blijkt dat de verkoop van nieuwe caravans en campers in Europa in 2024 met ruim 5 procent is gegroeid. Deze groei is volledig toe te schrijven aan kampeerauto’s, terwijl alleen in Nederland het aantal nieuwe caravans steeg.

||| Agenda |||

11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...