Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 10-03-2022
Auteur: Marc Gerlings

HISWA-RECRON inventariseert accommodaties voor Oekraïense vluchtelingen

Airbnb zet volgende stap voor vluchtelingen

HISWA-RECRON inventariseert accommodaties voor Oekraïense vluchtelingen

De veiligheidsregio’s zorgen samen met de gemeenten voor de opvang. Om hen op weg te helpen is HISWA-RECRON, ondernemersorganisatie voor watersport en recreatie, een inventarisatie gestart naar het aantal beschikbare accommodaties en slaapplaatsen binnen de recreatie. Airbnb kondigde een volgende stap aan in zijn acties om vluchtelingen op te vangen.
 
De bedrijven binnen de recreatiesector dragen graag hun steentje bij. Een eerste inventarisatie in Zeeland leverde al veel positieve reacties op. Sinds maandagmiddag inventariseert de brancheorganisatie bij alle aangesloten leden het aanbod voor korte en langere termijn. In korte tijd stond de teller al op 300 slaapplaatsen.
 
"Hier merk je de gastvrijheid van de branche. Ondanks dat veel ondernemers twee zware jaren achter de rug hebben vanwege de lockdowns bieden ze toch accommodaties aan", zegt Geert Dijks, directeur HISWA-RECRON. "We staan in nauw contact met de veiligheidsregio’s en hebben afgesproken periodiek door te geven wat het aanbod per periode en per regio is, zodat zij dit snel met de gemeenten kunnen oppakken."
 
Er is nog veel voorwerk te verrichten. Veiligheidsregio’s en gemeenten moeten ook bijkomende noodzakelijke voorzieningen voor de vluchtelingen regelen, zoals scholing voor kinderen, medische hulp en psychische ondersteuning.
 
Dijks: "Ik ben trots op de sector die in staat is om accommodaties aan te bieden. Het is wel van belang dat er snel meer duidelijkheid komt van de gemeente over ondersteuning voor vluchtelingen en hun kinderen. Als dat helder is verwacht ik snel meer aanbod vanuit de sector."

Airbnb zoekt internationale samenwerking

Airbnb.org zet een volgende stap in zijn aanbod van accommodaties en zal samenwerken met de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) om mensen die Oekraïne ontvluchten in contact te brengen met gratis, korte tijdelijke huisvesting in Polen, Moldavië, Roemenië, Hongarije en Slowakije. Afgelopen week liet airbnb weten dat meer 15.000 verhuurders zich aanmeldden via Airbnb.org om hun huizen aan te bieden aan vluchtelingen.
Trefwoorden: accommdatie, vluchteling. Oekraine

CELTH



||| Nieuws |||

22/04/25
Exclusief voor leden
Future Dikes krijgt steun van boekingsplatform
Natuurhuisje doneert 50.000 euro aan het project Future Dikes van Radboud Universiteit. Dijken vol natuur zijn niet alleen leuk voor recreanten maar het biedt dieren en insecten lange verbindingen met andere natuur.
22/04/25
Twee Utrechtse informatiepunten open Hollandse Waterlinies en Neder-Germaanse Limes
In de provincie Utrecht zijn twee nieuwe informatiepunten geopend over het UNESCO Werelderfgoed: de Hollandse Waterlinies en de Neder-Germaanse Limes.
18/04/25
Website Ophetwater.nl voor routes op het water
Het Watersportverbond heeft een nieuwe website gelanceerd: Ophetwater.nl. Deze gebruiksvriendelijke ...
18/04/25
Nederlands toerisme licht in de min in eerste twee maanden van 2025
Nederland heeft in toeristisch opzicht een matige eerste twee maanden van 2025 achter de rug. Het aantal gasten in logiesaccommodaties daalde met 2,1% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. In overnachtingen gemeten was de daling met -4,0% nog sterker.
18/04/25
Exclusief voor leden
Efteling kondigt nieuwe familieattractie en heropening van Wonder Hotel aan
De Efteling heeft spannende nieuwtjes voor haar bezoekers. Zo komt er een nieuwe familie-attractie en heropent het Eftelinghotel na een grondige renovatie.
18/04/25
Camperverhuurplatform Goboony professionaliseert hulpverlening
Goboony, het grootste camperdeelplatform van Europa, gaat een nauwe samenwerking aan met VHD Alarmcentrale, dé specialist in camperhulpverlening.
18/04/25
Oprichters KNAB en Albelli investeren €1 miljoen in snelgroeiend platform Glampings.com
Bij 2de investeringsronde heeft Glamping.com een groeikapitaalinjectie opgehaald om luxe camperen toegankelijker te maken voor een breed publiek.
18/04/25
Zuid-Limburg optimaliseert fietsknooppuntennetwerk
Zuid-Limburg heeft haar fietsknooppuntennetwerk herzien en geoptimaliseerd op het gebied van spreiding, beleving en veiligheid. Al met al zijn er deze winter een kleine 75 Zuid-Limburgse knooppunten bijgekomen, met een totale lengte van zo’n 400 km.

||| Agenda |||

05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...